Προς το περιεχόμενο

Λογιστης β΄ ταξης παρεχει εργασια σε λογιστικο γραφειο-συμβαση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα ειμαι λογιστης β΄ταξης εχω κανει εναρξη πληρωνω τεβε ,και παρεχω υπηρεσιες με εκδοση α.π.υ. αποκλειστικα

σε μεγαλο λογιστικο γραφειο .ναι ανηκω στην κατηγορια τον θυματων με τα μπλοκακια που εχω ολες τις υποχρεωσεις του υπαλληλου χωρις τα δικαιωματα

(αδειες ,δωρα ειναι αγνωστα για μενα)

αυτο το μηνα μου λεει μην κοψεις ακομα την α.π.υ. ακομα αυτο το μηνα για να κανουμε μια τυπικη συμβαση για να μην μας

ζητανε να πληρωνουμε ικα για ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη εκτος απο το τεβε .τι εννοεις ρωτησα και μου τα μασουσε .

μπορει να με διαφωτισει καποιος .

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρήσε ότι παρέχεις εξαρτημένη εργασία απ΄ότι κατάλαβα..δηλαδή.14 μισθούς, άδειες κ.τ.λ και δε θα έπρεπε να δουλεύεις σαν ελεύθερος επαγγελματίας.

Σε πιθανό έλεγχο ο εργοδότης μπορεί να φάει πρόστιμά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρήσε ότι παρέχεις εξαρτημένη εργασία απ΄ότι κατάλαβα..δηλαδή.14 μισθούς, άδειες κ.τ.λ και δε θα έπρεπε να δουλεύεις σαν ελεύθερος επαγγελματίας.

Σε πιθανό έλεγχο ο εργοδότης μπορεί να φάει πρόστιμά.

περνω 12 μισθους δεν εχω δωρα και αδειες δουλευω 46 ωρες την εβδομαδα,και τωρα θελει να υπογραψω μια συμβαση εργου που εκτος των αλλων

λεει οτι αν δεν εκτελεσω το εργο μου και φυγω πρεπει να αποζημιωσω το γραφειο για το ανεκπληρωτω του εργου.

και κερατας και δαρμενος.

θελω την γνωμη σας ειδικα για το ποιο θεωρηται ανεκπληρωτω εργο σε ενα λογιστικο γραφειο και πως αποδεικνειεται αυτο ;

και εφοσον λεει η συμβαση οτι δεν εχω συγκεκριμενο ωραριο και χωρο εργασιας .

εγω μπορει να πηγαινω μια φορα την εβδομαδα πως αποδεικνιεει αυτος οτι εγκαταλειψα το εργο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...