Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΝΑΡΞΗ ΗΛΕΚΤΡ .ΥΠΟΒΟΛΗΣ Ε9 2012


GIANNISMAV

Ερώτηση

Καλησπέρα σε όλους σας

ηθελα να ρωτησω ποτε θα ξεκινησει η ηλεκτρονικη υποβολη ε9 για το έτος 20121 (μεταβολές εντός του 2011)?

ο ενδιαφερομενος θα φυγειμ εκτος Ελλαδας μεσα Ιουλιο και θέλει να ξεμπερδευει

σας ευχαριστω και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΤΟ 2012 ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ

ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Άνοιξε....... και κάθε υπόχρεος υποβάλλει ξεχωριστά απ' ότι φαίνεται (αν έχουν κωδικούς και ο σύζυγος και η σύζυγος υποβάλλουν ξεχωριστά Ε9)

Κάντε δοκιμές γιατί μόνο σε ένα ζευγάρι μπήκα (καλή μας τύχη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Άνοιξε....... και κάθε υπόχρεος υποβάλλει ξεχωριστά απ' ότι φαίνεται (αν έχουν κωδικούς και ο σύζυγος και η σύζυγος υποβάλλουν ξεχωριστά Ε9)

Κάντε δοκιμές γιατί μόνο σε ένα ζευγάρι μπήκα (καλή μας τύχη)

για τη συζηγο πως μπορεις να κανεις μεταβολες με τον κωδικο του συζηγου?? δεν το καταφερνω μπαινω και δεν μου εχει να επιλεξω για τη γυναικα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για τη συζηγο πως μπορεις να κανεις μεταβολες με τον κωδικο του συζηγου?? δεν το καταφερνω μπαινω και δεν μου εχει να επιλεξω για τη γυναικα

Αν έχει δικούς της κωδικούς μπαίνεις με τους δικούς της. Αν δεν έχει (πρέπει η σχέση να είναι δηλωμένη στο μητρώο της ΔΟΥ) βγάζει το πιο κάτω μήνυμα...

Υποβολή δήλωσης στοιχείων ακινήτων Ε9

Μέσω της παρούσας εφαρμογής, σας δίνεται η δυνατότητα να υποβάλλετε δήλωση στοιχείων ακινήτων Ε9 για τον δικό σας ΑΦΜ, αλλά και τους παρακάτω ΑΦΜ (σύζυγος/ ανήλικα τέκνα), που δεν έχουν πιστοποιηθεί ως χρήστες στις υπηρεσίες του TAXISnet.

Αν επιθυμείτε την υποβολή δήλωσης για τον δικό σας ΑΦΜ, επιλέξτε:

(επιθυμώ να υποβάλλω Ε9 για τον ΑΦΜ μου)

Αλλιώς, επιλέξτε από την παρακάτω λίστα τον ΑΦΜ για τον οποίο θέλετε να υποβάλετε δήλωση.

(και γράφει ΑΦΜ και στοιχεία των άλλων υπόχρεων που έχουν σχέση με το φορολογούμενο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν έχει δικούς της κωδικούς μπαίνεις με τους δικούς της. Αν δεν έχει (πρέπει η σχέση να είναι δηλωμένη στο μητρώο της ΔΟΥ) βγάζει το πιο κάτω μήνυμα...

Υποβολή δήλωσης στοιχείων ακινήτων Ε9

Μέσω της παρούσας εφαρμογής, σας δίνεται η δυνατότητα να υποβάλλετε δήλωση στοιχείων ακινήτων Ε9 για τον δικό σας ΑΦΜ, αλλά και τους παρακάτω ΑΦΜ (σύζυγος/ ανήλικα τέκνα), που δεν έχουν πιστοποιηθεί ως χρήστες στις υπηρεσίες του TAXISnet.

t.gif

Αν επιθυμείτε την υποβολή δήλωσης για τον δικό σας ΑΦΜ, επιλέξτε:

(επιθυμώ να υποβάλλω Ε9 για τον ΑΦΜ μου)

t.gif

t.gif

Αλλιώς, επιλέξτε από την παρακάτω λίστα τον ΑΦΜ για τον οποίο θέλετε να υποβάλετε δήλωση.

t.gif

(και γράφει ΑΦΜ και στοιχεία των άλλων υπόχρεων που έχουν σχέση με το φορολογούμενο)

ΣΤΙς ΔΗΛΩΣΕΙς ε9 φαινεται μια δηλωση που ειχα στειλει ηλεκτρονικα οπυ αναφερει και την συζηγο αρα ο.κ με τη σχεση ναι?

οταν μπαινω μου βγαζει

αν θελω να μπω με το αφμ μου ή να επιλεξω αλλο αφμ.αν επιλεξω το δευτερο και επιλεξω το αφμ της γυναικας μου λεει οτι δεν εχω εξουσιοδοτηση εαν μπω με το δικο μου αφμ μου βγαζει το κλασικο κειμενο

''

Στην καρτέλα Περιουσιακή Κατάσταση, δείτε με ιδιαίτερη προσοχή τα στοιχεία της περιουσιακής σας εικόνας (πίνακας 1 και 2), που έχει διαμορφωθεί για το έτος 2012.

- Εάν συμφωνείτε με αυτή επιλέξτε Οριστικοποίηση Περιουσιακής Κατάστασης.

- Αν διαφωνείτε, μπορείτε να επιλέξετε Δημιουργία δήλωσης Ε9.

- Εάν υπήρξαν μεταβολές στην περιουσιακή σας εικόνα εντός του 2011, πρέπει οπωσδήποτε να επιλέξετε Δημιουργία δήλωσης Ε9.''

και δεν μου βγαζει να επιλεξω τη γυναικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΤΙς ΔΗΛΩΣΕΙς ε9 φαινεται μια δηλωση που ειχα στειλει ηλεκτρονικα οπυ αναφερει και την συζηγο αρα ο.κ με τη σχεση ναι?

οταν μπαινω μου βγαζει

αν θελω να μπω με το αφμ μου ή να επιλεξω αλλο αφμ.αν επιλεξω το δευτερο και επιλεξω το αφμ της γυναικας μου λεει οτι δεν εχω εξουσιοδοτηση εαν μπω με το δικο μου αφμ μου βγαζει το κλασικο κειμενο

''

Στην καρτέλα Περιουσιακή Κατάσταση, δείτε με ιδιαίτερη προσοχή τα στοιχεία της περιουσιακής σας εικόνας (πίνακας 1 και 2), που έχει διαμορφωθεί για το έτος 2012.

- Εάν συμφωνείτε με αυτή επιλέξτε Οριστικοποίηση Περιουσιακής Κατάστασης.

- Αν διαφωνείτε, μπορείτε να επιλέξετε Δημιουργία δήλωσης Ε9.

- Εάν υπήρξαν μεταβολές στην περιουσιακή σας εικόνα εντός του 2011, πρέπει οπωσδήποτε να επιλέξετε Δημιουργία δήλωσης Ε9.''

και δεν μου βγαζει να επιλεξω τη γυναικα

Δεν μπορώ να απαντήσω. Πρέπει να μάθεις τι σημαίνει το δεν έχω εξουσιοδότηση που γράφεις (τηλέφωνο στο taxis ίσως).

Όσες δοκιμές έχω κάνει με συζύγους δε μου έχει βγάλει πρόβλημα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ψυχραιμία...σήμερα άνοιξε...έχουμε πολύ δρόμο ακόμα...βελτιώσεις, τροποποιήσεις κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΛΑ , ΚΑΘΕ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ , ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΣΧΕΣΗΣ

Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ

Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΝΗ ΚΙ ΑΥΤΗ

ΤΟ ΑΝΗΛΙΚΟ ΠΑΙΔΙ - ΟΡΦΑΝΟ

ΚΛΠ

ΩΡΑΙΑ !!! :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ρε σεις...εγώ είμαι τόσα χρόνια παντρεμένος...όλες οι δηλώσεις κοινές..

δηλωμένος και ο γάμος..και δεν μου εμφανίζει τη σύζυγο..

σιγά μην τον ξαναδηλώσω...θα τη στείλω να βγάλει κλειδάριθμο.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ρε σεις...εγώ είμαι τόσα χρόνια παντρεμένος...όλες οι δηλώσεις κοινές..

δηλωμένος και ο γάμος..και δεν μου εμφανίζει τη σύζυγο..

σιγά μην τον ξαναδηλώσω...θα τη στείλω να βγάλει κλειδάριθμο.. ;)

Θα την στείλεις για κλειδάριθμο;;;;;; :o

Τι λες τώρααααααααααααααααααα !!!

Ρε Δημήτρη εμένα μου την φέρνει ... !!! :o

Αλλάζουμε κωδικούς;;;;;;;;;; :P:D

Σε παρακαλώωωωωωωωωωωωωωωωω

Ωχχχχχ το διάβασε ... τρέχωωωω ... :(:wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ααααααα και που ΄σαι Δημήτρηηηηηηη

Πουλάω και μια εγκυκλοπαίδεια αν σε ενδιαφέρει ...

image006.jpg

Ωχχχχχχχχ πάλι ρε γμτ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ανακοίνωση

Σας ενημερώνουμε ότι από σήμερα 31/10/2012, τίθεται σε παραγωγική λειτουργία η υποβολή δήλωσης στοιχείων ακινήτων Ε9 έτους 2012.

Μέσω της εφαρμογής αυτής, δίνεται η δυνατότητα στα Φυσικά πρόσωπα όχι μόνο να υποβάλλουν δήλωση στοιχείων ακινήτων Ε9 έτους 2012, αλλά και να προβούν σε έλεγχο της ατομικής περιουσιακής τους κατάστασης για τα έτη 2010 και 2011 πραγματοποιώντας τις απαραίτητες διορθώσεις

Τα φυσικά και νομικά πρόσωπα υποχρεούνται σε ηλεκτρονική υποβολή της δήλωσης Ε9 έτους 2012, εφόσον επήλθαν μεταβολές στην περιουσιακή τους κατάσταση εντός του έτους 2011.

μετά τιμής,

1/11/2012.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να δηλωθεί στο φετινό Ε9 τακτοποιημένος ημιυπαίθριος χώρος ο οποίος δηλώθηκε και στο φετινό Ε1. Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ειμαστε πολύ μπροστά ,

απλά δεν το έχουμε καταλάβει ακόμα ,

λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.

http://www.audepicault.com/fanfare/fanfare.htm

Με Εκτιμηση,

Ελενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς να μου πει:παντρεύτηκα μεσα στο 2011 θα πρέπει να υποβάλλουμε κοινό Ε9 για το 2012 (να δηλωθούν με τους κωδικους του συζύγου τα περιουσιακά στοιχεία της συζύγου ;);είχαμε και οι δυο κωδικούς.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...