Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΛΗΡΩΜΗ ΦΠΑ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ BANKING


a_drag

Ερώτηση

Καλησπέρα συνάδελφοι,

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την πληρωμή του ΦΠΑ ή ενσήμων ΙΚΑ μέσω Ίντερνετ Banking. Πιστεύετε πως θα υπάρχει πρόβλημα αν για λόγους εξυπηρέτησης των πελατών μου πληρώνονται οι δηλώσεις ΦΠΑ και τα ένσημα του ΙΚΑ (των πελατών) μέσω του δικού μου Ίντερνετ Banking όπου φαίνονται οι δικοί μου τραπεζικοί λογαριασμοί από τους οποίους και θα πληρώνονται τα ποσά;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Λες να ειχα τα χρηματα και να εκανα τοση ωρα συζητηση Δυστυχως ειναι στο λογαριασμο

Μια απο τα ίδια και γώ.Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι το κοιτάζουν  ώρα 3,23μμ.Το εγκεφαλικό δεν το γλυτώνω.Εχω 5 φπα να στείλω για πληρωμή και τα χρήματα είναι κατατηθεμένα. Τι θα κάνουμε. Ολοι κρεμόμαστε τελικά από 3 τράπεζες.Ας ελπίσουμε ότι πριν τις 18,00 θα έχουν λύσει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πελάτης μου, που δεν έχει πάρει είδηση ότι όλα πάνε μέσω τράπεζας ...μου έφερε επιταγή Τράπεζας Πειραιώς....προς Δ.Ο.Υ

Έχω τις ταυτότητες οφειλής...μπορώ να πληρώσω στην τράπεζα με την επιταγή αυτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πελάτης μου, μού φέρνει επιταγή Τράπεζας Πειραιώς. προς Δ.Ο.Υ .....για να πληρώσω μέχρι 31/01 την α δόση Φ.Π.Α......εννοείται πως στη Δ.Ο.Υ δεν μπορώ να πληρώσω....

μπορώ με την ταυτότητα οφειλής να πληρώσω με αυτήν την επιταγή σε τράπεζα....?  ...το έχει αντιμετωπίσει κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πελάτης μου, μού φέρνει επιταγή Τράπεζας Πειραιώς. προς Δ.Ο.Υ .....για να πληρώσω μέχρι 31/01 την α δόση Φ.Π.Α......εννοείται πως στη Δ.Ο.Υ δεν μπορώ να πληρώσω....

μπορώ με την ταυτότητα οφειλής να πληρώσω με αυτήν την επιταγή σε τράπεζα....?  ...το έχει αντιμετωπίσει κάποιος?

ρωτα στην τραπεζα αν δεχονται αυτον τον τροπο πληρωμης . Φανταζομαι οτι η επιταγη ειναι σε διαταγη Δ.Ο.Υ. οπότε μαλλον δεν θα μπορεσεις. Γιατι δεν λες στον πελατη , αν η επιταγη ειναι τραπεζικη, να παει στην τραπεζα και να την ακυρωσει με παραλληλη πληρωμη του ΦΠΑ ???? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...