Προς το περιεχόμενο

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΒΕ ΣΗΜΕΡΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ.ΜΟΛΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΚΑ ΣΑΝ ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ,ΤΟ ΠΑΛΕΥΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΝΑ ΜΕ ΑΣΦΑΛΙΣΕΙ.ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΜΙΑ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΒΕ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ.ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟΨΗ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΒΕ Η ΜΕΡΙΚΗ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ.ΜΟΛΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΚΑ ΣΑΝ ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ,ΤΟ ΠΑΛΕΥΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΝΑ ΜΕ ΑΣΦΑΛΙΣΕΙ.ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΜΙΑ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΒΕ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ.ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟΨΗ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΒΕ Η ΜΕΡΙΚΗ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Σε ασφάλισε με πλήρες ωράριο;Είσαι νέος η παλιός ασφαλισμένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΛΗΡΕΣ ΩΡΑΡΙΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ 02/06/10

Τότε έχεις το δικαίωμα να επιλέξεις εντός εξαμήνου (από τη στιγμή που θα τεθεί θέμα δεύτερου ασφαλιστικού φορέα) την ασφάλιση σου,δλδ το ΙΚΑtongue.gif

Εάν κάποιος συνάδελφος θέλει να διορθώσει η να προσθέσει κάτι παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ακριβή

Χρειάζεσαι ένσημα ενός εξαμήνου για να πάρεις απαλλαγή από τον ΟΑΕΕ. Θα πρέπει να πας στο ΙΚΑ που υπάγεται ο εργοδότης σου μετά από εξάμηνο με μία βεβαίωση ότι εργάζεσαι ακόμα (Βεβαίωση εργοδότη: όπου θα αναφέρεται "ο τάδε εργάζεται στην υπηρεσία μας από ΗΗ/ΜΜ/ΧΧΧΧ και συνεχίζει να εργάζεται"), να πάρεις μια βεβαίωση του Ν.2084/1992. Για να την πάρεις θα συμπληρώσεις μια αίτηση που θα σου δώσουν από το Μητρώο του ΙΚΑ. Με την βεβαίωση από το ΙΚΑ θα πας στον ΟΑΕΕ με μία βεβαίωση εργοδότη,εκτύπωση του ΑΜΚΑ σου, το μισθωτήριο για τον χώρο που θα στεγαστεί το επάγγελμά σου, θα συμπληρώσεις μια αίτηση και θα πάρεις απαλλαγή ώστε να κάνεις έναρξη στην εφορία. Πρόσεξε μόνο, πας στον ΟΑΕΕ που υπάγεται η έδρα του επαγγέλματός σου, όχι εκεί που είναι το αφεντικό σου.

Δεν είναι δύσκολη διαδικασία αλλά θέλει χρόνο. Καλή επιτυχία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεσαι ένσημα ενός εξαμήνου για να πάρεις απαλλαγή από τον ΟΑΕΕ. Θα πρέπει να πας στο ΙΚΑ που υπάγεται ο εργοδότης σου μετά από εξάμηνο με μία βεβαίωση ότι εργάζεσαι ακόμα (Βεβαίωση εργοδότη: όπου θα αναφέρεται "ο τάδε εργάζεται στην υπηρεσία μας από ΗΗ/ΜΜ/ΧΧΧΧ και συνεχίζει να εργάζεται"), να πάρεις μια βεβαίωση του Ν.2084/1992. Για να την πάρεις θα συμπληρώσεις μια αίτηση που θα σου δώσουν από το Μητρώο του ΙΚΑ. Με την βεβαίωση από το ΙΚΑ θα πας στον ΟΑΕΕ με μία βεβαίωση εργοδότη,εκτύπωση του ΑΜΚΑ σου, το μισθωτήριο για τον χώρο που θα στεγαστεί το επάγγελμά σου, θα συμπληρώσεις μια αίτηση και θα πάρεις απαλλαγή ώστε να κάνεις έναρξη στην εφορία. Πρόσεξε μόνο, πας στον ΟΑΕΕ που υπάγεται η έδρα του επαγγέλματός σου, όχι εκεί που είναι το αφεντικό σου.

Δεν είναι δύσκολη διαδικασία αλλά θέλει χρόνο. Καλή επιτυχία!

ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΕ Η ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΟΑΕΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΕ ΠΗΡΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΡΓΕΙΤΑΙ Η ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΑΤΡΟΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ , ΞΕΡΩ ΓΩ Ο ΜΑ...Σ ΜΗΠΩΣ ΕΝΟΟΥΣΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΕΙΜΜΕΝΗ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΤΩΝ ΤΑΜΕΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟΠΕ ΜΕ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΑ....?ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΕΚΠΛΙΣΕΙ... ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΦΑ ΤΟΥ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...