Προς το περιεχόμενο

ΚΩΔΙΚΟΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΑΠΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥ


επισκέπτη ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ 915210 ΚΑΙ 421110 ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ?

Μπορείτε δίνοντας τον ΚΑΔ της επιχείρησης να βρείτε τον κωδικό των ειδικοτήτων εδώ:

http://www.taxheaven.gr/bibliothiki/bib_codes.shtml

Οι ειδικότητες που ζητάτε είναι οι εξής:

915210: Θυρωροί, φύλακες και ασκούντες συναφή επαγγέλματα ( πλήν νυχτοφυλάκων )

421110: Ταμίες

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Επειδη το link παλι δεν δουλευει, μηπως μπορειτε να με βοηθησετε σε κατι.

Εχω ΚΑΔ 1822 και θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει ειδικοτητα ΙΚΑ βοηθου μοντελιστ και αν ναι ποιος ειναι ο κωδικος για να τον βαλω στο προγραμμα της μισθοδοσιας.

Ευχαριστω πολυ!

(αν επρεπε να το ρωτησω καπου αλλου ζηταω συγνωμη γιατι μολις γραφτηκα και δεν εχω προλαβει να δω το site καλυτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 months later...
επισκέπτη Επισκέπτης-Nat-

ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΤΕΒΕ ΓΙΑ ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ Κ ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ...ΚΑΜΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΤΕΒΕ ΓΙΑ ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ Κ ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ...ΚΑΜΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ???

Κωδικούς για ΤΕΒΕ;;;

Τι σχέση έχουν με την ΑΠΔ του ΙΚΑ;

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε δίνοντας τον ΚΑΔ της επιχείρησης να βρείτε τον κωδικό των ειδικοτήτων εδώ:

http://www.taxheaven.gr/bibliothiki/bib_codes.shtml

Οι ειδικότητες που ζητάτε είναι οι εξής:

915210: Θυρωροί, φύλακες και ασκούντες συναφή επαγγέλματα ( πλήν νυχτοφυλάκων )

421110: Ταμίες

doctor

δεν μπορω να μπω εδω που λεει ο doctor , και γενικα εδω και ποσο καιρο, ψαχνω για τα ποσοστα ασφαλιστρων του ΙΚΑ για να τα βαζω στην ΑΠΔ και δεν βγαινουν αποτους πινακες του taxheaven για ΣΤΑΚΟδ κλπ

**πριν την αναβαθιμιση του φορουμ τα εβγαζε με τη μια, ειχε επιλογη στο ποντικι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να μπω εδω που λεει ο doctor , και γενικα εδω και ποσο καιρο, ψαχνω για τα ποσοστα ασφαλιστρων του ΙΚΑ για να τα βαζω στην ΑΠΔ και δεν βγαινουν αποτους πινακες του taxheaven για ΣΤΑΚΟδ κλπ

**πριν την αναβαθιμιση του φορουμ τα εβγαζε με τη μια, ειχε επιλογη στο ποντικι

Εναλλακτικα δοκιμασε στο παρακατω

http://www.ika.gr/gr/infopages/yphr/kod.cfm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι δεν μπορω να βρω τα ποσοστα ασφαλισης

Δοκίμασε εδώ...

http://www.ika.gr/gr/infopages/kad/index1.html

http://osyk.gandg.gr/

http://www.tsantzalis.gr/osyk.asp

Αφού είσαι του επαγγέλματος, γιατί δεν παίρνεις ένα βιβλίο με ΟΣΥΚ για να μην ψάχνεσαι συνέχεια??? Επίσης, όλα τα σύγχρονα προγράμματα μισθοδοσίας τα έχουν έτοιμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..γιατί δεν παίρνεις ένα βιβλίο με ΟΣΥΚ για να μην ψάχνεσαι συνέχεια???

υπάρχει τέτοιο βιβλίο?

Επίσης, όλα τα σύγχρονα προγράμματα μισθοδοσίας τα έχουν έτοιμα...

υπάρχουν τέτοια προγράμματα?

για λέγε..για λέγε.. :P

Αφού είσαι του επαγγέλματος,

καλά δεν παίζεσαι .. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω , ευχαριστω φιλε, αν εχεις κανα βιβλιο ΟΣΥΚ , δεν το πουλας στα βιβλιοπωλεια να βγαλεις κανα φραγκο;

και στο ΙΚΑ της Τουμπας και στο κεντρικο της Αριστοτελους απο τα κεντρικα υποτιθεται της πολης, δεν το εχουν μου ειπαν, και αν το χουν το εχουν για δικη τους χρηση

*** αυτες οι φημες που βγαινουν απο μερικους, οτι , να πανε εκει και θα σε δωσουν κλπ, που δεν ισχυει εχουν αναχθει σε νομο αγραφο. Και οταν ρωτησα για πρωτη φορα για αυτα τα ποσοστα βγηκαν 5 -6 και μου ειπαν να παω να παιξω παραπερα

** και αν θελω να κανω προσληψη σε καποιον τι ποσοστα θα βαλω στην ΑΠΔ, τοτε το ΙΚΑ θα ξερει;

τι πραγματα ειναι αυτα, νομιζω εχει στα βιβλιοπωλεια, αλλα θα παω να ξανακοιταξω,

εσεις που δοκιμαζετε και βγαινουν τα ποσοστα, βγαλτε και στο φορουμ να κανουμε τη δουλεια μας

** δεν εχω προγραμμα μισθοδοσιας ακομη, φιλε δεν εχω λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί βρε Ζήνων

το πρώτο

http://www.ika.gr/gr/infopages/kad/index1.html

δεν σου κάνει , από το ΙΚΑ το ίδιο ?

μην μας τρελάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω , ευχαριστω φιλε, αν εχεις κανα βιβλιο ΟΣΥΚ , δεν το πουλας στα βιβλιοπωλεια να βγαλεις κανα φραγκο;

και στο ΙΚΑ της Τουμπας και στο κεντρικο της Αριστοτελους απο τα κεντρικα υποτιθεται της πολης, δεν το εχουν μου ειπαν, και αν το χουν το εχουν για δικη τους χρηση

*** αυτες οι φημες που βγαινουν απο μερικους, οτι , να πανε εκει και θα σε δωσουν κλπ, που δεν ισχυει εχουν αναχθει σε νομο αγραφο. Και οταν ρωτησα για πρωτη φορα για αυτα τα ποσοστα βγηκαν 5 -6 και μου ειπαν να παω να παιξω παραπερα

** και αν θελω να κανω προσληψη σε καποιον τι ποσοστα θα βαλω στην ΑΠΔ, τοτε το ΙΚΑ θα ξερει;

τι πραγματα ειναι αυτα, νομιζω εχει στα βιβλιοπωλεια, αλλα θα παω να ξανακοιταξω,

εσεις που δοκιμαζετε και βγαινουν τα ποσοστα, βγαλτε και στο φορουμ να κανουμε τη δουλεια μας

** δεν εχω προγραμμα μισθοδοσιας ακομη, φιλε δεν εχω λεφτα

Δες αν κάνεις τη δουλειά σου με τα links, αν θες και κάτι παραπάνω (για βιβλίο)

http://www.taxheaven.gr/eshop/books.shtml#

επιλέγεις "εργατικά - ασφαλιστικά"

στην 7η γραμμή "Οδηγός Εφαρμογής Μηχανογραφικού Συστήματος Ι.Κ.Α. (2η Έκδοση 2004)" του Νιάρχου...

Οδηγός Εφαρμογής Μηχανογραφικού Συστήματος Ι.Κ.Α.Οδηγός Εφαρμογής Μηχαν/κού ΣυστήματοςΙ.Κ.Α. (2η Έκδοση 2004) ΣΠ. ΝΙΑΡΧΟΥ Έκδοση Π.Ι.Μ. ΕΠΕ Σελίδες 580

Φ.Π. 75.00 ? Ν.Π. 75.00 ?

Άποψη μου ότι δεν χρειάζεται, αλλά αν εσύ νομίζεις, πάρε το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 years later...

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΕΙΔΟΚΤΗΤΑΣ ΕΝΟΣ ΗΜΕΡΟΜΙΣΘΙΟΥ (Π.Χ.933130 Ή 933110 Ή 933120) ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΕΙ ΟΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ? ΕΠΙΣΗΣ, ΜΠΟΡΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΩΔΙΚΟ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΣΤΑ ΔΙΑΔΟΡΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΟΙΔΟΜΟΤΕΧΝΙΚΑ ΕΡΓΑ ΜΙΑς ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΗΣ? (ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΕΨΙΛΟΝ ΝΕΤ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΕΙΔΟΚΤΗΤΑΣ ΕΝΟΣ ΗΜΕΡΟΜΙΣΘΙΟΥ (Π.Χ.933130 Ή 933110 Ή 933120) ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΕΙ ΟΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ? ΕΠΙΣΗΣ, ΜΠΟΡΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΩΔΙΚΟ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΣΤΑ ΔΙΑΔΟΡΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΟΙΔΟΜΟΤΕΧΝΙΚΑ ΕΡΓΑ ΜΙΑς ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΗΣ? (ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΕΨΙΛΟΝ ΝΕΤ)

Καλησπέρα

Κατά την άποψή μου αυτό μπορεί να συμβεί και πιστεύω ότι θα είναι και σύνηθες σήμερα, όταν τα οικοδομικά έργα έχουν φτάσει στο ναδίρ και πολλοί εργατοτεχνίτες οικοδόμοι, που αγγίζουν και το 80%, μπορεί να είναι άνεργοι και πάνω από 2 χρόνια.

Έτσι κατά την άποψή, οι προϋποθέσεις εξαρτώνται από την πραγματική απασχόλησή τους στα έργα.

Στα οικοδομοτεχνικά έργα βέβαια προστίθενται και άλλες συνιστώσες, για τις χρησιμοποιούμενες ειδικότητες, που δεν παίζουν ρόλο στη ερώτηση αυτή καθ΄εαυτή, όπως πχ συγκεκριμένος αριθμός απασχόλησης τεχνιτών, βοηθών ή εργατών στο έργο κ.α. Επίσης μια καινούργια συνιστώσα είναι αυτή των αποδοχών τους και η οποία έχει δεχθεί αλλαγές μετά την ΠΥΣ 6 και τη λήξη της σχετικής ΣΣΕ, αλλά και σχετική εγκύκλιο του ΙΚΑ, οι οποίες μπορεί να φτάσουν στα όρια της ΕΓΣΣΕ.

Για το λογισμικό που χρησιμοποιείτε και με μεγάλη επιφύλαξη, ίσως χρειαστεί να ανοίξετε τον εργαζόμενο τόσες φορές, όσες και οι ειδικότητές του, αλλά θα μπορούσατε να ζητήσετε βοήθεια από την εταιρεία σας ή να τοποθετηθεί άλλος συνάδελφος που το χρησιμοποιεί.

Καλό βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...