Προς το περιεχόμενο

Αθήνα 4-2-2016 , τέτοια απεργία,συμμετοχή,κινητοποίηση,ένταση -πάθος αντίδρασης, έχω χρόνια να ματαδώ.


HARIS_K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αθήνα 4-2-2016 , τέτοια απεργία,συμμετοχή,κινητοποίηση,ένταση -πάθος αντίδρασης, έχω χρόνια να ματαδώ, μου θύμισε τις πρώτες πορείες για το Πολυτεχνείο.Μαγαζιά ΟΛΑ κλειστά κατεβασμένα ρολλά στην Ηφαίστου και στην Πανδρόσου πρωτοφανές !... Να δούμε θα λάβουν το μήνυμα οι αρμόδιοι ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθήνα 4-2-2016 , τέτοια απεργία,συμμετοχή,κινητοποίηση,ένταση -πάθος αντίδρασης, έχω χρόνια να ματαδώ, μου θύμισε τις πρώτες πορείες για το Πολυτεχνείο.Μαγαζιά ΟΛΑ κλειστά κατεβασμένα ρολλά στην Ηφαίστου και στην Πανδρόσου πρωτοφανές !... Να δούμε θα λάβουν το μήνυμα οι αρμόδιοι ; 

φίλτατε και τί να το κάνω αυτό που έγινε σήμερα?μπορεί στο κέντρο να ήταν έτσι λόγω και της συγκέντρωσης αλλά στα προάστεια όλα τα μαγαζιά ανοίξαν από το μεσημέρι και μετά και τα μισά ήταν ανοιχτά από το πρωί και έρχονταν οι εμπορικοί σύλλογοι και τους έκαναν σύσταση για να κλέίσουν!!!!!!!!!Η  μόνη λύση είναι η επ' αόριστον απεργία όλων μας μέχρι να πέσει αυτή η κυβέρνηση και να επικρατήσει ακυβερνησία....να δώ μετά πώς θα πληρώνονται οι "φουκαράδες" οι Γερμανοί από μηδενικούς τζίρους!!!!!! γιατί δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά αυξήθηκε αυτές τις μέρες με νομοθετική παρέμβαση του υπουργείου εργασίας της Γερμανίας το ωρομίσθιο καταρρίπτοντας το προηγούμενο ρεκόρ. Έτσι από σήμερα ο Γερμανός ωρομίσθιος θα αμείβεται με 8 ευρώ την ώρα!!!!!! Αν σταματήσουμε όμως εμείς τα πάντα και τα κλείσουμε όλα και κατέβουμε στους δρόμους κάθε μέρα επί 2 βδομάδες πχ θα τα δούν όλα κωλυόμενα!!!!!!!!!Αλλιώς ο φαύλος κύκλος θα συνεχιστεί με όλους εμάς πρωταγωνιστές  κάτω από την γερμανική μπότα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εγινε κατι ρε παιδια . απλα οπως χθες οπως προχθες πηγαμε να κανουμε αυτο που  νομιζουμε, αυτο που πρεπει . δεν καναμε κατι σπουδαιο . απλα μερικοι δεν ειχαν κατεβει ποτε . εκει θα ειμαστε και αυριο και μεθαυριο για εμας , τα παιδια μας ,τις επομενες γενιες. ειναι χρεος μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εγινε κατι ρε παιδια . απλα οπως χθες οπως προχθες πηγαμε να κανουμε αυτο που  νομιζουμε, αυτο που πρεπει . δεν καναμε κατι σπουδαιο . απλα μερικοι δεν ειχαν κατεβει ποτε . εκει θα ειμαστε και αυριο και μεθαυριο για εμας , τα παιδια μας ,τις επομενες γενιες. ειναι χρεος μας

αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι αυτό που δεν κάνουν οι εκλεγμένοι για εμάς δηλαδή να αντιδράσουμε και να μην τρώμε συνέχεια την φάπα. Έ νομίζω πώς ήρθε η ώρα με το κλείσιμο των πάντων(μαγαζιών εμπορικών-γραφεία ελευθερων επαγγελματιών-εταιρειών κλπ)!!!!!!!!! Όσο για το θέμα της προχθεσινής απόφασης του ΟΕΕ είναι πώς το ΟΕΕ προέβη σε μιά τέτοια για μένα ανούσια απόφαση χωρίς να υπάρχει στην ουσία πρακτικός τρόπος εφαρμογής αυτού!!!!!!!!! δεν είμαστε όπως οι συμβολαιογράφοι και οι δικηγόροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...