Προς το περιεχόμενο

ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΣΕ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ ΙΚΑ ΚΑΙ ΟΑΕΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τις βεβαιώσεις αποδοχών του έτους 2012 για συνταξιούχους ΙΚΑ ΚΑΙ ΟΑΕΕ.

Αυτές θα αποσταλλούν τελικά ή θα υπάρξουν δυνατότητες έκδοσης τους - αν εδεήσουν οι ιθύνοντες και πότε - μέσα από τις ηλεκτρονικές σελίδες του ΙΚΑ και του ΟΑΕΕ ;

Ακόμη, φέτος πρέπει στις βεβαιώσεις αποδοχών να υπάρχει και στήλη με την εισφορά αλληλεγγύης που παρακρατήθηκε το 2012 ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μιλησα με υποκαταστημα ΙΚΑ λεει θα τις εκτυπωσουμε τις συνταξεις τους ηλεκτρονικα με βαση τον αριθμο ΔΙΑΣ. Του δημοσιου τις συνταξεις πηραμε τηλεφωνο στην υπηρεσια εδω Θεσσαλονικη μας απηντησε οτι θα σταλουν ταχυδρομικως απο τελη του μηνος . Του ΟΓΑ οι συνταξεις αν μπεις στο site εχει την ηλεκτρονικη υπηρεσια εκτυπωσης. Οδηγιες να δουμε ποτε θα βγαλουν, αλλα και παραταση να δωσουν μεχρι σεπτεμβριο, γιατι ειναι και Ε9 στη μεση κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μιλησα με υποκαταστημα ΙΚΑ λεει θα τις εκτυπωσουμε τις συνταξεις τους ηλεκτρονικα με βαση τον αριθμο ΔΙΑΣ. Του δημοσιου τις συνταξεις πηραμε τηλεφωνο στην υπηρεσια εδω Θεσσαλονικη μας απηντησε οτι θα σταλουν ταχυδρομικως απο τελη του μηνος . Του ΟΓΑ οι συνταξεις αν μπεις στο site εχει την ηλεκτρονικη υπηρεσια εκτυπωσης. Οδηγιες να δουμε ποτε θα βγαλουν, αλλα και παραταση να δωσουν μεχρι σεπτεμβριο, γιατι ειναι και Ε9 στη μεση κλπ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Για ΟΓΑ και Δημοσιο το γνωρίζω ήδη.Για το ΙΚΑ μ ενημέρωσες οκ.Μήπως γνωρίζεις και για τον ΟΑΕΕ (πρώην ΤΕΒΕ κλπ) ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς τελικά τι θα γίνει με τις βεβαιώσεις αποδοχών συνταξιούχων ΟΑΕΕ καθώς και ΤΥΔΚΥ ; Θα αποσταλλούν ταχυδρομικώς ή όχι ; Αν όχι πότε θα ξέρει ο συνταξιούχος και από που να εκδόσει την βεβαίωση για να υποβάλλει την δήλωση του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με κάτι τηλέφωνα που βρήκα στο σαιτ του ΟΑΕΕ και.....χαιρετίσματα!!! ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ !!! Πως θα μάθουμε τελικά τι 8α γίνει με αυτές τις βεβαιώσεις των έρμων συνταξιούχων; Γνωρίζετε κανέναν συνταξιούχο του ΟΑΕΕ και του ΤΥΔΚΥ να πήρε βεβαίωση αποδοχών στα χέρια του ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΙΚΑ-ΟΓΑ μεσα απο το σαιτ , δημοσιου θα αποσταλλουν ταχυδρομικα τελη του μηνα...αυτη η ενημερωση υπαρχει μεχρι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΕΝΑΣ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΟΑΕΕ ΟΤΙ ΠΕΡΣΙ ΑΡΓΗΣΑΝ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΛΑΒΕ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

 

ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΤΟΥΣ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΦΕΤΟΣ...

 

ΑΛΛΩΣΤΕ, ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΛΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΕ ΤΟ 2012?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΛΛΩΣΤΕ, ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΛΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΕ ΤΟ 2012?

 

 

.....Εμενα μου ηλθε την Παρασκευη !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΕΝΑΣ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΟΑΕΕ ΟΤΙ ΠΕΡΣΙ ΑΡΓΗΣΑΝ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΛΑΒΕ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

 

ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΤΟΥΣ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΦΕΤΟΣ...

 

ΑΛΛΩΣΤΕ, ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΛΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΕ ΤΟ 2012?

Ναι σήμερα μου έφεραν Βεβαιώσεις Εισφορών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΕΝΑΣ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΟΑΕΕ ΟΤΙ ΠΕΡΣΙ ΑΡΓΗΣΑΝ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΛΑΒΕ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

 

ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΤΟΥΣ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΦΕΤΟΣ...

 

ΑΛΛΩΣΤΕ, ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΛΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΕ ΤΟ 2012?

Ναι σήμερα μου έφεραν Βεβαιώσεις Εισφορών.

ΓΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ  ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ  OAEE  ΡΩΤΑΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ,ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ;;; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΕΙΣΦΟΡΩΝ.ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ 2012 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάχαλο και φέτος.Απο το πρωί μου έρχονται να κάνουν τις δηλώσεις τους γιατι άκουσαν ότι από σήμερα το σύστημα είναι ανοικτό. Ελεος πια δεν μας λυπούνται.Αντε να εξηγήσεις τα ανεξήγητα,οτι το σύστημα είναι κλειστό . Νομίζουν ότι τους κοροιδεύουμε.Καλή δύναμη συνάδελφοι και υπομονή.Μας βλέπω να στέλνουμε δηλώσεις και τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι βεβαιώσεις του ΙΚΑ, με βάση την ανακοίνωση του ιδρύματος, θα είναι διαθέσιμες από την Τετάρτη 22/05/2013.

 

Δελτίο Τύπου

Νέα Ηλεκτρονική Υπηρεσία για τις Βεβαιώσεις Αποδοχών

Σας ενημερώνουμε ότι από την Τετάρτη 22/5/2013 θα λειτουργήσει η νέα ηλεκτρονική υπηρεσία (στην ιστοσελίδα www.ika.gr) που επιτρέπει στους Συνταξιούχους να εκτυπώνουν οι ίδιοι τις Βεβαιώσεις Αποδοχών του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ, ΕΤΕΑ (ΕΤΕΑΜ), ΤΑΠΟΤΕ για όλες τις κατηγορίες σύνταξης (γήρατος, αναπηρίας, θανάτου).

Η νέα υπηρεσία θα εξυπηρετεί και τους συνταξιούχους ΙΚΑ-ΕΤΑΜ που ζουν στο εξωτερικό και για πρώτη φορά θα έχουν άμεση πρόσβαση στις Βεβαιώσεις Αποδοχών από τον τόπο κατοικίας τους, χωρίς να χρειάζεται να απευθυνθούν στις Υπηρεσίες του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ στην Ελλάδα.

Μέχρι σήμερα, οι Βεβαιώσεις Αποδοχών Συνταξιούχων αποστέλλονταν ταχυδρομικά από τις υπηρεσίες του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ.

 

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ      

ΤΟΥ ΙΚΑ-ΕΤΑΜ

 

http://www.ika.gr/gr/infopages/press/20131516.cfm

 

Καλησπέρα καλή δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βεβαιώσεις ΟΑΕΕ θα ξέρουν την άλλη βδομάδα αν θα δοθούν μέσω internet ή αν θα σταλούν ταχυδρομικά. ( πληροφορία από ΟΑΕΕ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι βεβαιώσεις του ΙΚΑ, με βάση την ανακοίνωση του ιδρύματος, θα είναι διαθέσιμες από την Τετάρτη 22/05/2013.

 

χμμ, μ'αρέσει που λέει: "να εκτυπώνουν οι ίδιοι.." :mellow:

 

καλησπέραααα! και καλή εβδομάδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μιλησα με υποκαταστημα ΙΚΑ λεει θα τις εκτυπωσουμε τις συνταξεις τους ηλεκτρονικα με βαση τον αριθμο ΔΙΑΣ. Του δημοσιου τις συνταξεις πηραμε τηλεφωνο στην υπηρεσια εδω Θεσσαλονικη μας απηντησε οτι θα σταλουν ταχυδρομικως απο τελη του μηνος . Του ΟΓΑ οι συνταξεις αν μπεις στο site εχει την ηλεκτρονικη υπηρεσια εκτυπωσης. Οδηγιες να δουμε ποτε θα βγαλουν, αλλα και παραταση να δωσουν μεχρι σεπτεμβριο, γιατι ειναι και Ε9 στη μεση κλπ

ποιον αριθμο διας ?το κωδικο της τραπεζας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το κερασάκι στην τούρτα είναι οι αλλοδαποί με το επίδομα τέκνων (αφμ, γάμο, ΑΜΚΑ,κλπ δεν έχουν) το επίδομα όμως το ξέρουν........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ, μ'αρέσει που λέει: "να εκτυπώνουν οι ίδιοι.." :mellow:

 

καλησπέραααα! και καλή εβδομάδα!

Και που να δεις το ΣΔΟΕ τι ερωτήσεις θα κάνει Σοφία.

Πάντως μη βιάζεσαι, γιατί :

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1231249127

 

Αν δεν κάνω λάθος ο νόμος έγραφε από 1/2 έως 30/6 . Είπατε τίποτα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που να δεις το ΣΔΟΕ τι ερωτήσεις θα κάνει Σοφία.

Πάντως μη βιάζεσαι, γιατί :

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1231249127

 

Αν δεν κάνω λάθος ο νόμος έγραφε από 1/2 έως 30/6 . Είπατε τίποτα;;

 

Καλησπέρα κ. Γιάννη.

 

Λοιπόν, έτσι για να συνοψίσω...

 

ένα τυχαίο παράδειγμα

 

εκτύπωση βεβαίσης σύνταξης ικα, εκτύπωση βεβαίωσης εισφορών ογα, εκτύπωση βεβαίωσης οικογενειακού επιδόματος ογα, εκτύπωση βεβαίωσης επιδότησης οπεκεπε,

 

σε μία μόνο δήλωση..., δεν μπορεί όλο και κάτι μου ξεφεύγει :huh:

 

ααααα, το βρήκαααα,

 

"δεν αποκλείεται η προθεσμία να παραταθεί" :wacko: και το σδοε να μην με επισκεφτεί.. :angry:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κ. Γιάννη.

 

Λοιπόν, έτσι για να συνοψίσω...

 

ένα τυχαίο παράδειγμα

 

εκτύπωση βεβαίσης σύνταξης ικα, εκτύπωση βεβαίωσης εισφορών ογα, εκτύπωση βεβαίωσης οικογενειακού επιδόματος ογα, εκτύπωση βεβαίωσης επιδότησης οπεκεπε,

 

σε μία μόνο δήλωση..., δεν μπορεί όλο και κάτι μου ξεφεύγει :huh:

 

ααααα, το βρήκαααα,

 

"δεν αποκλείεται η προθεσμία να παραταθεί" :wacko: και το σδοε να μην με επισκεφτεί.. :angry:

 

 

Από το στόμα σου, Σοφία και στου Θεου(χάρη) το αυτί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς υπάρχει άγχος για τις υποβολές ΔΦΕ .....

Αν δεν δωθεί ισόχρονος χρόνος όπως όριζε ο 2238 για εφέτος, ο μόνος δρόμος είναι τα δικαστηρία και εκεί θα δείξουμε αν έχουμε κάκαλα .......

Ούτε παρατάσεις της τελευταίας στιγμής ούτε τίποτα , άμεσα ισόχρονη καταληκτική ημερομηνία διαφορετικά το λόγο έχει η Δικαιοσυνή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...