Προς το περιεχόμενο

taxisnet: Ο λογαριασμός σας έχει κλειδωθεί. Ειδοποιήστε το διαχειριστή του συστήματος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ να μπω στο taxisnet και μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα:

Ο λογαριασμός σας έχει κλειδωθεί. Ειδοποιήστε το διαχειριστή του συστήματος

Μπορεί να μου πει κανείς τι είναι πάλι αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφάνως μιλάμε για πελάτη σου, έτσι; Εμένα μου είχε τύχει πέρυσι, με κάποιον που είχε κάνει πρόπερσι ψευδή δήλωση και του είχαν απενεργοποιήσει τη δυνατότητα ηλεκτρονικής υποβολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφάνως μιλάμε για πελάτη σου, έτσι; Εμένα μου είχε τύχει πέρυσι, με κάποιον που είχε κάνει πρόπερσι ψευδή δήλωση και του είχαν απενεργοποιήσει τη δυνατότητα ηλεκτρονικής υποβολής.

Οχι για εμένα.... (Δεν έχω πληρώσει το Ο.Ε.Ε. λες να έχει καμία σχέση?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε βγει απόφαση τώρα τελευταία, ότι δε θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν το taxis, όσοι Λογιστές δεν είναι τακτοποιημένοι οικονομικά στο επιμελητήριο. Έκανα 1 αναζήτηση, αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό. Θυμάμαι πάντως, είχε βγάλει ανακοίνωση διαμαρτυρίας σχετικά η ΠΟΛ (αν την έγραψα σωστά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριση και στο ΟΕΕ.

Τωρα απο που και ως πού και με δεδομενη την ηλεκτρονικη υποβολη της δήλωσης,

αν δεν εχεις πληρώσει το ΟΕΕ σου απαγορευουν να στειλεις την δήλωση σου γενικότερα,

ειναι μια ακόμη εφευρεση που χρειαζεται απάντηση απο τον μεγαλο νταβατζή .

Για να μην πω τιποτα πιο χοντρο Σαββατιάτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να μπω στο taxisnet και μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα:

Ο λογαριασμός σας έχει κλειδωθεί. Ειδοποιήστε το διαχειριστή του συστήματος

Μπορεί να μου πει κανείς τι είναι πάλι αυτό ?

Λογικά αν δεν μπορείς να μπεις καθόλου στο λογαριασμό σου έχεις πιθανότατα προσπαθήσει αρκετές φορές ανεπιτυχώς να συνδεθείς και σου κλείδωσε το λογαριασμό. Επικοινώνησε με τη ΓΓΠΣ τη Δευτέρα και θα σου το λύσουν το πρόβλημα. Η μη πληρωμή του ΟΕΕ αφρορά την πιστοποίηση στον πρόσθετο ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά αν δεν μπορείς να μπεις καθόλου στο λογαριασμό σου έχεις πιθανότατα προσπαθήσει αρκετές φορές ανεπιτυχώς να συνδεθείς και σου κλείδωσε το λογαριασμό. Επικοινώνησε με τη ΓΓΠΣ τη Δευτέρα και θα σου το λύσουν το πρόβλημα. Η μη πληρωμή του ΟΕΕ αφρορά την πιστοποίηση στον πρόσθετο ρόλο.

Ευχαριστώ συνάδερφοι. Δευτέρα θα περάσω από Ο.Ε.Ε. να εξοφλήσω. Η ΒΛΑΚΙΑ στο μεγαλείο τις. Τίποτα άλλο δεν έχω να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου βγάζει

  • Πρόσθετος ρόλος δεν μπορεί να αποδοθεί γιατι: Additional role cannot be granted to agent identified by uniqueId [cn=5056058, cn=Users]

Ξέρει κανείς τί είναι αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε βγει απόφαση τώρα τελευταία, ότι δε θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν το taxis, όσοι Λογιστές δεν είναι τακτοποιημένοι οικονομικά στο επιμελητήριο. Έκανα 1 αναζήτηση, αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό. Θυμάμαι πάντως, είχε βγάλει ανακοίνωση διαμαρτυρίας σχετικά η ΠΟΛ (αν την έγραψα σωστά).

Ναι ισχύει. Πριν λίγες μέρες πήγα και πλέρωσα κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους πλήρωσα εδώ και 3 μήνες και παρόλα αυτά

  • Πρόσθετος ρόλος δεν μπορεί να αποδοθεί γιατι: Additional role cannot be granted to agent identified by uniqueId [cn=5056058, cn=Users]

Τί είναι αυτό ωωωεεεοοοο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε βγει απόφαση τώρα τελευταία, ότι δε θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν το taxis, όσοι Λογιστές δεν είναι τακτοποιημένοι οικονομικά στο επιμελητήριο. Έκανα 1 αναζήτηση, αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό. Θυμάμαι πάντως, είχε βγάλει ανακοίνωση διαμαρτυρίας σχετικά η ΠΟΛ (αν την έγραψα σωστά).

Ναι ισχύει. Πριν λίγες μέρες πήγα και πλέρωσα κι εγώ.

Εδώ και με πληρωμένες εισφορές στο ΟΕΕ μεχρι 31/03/2012 δεν δίνει πρόσθετο ρόλο και δεν μπορώ να στείλω εκκαθαριστικές εταιριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους πλήρωσα εδώ και 3 μήνες και παρόλα αυτά....

Πρόσθετος ρόλος δεν μπορεί να αποδοθεί γιατι: Additional role cannot be granted to agent identified by uniqueId [cn=5056058, cn=Users]

Τί είναι αυτό ωωωωεεεεοοο?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι επικοινωνήστε με το τοπικό οικονομικό επιμελητήριο και θα λυθεί το πρόβλημα του πρόσθετου ρόλου.Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα και ας μην είχα κάποια οφειλή.Μέσα σε 3 μέρες μου ξεκλείδωσαν το πρόσθετο ρόλο και τώρα όλα καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι επικοινωνήστε με το τοπικό οικονομικό επιμελητήριο αν δεν βρίσκεστε στην Αθήνα και θα λυθεί το πρόβλημα του πρόσθετου ρόλου.Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα και ας μην είχα κάποια οφειλή.Μέσα σε 3 μέρες μου ξεκλείδωσαν το πρόσθετο ρόλο και τώρα όλα καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, 3 μέρες για να διορθώσουν τη δικιά τους βλακεία, δεν είναι και λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα εγγραφή και πλήρωσα 23/3/2011

Και ακόμα με έχει κλειδωμένο....

Πάνω στην απόδειξη είσπραξης του Οικονομικού Επιμελητηρίου γράφει τον αριθμό αδείας αλλά όταν μπαίνω στο site του ΟΕΕ και πατάω συσχέτηση μου βγάζει άλλο όνομα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σύστημα κλειδώνει σε 6 έξι λάθος προσπάθειες.

μετά τηλεφωνείς στο ταχις και στο ανοίγουν

όχι λάθος δικό μου....

Αναφερόμουνα στο μέρος της συζήτησης γιά τον πρόσθετο ρόλο ως λογιστής.

Έχω όλες τις προϋποθέσεις(ΚΑΔκλπ) και πλήρωσα στο ΟΕΕ (εγγραφή) την 23/3/2011.

Ακόμα δεν μου επιτρέπουν να έχω πρόσθετο ρόλο και δεν ξέρω τι γίνεται...

Έχω στείλει mail στο taxisnet.

Αλλά παρ όλα αυτά έχω αγχωθεί.

ΥΓ: Κατέθεσα τα χαρτιά μου και μου τα δέχτηκαν. Πλήρωσα, μου κόπηκε γραμμάτιο και μου είπαν σε ενάμισυ μήνα θα μου δώσουν εγγράφως την άδεια. Μήπως αυτό παίζει ρόλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ συνάδερφοι. Δευτέρα θα περάσω από Ο.Ε.Ε. να εξοφλήσω. Η ΒΛΑΚΙΑ στο μεγαλείο τις. Τίποτα άλλο δεν έχω να πω

Είχε βγει απόφαση τώρα τελευταία, ότι δε θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν το taxis, όσοι Λογιστές δεν είναι τακτοποιημένοι οικονομικά στο επιμελητήριο. Έκανα 1 αναζήτηση, αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό. Θυμάμαι πάντως, είχε βγάλει ανακοίνωση διαμαρτυρίας σχετικά η ΠΟΛ (αν την έγραψα σωστά).

Ναι ισχύει. Πριν λίγες μέρες πήγα και πλέρωσα κι εγώ.

Μπράβο παιδιά.

Μα είναι δυνατόν να πιστεύετε ότι σας κλείδωσε τους κωδικούς το taxisnet,επειδή δεν πληρώσατε το Ο.Ε.Ε?????

Απλώς, τουλάχιστον προς το παρόν αν δεν βάλουν μυαλό,να μη σου επιτρέπει να ενεργείς με πρόσθετο ρόλο και όχι να σου αφαιρέσουν την ηλεκτρονική πρόσβαση.

Κατά πάσα πιθανότητα κλειδώθηκαν οι κωδικοί σου για άλλο λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μην μπερδεύετε το κλείδωμα του λογαριασμού με τον πρόσθετο ρόλο. Το κλείδωμα του λογαριασμού είναι ένα πρόβλημα που λύνεται με ένα τηλέφωνο στη ΓΓΠΣ.

Ο πρόσθετος ρόλος είναι ένα πρόβλημα που για να λυθεί πρέπει να έχεις τον ανάλογο ΚΑΔ, να πληρώσεις το ΟΕΕ, το ΟΕΕ από την πλευρά του να πάρει χαμπάρι ότι το πλήρωσες, αφού το πάρει χαμπάρι να ενημερώσει το taxis, το taxis να πάρει χαμπάρι ότι το ΟΕΕ είναι πληρωμένο και εν συνεχεία να σου επιτρέψει να έχεις τον πρόσθετο ρόλο. (Φαντάσου τι έχει να γίνει του χρόνου που θα λήγουν όλες οι άδειες 31/03 και θα πρέπει όλοι να πληρώσουν για να πιστοποιηθούν.) Απλά πράγματα. Το συγκεκριμένο θέμα δεν συμπεριλαμβάνεται στην έναρξη επιχειρήσεων σε μια στάση. Έχει περισσότερες στάσεις έτσι για να μεγαλώνει η απόλαυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι.

Αυτή είναι η απάντηση που πείρα απο το taxis.

Ξέρει κάποιος να μου απαντήση τί να κάνω δεδομένου ότι έχω εξοφληση το επιμελητήριο 3/2/2011.

Και δεν μπορώ να πάρω τον πρόσθετο ρόλο.

Αγαπητέ κύριε

Προϋπόθεση για να πάρετε τον πρόσθετο ρόλο του λογιστή ,είναι να έχετε κάνει ενεργοποίηση

του λογαριασμού σας,να έχετε κάνει έναρξη σαν λογιστής στο Μητρώο της ΔΟΥ και να έχετε ανανεώσει την άδεια στο Οικονομικό Επιμελητήριο .Παρακαλούμε ενημερωθείτε αναλυτικότερα απο

την ΠΟΛ 1178 7/12/2010 και 1186 21/12/2010

Πάντα στη διάθεσή σας

Υπηρεσία TAXISnet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι.

Αυτή είναι η απάντηση που πείρα απο το taxis.

Ξέρει κάποιος να μου απαντήση τί να κάνω δεδομένου ότι έχω εξοφληση το επιμελητήριο 3/2/2011.

Και δεν μπορώ να πάρω τον πρόσθετο ρόλο.

Αγαπητέ κύριε

Προϋπόθεση για να πάρετε τον πρόσθετο ρόλο του λογιστή ,είναι να έχετε κάνει ενεργοποίηση

του λογαριασμού σας,να έχετε κάνει έναρξη σαν λογιστής στο Μητρώο της ΔΟΥ και να έχετε ανανεώσει την άδεια στο Οικονομικό Επιμελητήριο .Παρακαλούμε ενημερωθείτε αναλυτικότερα απο

την ΠΟΛ 1178 7/12/2010 και 1186 21/12/2010

Πάντα στη διάθεσή σας

Υπηρεσία TAXISnet

Εγώ πάλι πλήρωσα 4/4/11 το ΟΕΕ σήμερα 5/4/11 πηρα πρόσθετο ρόλο... Μαλλον τυχερός είμαι.... Αν πάρεις το taxis δε σου λένε τι ακριβώς συμβαίνει με σένα??? Αυτά που σου απάντησαν τα ξέραμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...