Προς το περιεχόμενο
  • 0

μισθωτηρια μεσω ταχις εχει στειλει κανενας ?αποριες


dodos

Ερώτηση

εχει στειλει καποιος μισθωτηριο μεσω ταχις?

 

να ρωτησω

 

1.τα μισθωματα που εληγαν 31/12 και ανανεωνονταν  σιωπηρα τι γινετε ?

πρεπει απο 1/1/2014 να τα αποστειλουμε μεσω ταχις?

 

2.οταν ειναι πανω απο 50τ.μ το ενεργειακο πιστοποιητικο πως πληρωνετε ?

βγαζει ταυτοτητα οφειλης ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
μόλις τώρα, bar said:

Από ότι βλέπω μου ανοίγει το πεδίο με το ενεργειακό πιστοποιητικό. Θέλω να κάνω τροποποίηση της σύμβασης και να καταχωρήσω το ενεργειακό πιστοποιητικό. Δημιουργεί κάποιο πρόβλημα όταν το καταχωρήσεις πριν την οριστικοποίηση;;

Νέα μίσθωση δεν θέλω να κάνω γιατί θα πάει η τριετία από την αρχή. 

Οχι δεν σου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα.Άρα σε αφήνει το σύστημα για να το καταχωρήσεις. Για προχώρα το και ενημέρωσέ μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
16 λεπτά πριν , v.kourtis said:

Οχι δεν σου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα.Άρα σε αφήνει το σύστημα για να το καταχωρήσεις. Για προχώρα το και ενημέρωσέ μας.

οκ, Θα σας ενημερώσω μόλις το λάβω και το καταχωρήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η οικειοθελής αποκάλυψη ισχύει κανονικά έως τις 30/09/2017 http://www.blogica.gr/article-N-44742017-Paratash-sthn-oikeiothelh-apokalupsh-eisodhmaton-themata-ENFIA-k-a-forologika-themata-91906.aspx

Στο ερώτημα  που έκανα μπορεί να απαντήσει κάποιος αν στις δηλώσεις που υποβάλλουμε είναι και τα μισθωτήρια, και αν ναι υποβάλλονται χειρόγραφα ή ηλεκτρονικά ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
23 ώρες πριν, xbi said:

Ίσως να έχεις δίκιο. Έχω την εντύπωση ότι κάτι έχει καταθέσει συνάδελφος σε σχέση με αδήλωτα εισοδήματα μέσα στον Ιούνιο και το δέχθηκαν. Θα επανέλθω όταν επιβεβαιώσω ότι έγινε πράγματι έτσι.

Καλημέρα! Πράγματι έχει κατατεθεί από συνάδελφο δήλωση αποκάλυψης εισοδημάτων κανονικά! Χρήσιμο και το link που αναφέρει ο VERRIS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
On 3/7/2017 at 1:06 ΜΜ, v.kourtis said:

Οχι δεν σου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα.Άρα σε αφήνει το σύστημα για να το καταχωρήσεις. Για προχώρα το και ενημέρωσέ μας.

Το καταχώρησα κανονικά στην τροποποιητική δήλωση και το δέχτηκε κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, bar said:

Το καταχώρησα κανονικά στην τροποποιητική δήλωση και το δέχτηκε κανονικά

Η ανανέωση (παράταση) της μίσθωσης θα γίνει με υποβολή τροποποιητικής δήλωσης.

Η τροποποιητική δήλωση όμως μπορεί να αλλάξει μόνο τέσσερα στοιχεία:

1) τη διάρκεια της μίσθωσης 2) το μίσθωμα 3) την ημερομηνία σύνταξης του συμφωνητικού 4) καθώς και να συμπληρώσει ή/και να μεταβάλλει τα στοιχεία του πεδίου "ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ"

Σε τροποποίηση οποιουδήποτε άλλου στοιχείου της μίσθωσης (στοιχεία εκμισθωτών, μισθωτών, ακινήτου κλπ) δεν μπορούμε να υποβάλουμε τροποποιητική δήλωση, αλλά πρέπει να υποβάλουμε μια νέα δήλωση (εξαρχής).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα. Μισθωτής κάνει άρνηση της δήλωσης μίσθωσης και μετά από 2 μέρες το μετανιώνει. Γίνεται ανάκληση της άρνησης ή πρέπει ο ιδιοκτήτης να υποβάλει εκ νέου το μισθωτήριο? Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα. Μισθωτής κάνει άρνηση της δήλωσης μίσθωσης και μετά από 2 μέρες το μετανιώνει. Γίνεται ανάκληση της άρνησης ή πρέπει ο ιδιοκτήτης να υποβάλει εκ νέου το μισθωτήριο? Ευχαριστώ πολύ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΌΜΟΙΟ ΠΡΌΒΛΗΜΑ  .ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ(ΑΡΧΙΚΗ ΜΙΣΘΩΣΗ ΕΚΑΝΑ  ΑΠΟΔΟΧΗ ΑΛΛΑ ΤΟ TAXIS ΤΟ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΑΝ ΑΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ )

Παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με το Κέντρο Εξυπηρέτησης Φορολογουμένων (ΚΕΦ) της Ανεξάρτητης Αρχής Δημοσίων Εσόδων στο  213-1621000 (ώρες: 7:30-17:00), ώστε να σας εξυπηρετήσουμε μετά τις απαραίτητες διευκρινίσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 ώρες πριν, 125883623 είπε

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΌΜΟΙΟ ΠΡΌΒΛΗΜΑ  .ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ(ΑΡΧΙΚΗ ΜΙΣΘΩΣΗ ΕΚΑΝΑ  ΑΠΟΔΟΧΗ ΑΛΛΑ ΤΟ TAXIS ΤΟ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΑΝ ΑΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ )

Παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με το Κέντρο Εξυπηρέτησης Φορολογουμένων (ΚΕΦ) της Ανεξάρτητης Αρχής Δημοσίων Εσόδων στο  213-1621000 (ώρες: 7:30-17:00), ώστε να σας εξυπηρετήσουμε μετά τις απαραίτητες διευκρινίσεις.

 

Καλό μήνα. Επειδή βιαζόταν ο μισθωτής έκανα εκ νέου δήλωση μίαθωσης αφού ήμουν ακόμα εμπρόθεσμος και ησύχασα! Ευχαριστώ, πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...