Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ


PANOSM

Ερώτηση

τροποποιητικη περιοδικη δεχεται αν εχουμε στειλει πρωτα την εκκαθαριστικη? η εκκαθαριστικη θα υποβληθει με ποσα της τροποιητικης οποτε δν χρειαζεται να κανω μετα τροποποιητικη εκκαθαριστικης.

 

αν στειλω τροπ. περιοδικη πιστωτικη θα ενημερωθει το συστημα ή θελει 5 εργασιμες οπως στις χρεωστικες και δεν θα δεχεται την εκκαθαριστικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Δοκίμασες να στείλεις εκκαθαριστική και είχες πρόβλημα?

 

Μόνο όταν έχεις να πληρώσεις δεν δέχεται την εκκαθαριστική αν πρώτα δεν φανεί η πληρωμή.

Με τροποιητική πιστωτική όμως,δεν υπάρχει πρόβλημα και δεν περιμένεις να φανεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα,

εγω έχω στειλει την χρεωστικη εκκ/κη.και τωρα θελω να κάνω τροποποιητικη περιοδικη πιστωτικη δ τριμηνου.μπορω να αλλαξω και την εκκ/κη χωρις να χασω τον αυτοελεγχο στα βιβλια?και αν αλλαξει το ποσο της χρεωστικής.τι κανω με την καταθεσή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα,

εγω έχω στειλει την χρεωστικη εκκ/κη.και τωρα θελω να κάνω τροποποιητικη περιοδικη πιστωτικη δ τριμηνου.μπορω να αλλαξω και την εκκ/κη χωρις να χασω τον αυτοελεγχο στα βιβλια?και αν αλλαξει το ποσο της χρεωστικής.τι κανω με την καταθεσή? ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ.

 

Στην διαδικασία του αυτοελέγχου δεν υπάγονται :

• Αυτοί που οι δηλώσεις τους δεν υποβάλλονται εμπρόθεσμα. Για το ΦΠΑ λαμβάνεται υπόψη η εκκαθαριστική.

(με την παράταση ή χωρίς δεν το γνωρίζω, αλλά αφού θα αναγραφεί στην απόδειξη υποβολής ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ νομίζω πως καλύπτεσαι)

 

 

Αν και δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να το τσεκάρουν αυτο και να σου ακυρώσουν τον αυτοέλεγχο.

 

Καλημέρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα  και καλο μηνα σε ολους πανω απο ολα υγεια.

 

Η καθε παραταση καθιστα την υποβολη της δηλωσης εμπροθεσμη. Ακομη δε και της τροποποιητικης αυτης.

 

Το προβλημα ομως ειναι περι ανακριβειας της αρχικης κλπ κατα την αποψη μου  ( ψιλα γραμματα  ομως)

 

 

Φιλικα

Γιαν + 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμα.

έκανα αγορα παγίου και ενημερώθηκαν οι κωδ.645-647-613 τησ εκκαθαριστικής.υπάρχει όμως και prorata και ο κωδ.404 δε συμφωνει με τον κωδ.614 και μου χτυπαει λάθος.τι δεν κάνω σωστά?εχω το μπρογραμμα της singular και δε μου τραβαει τα ποσά και τα κάνω με το χέρι.

 

σας παρακαλώ ας  βοηθήσει όποιος γνωρίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμα.

έκανα αγορα παγίου και ενημερώθηκαν οι κωδ.645-647-613 τησ εκκαθαριστικής.υπάρχει όμως και prorata και ο κωδ.404 δε συμφωνει με τον κωδ.614 και μου χτυπαει λάθος.τι δεν κάνω σωστά?εχω το μπρογραμμα της singular και δε μου τραβαει τα ποσά και τα κάνω με το χέρι.

 

σας παρακαλώ ας  βοηθήσει όποιος γνωρίζει

πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...