Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ !!!


DAAS

Ερώτηση

ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΜΠΛΕΚΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΜΕ ΚΑΚΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥ (ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ) !!!

Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ, ΕΓΓΑΜΟΣ ΜΕ 4 ΠΑΙΔΙΑ (ΚΑΛΟΣ-ΤΙΜΙΟΣ-ΔΟΥΛΕΥΤΑΡΑΣ)

Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΙΟΣ !!!!

Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΠΙΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ 2001 ΑΜΟΙΒΕΤΑΙ ΜΕ ΜΙΣΘΟ ΚΑΤΩΤΕΡΟ ΤΟΥ ΝΟΜΙΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΩΣ.........

ΤΟ 2005 Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΣΙΑΤΙΚΗ ΧΩΡΑ ΓΕΝΝΑ ΔΙΔΥΜΑ. Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΖΗΤΑ ΕΠΙΜΟΝΑ ΑΔΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΛΟΓΩ ΑΥΞΗΜΕΝΟΥ ΤΖΙΡΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ. ΠΕΡΝΑΝΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΖΗΤΑ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΑΔΕΙΑ ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ. ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΕΥΘΗΝΕΤΑΙ ΣΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΓΟΝΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ !!!!!!!. ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΕΙ Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ. ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΧΩΡΕΙ 25-12-2005 ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΜΕΤΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΗ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΙΣ 26-12-2005.

Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΝΑΠΟΔΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΥΓΕΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΑΠΑΙΤΩΝΤΑΣ ΤΡΕΛΛΑ ΠΟΣΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΩΡΙΑ-ΥΠΕΡΕΡΓΑΣΙΑ-ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ.

ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ ΕΙΧΕ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ 2 ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ (ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΤΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΟΥ !!!).

ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΕΠΙΦΥΛΑΣΣΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΝΘΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ- ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΩΡΙΑ-ΥΠΕΡΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ. ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΔΕ ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ ΟΤΙ Η ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΙΚΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΤΑΤΡΑΠΕΙ ΣΕ ΟΜΟΡΡΥΘΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ.

Ο ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ ΠΡΟΣΦΕΥΓΕΙ ΣΤΗ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΓΑΙ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ.

ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΕΙΧΕ ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΩΣ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΛΑΒΕΙ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΒΑΛΛΕΙ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΑΠΟΛΥΣΗΣ (ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΟΙΚΟΙΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ)- Η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΠΙΦΥΛΑΧΘΗΚΕ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΚΟΥΣΤΕΙ Ο ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΣ ΕΝΤΟΣ 5 ΗΜΕΡΩΝ.

ΡΩΤΑΩ:

------- ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΕΚΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΟΤΙ ΟΙ 4 ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΡΕΣ ?????????????????????

------- ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΤΗΣ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ????????????????????

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΡΕΛΛΗ ΤΡΟΠΗ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΑΥΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΛΕΚΙΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΛΟΓΙΣΤΗ ΠΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ !!!

Συνταγές μαγειρικής

Στίχοι: Δημήτρης Αποστολάκης

Μουσική: Δημήτρης Ζαχαριουδάκης

Πρώτη εκτέλεση: Χαΐνηδες

Από μικρή τής άρεσε, μες στην κουζίνα μόνη

τις ώρες να σκοτώνει

με τη μαγειρική,

και πέφτανε τα δάκρυα θυμώντας τη ζωή της

και δίναν στο φαΐ της

μια γεύση μαγική.

Κύμινο, μοσχοκάρυδο και κόκκινο πιπέρι,

ποτέ δεν είχε ταίρι

ν' αλλάξει μιαν ευχή,

να χαμηλώσεις τη φωτιά μετά την πρώτη βράση,

να γίνονταν η πλάση

ξανά απ' την αρχή.

Ψιλοκομμένος μαϊντανός, και σκόρδο μια σκελίδα,

να 'φεγγε μιαν ελπίδα

στα μάτια τα μελιά,

και προς το τέλος πρόσθεσε ένα ποτήρι λάδι,

να 'νοιωθε ένα χάδι

μια μέρα στα μαλλιά.

Μια νύχτα έπιασε φωτιά μέσα στο μαγερειό της,

που 'κανε το φευγιό της

να μοιάζει με γιορτή,

τέτοια που γύρω φύτρωσαν άσπρα του γάμου κρίνα,

ολόιδια με κείνα

που είχε ονειρευτεί.

Πόσες καρδιές που γίνανε αναλαμπή κι αθάλη,

μας κάμανε μεγάλη

κάποια μικρή στιγμή,

κι αθόρυβα διαβήκανε απ' της ζωής την άκρη,

χωρίς ν' αφήσει δάκρυ

σε μάγουλο γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΩΣΤΟΣ DAS !!!

SORRY ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΩ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΕΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΥ DAS. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ASTORIA ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
............ΛΟΓΙΣΤΗ ΠΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ............!!!

Μια και αναφέρθηκε λογιστική και μαγειρική το μυαλό μου πήγε στο εκλεκτό μέλος του κλάδου μας και σήμερα μέγα μάγειρα και γευσιγνώστη, τον συνονόματό μου Ηλία Μαμαλάκη!

Μήπως να ακολουθήσουμε και μείς το παράδειγμά του; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΤΥΧΟΝ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΦΕΤΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΙΟΥ ΠΑΓΟΥ ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΠΑΩ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΛΕΩ.......

ΑΝ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΛΕΙΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ Α' ΠΟΣΟ (ΓΕΓΟΝΟΣ ΣΦΟΔΡΑ ΠΙΘΑΝΟ) ΤΟΤΕ ΟΥΔΕΙΣ ΘΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΜΕ ΕΦΕΣΗ Ή ΑΝΑΙΡΕΣΗ ΤΗΝ ΗΔΗ ΕΚΔΟΘΗΣΑ ΑΠΟΦΑΣΗ. ΑΡΑ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΡΑΚΤΕΣ ΟΙ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΓΙΑ ΕΦΕΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΙΡΕΣΗ ΤΟΤΕ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΕΚΔΟΘΕΙ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΑ (ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΙ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ) ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟΥ ΔΕΔΙΚΑΣΜΕΝΟΥ. ΟΠΟΥ ΔΕΔΙΚΑΣΜΕΝΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΑΡΕΙΟΣ ΠΑΓΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ !!! ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ Η "...ΒΙΑΣΤΙΚΗ..." ΑΥΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΛΕΚΙΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΛΟΓΙΣΤΗ ΠΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ !!!

Αγαπητέ φίλε,

Μου φαίνεται ότι κάπου έχεις μπερδευτεί,διότι τι είδους δεδικασμένο μπορεί να υπάρξει

από την ΜΗ έφεση ή αναίρεση μιάς πρωτόδικης απόφασης και μάλιστα σε ένα θέμα που

έχει τόσα κενά;;;

Εάν εννοείς δεδικασμένο ΜΟΝΟ για τον συγκεκριμένο εργοδότη,συμφωνώ,αλλά εγώ

είπα ότι ο εργοδότης δεν πρέπει να συμβιβαστεί και μέσω ενός έμπειρου περί τα εργατικά

δικηγόρου,να προχωρήσει την υπόθεση αφού βάλει το επίδομα γάμου στο αλλοδαπό

από την ημερομηνία πραγματικής γνώσης του γεγονότος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΣΦΑΛΩΣ ΤΟ ΔΕΔΙΚΑΣΜΕΝΟ ΘΑ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΡΓΟΔΟΤΗ, ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ, ΑΠΛΑ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΝΟΜΙΚΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΕΣΤΕΙ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΗ (ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΦΕΤΕΙΟΥ Η ΑΡΕΙΟΥ ΠΑΓΟΥ), ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΗ Η ΠΡΩΤΟΔΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΔΕΔΙΚΑΣΜΕΝΟ ΜΕΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΚΑΙ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΙΠΟΥΣ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ο εργοδότης δεν πρέπει να συμβιβαστεί και μέσω ενός έμπειρου περί τα εργατικά δικηγόρου,να προχωρήσει την υπόθεση αφού βάλει το επίδομα γάμου στο αλλοδαπό

από την ημερομηνία πραγματικής γνώσης του γεγονότος...

Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΓΙΑ ΓΑΜΟ, ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΕΦΕΣΗ ΘΑ ΠΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΤΙ ΚΑΚΩΣ ΕΠΙΔΙΚΑΣΤΗΚΕ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ ΑΦΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΔΕΝ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΑΜΟΥ.

ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΦΕΣΗ !!! ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΑΜΕΣΑ.

ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΠΑΡΩ ΕΓΩ ΧΑΡΤΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΕΔΩ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑΤΕ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ

Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΜΠΑΝΑ ΗΡΘΕ................... :(

Η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΑΡΑΘΩΝΙΕΣ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΠΕΒΑΛΕ ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 1.500 ΕΥΡΩ - ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ Η ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΕΤΟΣ 2004 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Ο ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΦΥΓΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ !!!

Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΜΠΑΝΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ή ΘΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ........... :(

ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΙΚΑ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΓΕΛΛΟΜΕΝΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΑΡΑΒΙΑΣΕΙΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ:

- ΜΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ Α.Π.Δ. ΓΙΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΕΤΗ :mellow:

- ΜΗ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΕΡΓΑΤΙΚΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΣΤΟ ΙΚΑ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΤΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΕΤΗ :unsure:

Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΛΗΘΗΚΕ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΑΙ.....................ΙΔΩΜΕΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑΤΕ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ

Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΜΠΑΝΑ ΗΡΘΕ................... :(

Η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΑΡΑΘΩΝΙΕΣ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΠΕΒΑΛΕ ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 1.500 ΕΥΡΩ - ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ Η ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΕΤΟΣ 2004 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Ο ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΦΥΓΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ !!!

Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΜΠΑΝΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ή ΘΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ........... :(

ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΙΚΑ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΓΕΛΛΟΜΕΝΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΑΡΑΒΙΑΣΕΙΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ:

- ΜΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ Α.Π.Δ. ΓΙΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΕΤΗ :mellow:

- ΜΗ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΕΡΓΑΤΙΚΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΣΤΟ ΙΚΑ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΤΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΕΤΗ :unsure:

Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΛΗΘΗΚΕ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΑΙ.....................ΙΔΩΜΕΝ.

Η δευτερη θα περάσει απο πάνω σας και θα σας πατησει . Να ξερεις οτι φταιει καθαρά ο εργοδότης και καλυτερα να την κάνεις . Νομιζω οτι απο την αρχη επισημαναμε οτι ειναι μεταβίβαση επιχείρησης και δεν τηρηθηκαν οι υποχρεώσεις απο τον εργοδότη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επιτρεψτε μου κι εμενα παρακαλω να πω την αποψη μου, μιας και μου εχει συμβει η περιπτωση απο εργαζομενο αλλοδαπο να φευγει με αδεια στο εξωτερικο και να επιστρεφει μετα απο πολυ περισσοτερο απο οτι ειχε συμφωνηθει και να βρισκει οικειοθελη αποχωρηση χωρις υπογραφη. Επισης μου εχει συμβει και η περιπτωση αλλου αλλοδαπου, που δεν μου φερνει αποδεικτικο γαμου.

Προσωπικα εχω μπερδευτει με τα γραφομενα, επειδη δεν μου "κολλανε" καποιες φρασεις.

Για παραδειγμα πως ειναι τιμιος ενας εργοδοτης που, οπως αναφερθηκε στην αρχη, δεν εδινε το νομιμο μισθο?

Επισης δεν εχω καταλαβει, αναφερθηκαν 3 οικειοθελεις αποχωρησεις. Δεν ακολουθησαν 3 νεες προσληψεις? Ποιος τις υπεγραψε?

Δεν μπορω να μη συμφωνησω με τον κο Φαφουτη και τον Doctor, επειδη φαινεται πως ειναι η πειρα τους που μιλαει, ομως θελω απλα να καταθεσω το συμπερασμα μου.

Καθε ανθρωπος μου φαινεται δικαιο να αναλαμβανει τις ευθυνες των λαθων του.

Σκεφτειτε, αν σ'αυτην την επιχειρηση εφαρμοζοταν η λογιστικη επανω στα εργατικα με τυπικο τροπο, δεν θα υπηρχε κανενα προβλημα τωρα, συμφωνειτε?

Παρατυπιες αναφερθηκαν πολλες, τι να πω?

Εσεις αγαπητε DAAS ειστε δικηγορος (με μπερδευει εκεινο το ματι, μηπως απευθυνομαστε σε δικηγορινα?)(μην παρεξηγησετε την παρενθεση) και εχετε διαφορετικο σκοπο απο το δικο μας που ειμαστε λογιστες. Εσεις λετε οτι θελετε να βοηθησετε εργοδοτη και εργαζομενο να τα βρουν. Εμεις οι λογιστες θελουμε να ενημερωνουμε εργοδοτες και εργαζομενους ποιες ειναι οι υποχρεωσεις τους απεναντι στο νομο, για να μην εχουν προβληματα αργοτερα.

Εμεις βαση αυτων κοιταμε να τους οργανωσουμε, γι'αυτο μπορουμε να σας δινουμε απαντησεις μονο σε ερωτηματα εργατικης νομοθεσιας.

Απο εκει και περα εγω δεν μπορω να σας συμβουλευσω για το πως να χειριστειτε αυτην την υποθεση, επειδη ετσι θα μπω σε ξενα χωραφια...

Καλο κουραγιο στην υποθεση που αναλαβατε και μην διστασετε να μας ρωτησετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το Ι.Κ.Α. μολις την περασμενη εβδομαδα εξεδωσε:

1 - ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ - Π.Ε.Ε και

2 - ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ - Π.Ε.Π.Ε.Ε.

δικαιωνοντας τον εργαζομενο και δεχομενο οτι η εταιρεια ενω παρακρατουσε εισφορες του εργαζομενου παρα το νομο δεν τις κατεθετε στο Ι.Κ.Α. ή τις κατεθετε πλημμελως και καλεσε τον εκπροσωπο της εταιρειας να καταβαλλει τις παρακρατηθεισες εισφορες αμεσως με τις αναλογες προσαυξησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...