Προς το περιεχόμενο

προβλημα στην υποβολη Ε1, Ε3, φορολογικη αναμορφωση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλυσπερα,

κολλησα στο taxis , προσπαθω να κανω δηλωση και μου βγαζει τα εξης προβληματα . Στο Ε3 μου βγαζει συνεχως μηνυμα βασει της πολ.1164/11 για β κατηγοριας βιβλια πρεπει το ποσο του κωδικου 312(πινακας Ζ ) να συμπεριλαμβανεται στις δαπανες του αυτοελεγχου - εγω ομως δεν εχω καθολου αποσβεσεις βαζω μηδεν - και ομως συνεχως μου βγαζει αυτο το μηνυμα.

Για την φορολογικη αναμορφωση μου εβγαλε στην αρχη - εαν θα συμπληρωσετε πινακα η - κωδ.565 - δαπανες μη εκπιπτομενες πρεπει να κανετε φορολογικη αναμορφωση - εγω δεν εχω κανενα ποσο σε αυτο το κωδικο και μου βγαζει να κανω φορολογικα αναμορφωση - τα βαζω ολα μηδεν και δεν μου εχει κουτακι για την υποβολη.

Επισης απο περσυ το ειχε αυτο , για να μπορω να υποβαλλω την Ε1- για ατομικη επιχειρηση παω στην επιλογη για φυσικα προσωπα και μεσα στην δηλωση γραφει οτι ειναι για τα μη φυσικα προσωπα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ

γνωριζει καποιος τι κινησεις πρεπει να γινουν για να μπορουν να υποβληθουν οι δηλωσεις ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυσπερα,

κολλησα στο taxis , προσπαθω να κανω δηλωση και μου βγαζει τα εξης προβληματα . Στο Ε3 μου βγαζει συνεχως μηνυμα βασει της πολ.1164/11 για β κατηγοριας βιβλια πρεπει το ποσο του κωδικου 312(πινακας Ζ ) να συμπεριλαμβανεται στις δαπανες του αυτοελεγχου - εγω ομως δεν εχω καθολου αποσβεσεις βαζω μηδεν - και ομως συνεχως μου βγαζει αυτο το μηνυμα.

Για την φορολογικη αναμορφωση μου εβγαλε στην αρχη - εαν θα συμπληρωσετε πινακα η - κωδ.565 - δαπανες μη εκπιπτομενες πρεπει να κανετε φορολογικη αναμορφωση - εγω δεν εχω κανενα ποσο σε αυτο το κωδικο και μου βγαζει να κανω φορολογικα αναμορφωση - τα βαζω ολα μηδεν και δεν μου εχει κουτακι για την υποβολη.

Επισης απο περσυ το ειχε αυτο , για να μπορω να υποβαλλω την Ε1- για ατομικη επιχειρηση παω στην επιλογη για φυσικα προσωπα και μεσα στην δηλωση γραφει οτι ειναι για τα μη φυσικα προσωπα .

γνωριζει καποιος τι κινησεις πρεπει να γινουν για να μπορουν να υποβληθουν οι δηλωσεις ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυσπερα,

κολλησα στο taxis , προσπαθω να κανω δηλωση και μου βγαζει τα εξης προβληματα . Στο Ε3 μου βγαζει συνεχως μηνυμα βασει της πολ.1164/11 για β κατηγοριας βιβλια πρεπει το ποσο του κωδικου 312(πινακας Ζ ) να συμπεριλαμβανεται στις δαπανες του αυτοελεγχου - εγω ομως δεν εχω καθολου αποσβεσεις βαζω μηδεν - και ομως συνεχως μου βγαζει αυτο το μηνυμα.ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙς ΤΟΥς ΠΙΝΑΚΕς ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑς ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ Ε3 ΠΑΝΩ ΠΑΝΩ (ΔΥΟ ΕΠΙΛΟΓΕς)

Για την φορολογικη αναμορφωση μου εβγαλε στην αρχη - εαν θα συμπληρωσετε πινακα η - κωδ.565 - δαπανες μη εκπιπτομενες πρεπει να κανετε φορολογικη αναμορφωση - εγω δεν εχω κανενα ποσο σε αυτο το κωδικο και μου βγαζει να κανω φορολογικα αναμορφωση - τα βαζω ολα μηδεν και δεν μου εχει κουτακι για την υποβολη.

Επισης απο περσυ το ειχε αυτο , για να μπορω να υποβαλλω την Ε1- για ατομικη επιχειρηση παω στην επιλογη για φυσικα προσωπα και μεσα στην δηλωση γραφει οτι ειναι για τα μη φυσικα προσωπα .

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ

ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙς ΛΑΘΟς! ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ; ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ; Ή ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗς ΣΥΖΥΓΟΥ;

ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕς ΤΟ Ε3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ

ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙς ΛΑΘΟς! ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ; ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ; Ή ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗς ΣΥΖΥΓΟΥ;

ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕς ΤΟ Ε3;

ειναι εκμεταλλευτης ταξι του κανω και αυτοελεγχο

οτι απανταει λιλυ το γνωριζω αλλα εγω δεν εχω φορτηγο δημοσιας χρησης , αλλα επιβατικο δημοσιας χρησης χωρις αποσβεσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι εκμεταλλευτης ταξι του κανω και αυτοελεγχο

οτι απανταει λιλυ το γνωριζω αλλα εγω δεν εχω φορτηγο δημοσιας χρησης , αλλα επιβατικο δημοσιας χρησης χωρις αποσβεσεις

οπότε δεν συμπληρώνεις τον κωδ 312....ούτε με μηδέν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε δεν συμπληρώνεις τον κωδ 312....ούτε με μηδέν

το δοκιμασα με μηδεν και χωρις μηδεν και στις 2 περιπτωσεις βγαζει το ιδιο μηνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που νομίζω ότι χρειάζεται να κάνεις, είναι ν μεγιστοποιήσεις το παράθυρο που σου βγάζει με αυτό το μήνυμα,

[το οποίο είναι προειδοποιητικό], και στη συνέχεια, θα δείς στο κάτω μέρος του παραθύρου την επιλογή

αποστολή ή όχι του ε3, εφόσον συμφωνείς ...πατάς ναι αν είσαι σίγουρος και ...φεύγει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που νομίζω ότι χρειάζεται να κάνεις, είναι ν μεγιστοποιήσεις το παράθυρο που σου βγάζει με αυτό το μήνυμα,

[το οποίο είναι προειδοποιητικό], και στη συνέχεια, θα δείς στο κάτω μέρος του παραθύρου την επιλογή

αποστολή ή όχι του ε3, εφόσον συμφωνείς ...πατάς ναι αν είσαι σίγουρος και ...φεύγει..

ευχαριστω θα το δοκιμασω , αλλα απο την προηγουμενη εμπερια οταν υπαρχουν προειδοποιτικα μηνυματα δυσκολα μπορεις να πετυχεις την υποβολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ

ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙς ΛΑΘΟς! ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ; ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ; Ή ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗς ΣΥΖΥΓΟΥ;

ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕς ΤΟ Ε3;

προς καθε ενδιαφερομενο , τελικα το βρηκα μονος μου , το προβλημα ηταν ο browser ειχα mozila , το γυρισα σε internet explorer( το site του υπουργειου αυτο προτεινει

και το Ε3 υποβληθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ήρωες συνάδελφοι..μπορεί κάποιος πιο καθαροκέφαλος από εμένα να μου εξηγήσει κάτι..; πάω να στείλω Ε1 αφού εχω υποβάλλει Ε3. μεταφέρω τα ποσάτου Ε3 στο οποίο έχω κάνει και αυτοέλεγχο (εννοείται εχω μεταφέρει τα ποσά του αυτοέλεγχου).η επιχείρηση ειναι καθαρα παροχής υπηρεσιών έτσι;ΕΤΣΙ! πάω να στείλω το ριμάδι το Ε1 και μου βγάζει μηνυμα λάθους το ταξις και λέει ότι δεν έχω συμπληρώσει σωστό ποσό στους κωδικούς 501 και 517 (ελευθεριο επάγγελμα ) .ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΣΑ ΕΚΕΙ ;ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ;;;δοκιμασα 0,00 τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ήρωες συνάδελφοι..μπορεί κάποιος πιο καθαροκέφαλος από εμένα να μου εξηγήσει κάτι..; πάω να στείλω Ε1 αφού εχω υποβάλλει Ε3. μεταφέρω τα ποσάτου Ε3 στο οποίο έχω κάνει και αυτοέλεγχο (εννοείται εχω μεταφέρει τα ποσά του αυτοέλεγχου).η επιχείρηση ειναι καθαρα παροχής υπηρεσιών έτσι;ΕΤΣΙ! πάω να στείλω το ριμάδι το Ε1 και μου βγάζει μηνυμα λάθους το ταξις και λέει ότι δεν έχω συμπληρώσει σωστό ποσό στους κωδικούς 501 και 517 (ελευθεριο επάγγελμα ) .ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΣΑ ΕΚΕΙ ;ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ;;;δοκιμασα 0,00 τίποτα

στους κωδικους αφτους επειδη ειχα και εγω αυτο το προβλημα μπαινουν μονο τα ελευθερα επαγγελματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ήρωες συνάδελφοι..μπορεί κάποιος πιο καθαροκέφαλος από εμένα να μου εξηγήσει κάτι..; πάω να στείλω Ε1 αφού εχω υποβάλλει Ε3. μεταφέρω τα ποσάτου Ε3 στο οποίο έχω κάνει και αυτοέλεγχο (εννοείται εχω μεταφέρει τα ποσά του αυτοέλεγχου).η επιχείρηση ειναι καθαρα παροχής υπηρεσιών έτσι;ΕΤΣΙ! πάω να στείλω το ριμάδι το Ε1 και μου βγάζει μηνυμα λάθους το ταξις και λέει ότι δεν έχω συμπληρώσει σωστό ποσό στους κωδικούς 501 και 517 (ελευθεριο επάγγελμα ) .ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΣΑ ΕΚΕΙ ;ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ;;;δοκιμασα 0,00 τίποτα

Έλενξε εάν ο κωδικός 593 στο Ε3 στην πρώτη σελίδα πάνω από την κατηγορία των βιβλίων είναι κενός

διόρθωσέ το και κάνε υποβολή.

Λογικά δουλεύουμε το ίδιο πρόγραμμα κ εμένα το ίδιο μου έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...