Προς το περιεχόμενο

κοινωνικό μέρισμα και εξαιρέσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει να γίνει της μουρλής..... τρεχτε μοιράζουμε χρήματα!!!!!

 

τώρα για τους φιλοξενούμενους δεν έχει καμιά λόγική!

 

Καλό Πάσχα συνάδελφοι! μετα βλέπουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μια ερωτηση εχω σε αυτον που υπεγραψε την ΚΥΑ, τι θα πω εγω στα 50 ατομα που περιμεναν να παρουν τα 500 ευρω μεχρι πριν λιγο και τωρα μολις ΕΞΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΩΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τι να παω να πω στους 4.500 ανθρωπους που αυτοκτονησαν την 5ετια ?

οτι εδω επανω στην γη ειμαστε ηλιθιοι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τι να παω να πω στους 4.500 ανθρωπους που αυτοκτονησαν την 5ετια ?

οτι εδω επανω στην γη ειμαστε ηλιθιοι ?

Oτι κ αν παθουμε οσοι μενουμε πισω πρφανως μας αξιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Α) Το συνολικό, πραγματικό ή τεκμαρτό, ατομικό ή οικογενειακό, εισόδημα των δικαιούχων δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα όρια που τίθενται στην κατωτέρω κλίμακα."

 

Μπερδεύτηκα. Ποιό εισόδημα θα λαμβάνουν υπόψη? Το εισόδημα επιβολής εισφοράς αλληλεγγύης ή το φορολογητέο + 659? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙ

 

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΙ

 

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ

 

τι αλλο να πει κανεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Α) Το συνολικό, πραγματικό ή τεκμαρτό, ατομικό ή οικογενειακό, εισόδημα των δικαιούχων δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα όρια που τίθενται στην κατωτέρω κλίμακα."

 

Μπερδεύτηκα. Ποιό εισόδημα θα λαμβάνουν υπόψη?  Το εισόδημα επιβολής εισφοράς αλληλεγγύης ή το φορολογητέο + 659? ΟΜΟΙΩΣ

Έχω περίπτωση (Βάση περσινού εκκαθαριστικού) ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ 5.927,13 και ΦΟΡΟΛΟΓΗΤΕΟ 6.214,30 (λόγω τεκμηρίων)659-->0.

ΠΟΛ.1111/14 

ΑΡΘΡΟ 1 Α) Το συνολικό,πραγματικό ή τεκμαρτό, ατομικό ή οικογενειακό , εισόδημα των δικαιούχων δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα όρια που τίθενται στην κατωτέρω κλίμακα.Για τον προσδιορισμό του ορίου εισοδήματος, ορίζεται ως βασικό όριο εισοδήματος το ποσό των έξι χιλιάδων (6.000) ευρώ, με βάση το συνολικό, πραγματικό ή τεκμαρτό εισόδημα που προκύπτει από την εκκαθάριση των αρχικών ή τροποποιητικών Δηλώσεων Φορολογίας Εισοδήματος του οικονομικού έτους 2013 που αφορούν τόσο τον δικαιούχο όσο και τα προστατευόμενα τέκνα ή τα πρόσωπα που φιλοξενεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τι να παω να πω στους 4.500 ανθρωπους που αυτοκτονησαν την 5ετια ?

οτι εδω επανω στην γη ειμαστε ηλιθιοι ?

Καλά βλαμμένος είσαι; Πότε λες να πας;  :ph34r:  :P   :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μια ερωτηση εχω σε αυτον που υπεγραψε την ΚΥΑ, τι θα πω εγω στα 50 ατομα που περιμεναν να παρουν τα 500 ευρω μεχρι πριν λιγο και τωρα μολις ΕΞΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΩΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ?

Tο πρωτο που πρεπει να τους πεις, ειναι να κλεισουν τα...πρωιναδικα!!!!

ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΙΝ ΒΓΕΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΡΑΞΕΙ LIVE  ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ  ΛΑΙΚΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΩΝ ΦΤΩΧΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ  MEGA ANT1 KAI SKAI  7-10 ΠΡΩΙ  ΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΛΑΙΚΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΜΕΤΙΚΗΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΡΑΞΕΙ LIVE  ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ  ΛΑΙΚΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΩΝ ΦΤΩΧΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ  MEGA ANT1 KAI SKAI  7-10 ΠΡΩΙ  ΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΛΑΙΚΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΜΕΤΙΚΗΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ

συμφωνώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο πρωτο που πρεπει να τους πεις, ειναι να κλεισουν τα...πρωιναδικα!!!!

ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΙΝ ΒΓΕΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ;;;

αυτο τους το εχω πει απο μερες, ελα ομως που δεν ακουν. μηπως αυτοι των πρωιναδικων ειναι βαλτοι? λεω εγω τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω περίπτωση (Βάση περσινού εκκαθαριστικού) ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ 5.927,13 και ΦΟΡΟΛΟΓΗΤΕΟ 6.214,30 (λόγω τεκμηρίων)659-->0.

ΠΟΛ.1111/14 

ΑΡΘΡΟ 1 Α) Το συνολικό,πραγματικό ή τεκμαρτό, ατομικό ή οικογενειακό , εισόδημα των δικαιούχων δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα όρια που τίθενται στην κατωτέρω κλίμακα.Για τον προσδιορισμό του ορίου εισοδήματος, ορίζεται ως βασικό όριο εισοδήματος το ποσό των έξι χιλιάδων (6.000) ευρώ, με βάση το συνολικό, πραγματικό ή τεκμαρτό εισόδημα που προκύπτει από την εκκαθάριση των αρχικών ή τροποποιητικών Δηλώσεων Φορολογίας Εισοδήματος του οικονομικού έτους 2013 που αφορούν τόσο τον δικαιούχο όσο και τα προστατευόμενα τέκνα ή τα πρόσωπα που φιλοξενεί.

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/18402

 

3. Τα κριτήρια δεν μειώνουν τους δικαιούχους. Απλώς επιλέγουν άλλα νοικοκυριά. Όχι εκείνα, αλλά τα άλλα. Δείτε το μαθηματικά: 600Κ από €700+ κατά μέσο όρο θα πάρουν σχεδόν 450 εκ. Αν αλλάξουμε τα κριτήρια

(πχ να μην λάβουμε υπόψη το τεκμήριο) θα πρέπει να αλλάξουμε το εισοδηματικό όριο (πχ σε 5000) ώστε να πάρουν πάλι 600Κ νοικοκυριά τα ίδια λεφτά. Άρα δεν είναι πρόβλημα τα τεκμήρια από αυτή την άποψη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα χαντρες για ιθαγενεις πριν τις  εκλογες - Αφου κανουμε το κομματι μας με τις ανακοινωσεις και διαμορφωσουμε κλιμα - Βαζουμε στην πριζα 1,5 εκατομμυριο Ελληνες να περιμενουν κομματι απο πλεονασμα - Και οταν τα υπολογισουμε τελικα θα δωσουμε ουτε τα μισα αφου δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να πιστευει οτι υπαρχουν 600 χιλιαδες νοικοκυρια που να μην μενουν σε σπιτι , να μην εχουν ουτε ενα αυτοκινητο  ή να υπαρχουν 300 χιλιαδες ανεργοι που να πληρωνουν ενοικιο και να μην ειναι φιλοξενουμενοι (οι οικονομικοι μεταναστες ειναι πολλοι εδω ).

Κι ενω εχουν ολα τα στοιχεια για να μοιρασουν το επιδομα απαιτουν νεα ηλεκτρονικη αιτηση ....λες και οσοι τελικα παιρνουν το επιδομα εχουν τις γνωσεις και την ευκολια  να καταχωρουν ηλεκτρονικα αιτησεις .... κανονικο  δουλεμα δηλαδη...τελος οι ανθρωποι ειναι επιστημονες τεραστιου βεληνεκους δεν τους πιανεις με τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ακομα δεν εχει ανοιξει το συστημα! Μας εχουν τρελλανει στα τηλεφωνα από χτες οι πελατες, λες και αν η αιτηση γινει μετα το Πασχα θα χασουν τα λεφτα (για τους λιγοστούς που τα δικαιούνται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει τρόπος

 

α) κατεβαζεις στορια

 

β) κλειστο λογο υγείας

 

γ) διακοπες μεχρι την τριτη ( ΦΠΑ , Εκκαθαριστικές κλπ κλπ ....... ) χιιχχιχ κι ας τους να ψαχνουν

 

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη σκάτε για κανέναν..

 

τα πράγματα είναι απλά..

 

φεύγεις αύριο και γυρνάς την τρίτη..

 

και από την τρίτη χρέωση 20 ευρώπουλα..

 

οι μισοί θα το κάνουν μόνοι τους..όπως έγινε και με το Α21..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει αυτό που ζούμε, δεν υπάρχει .....Πόσο ακόμα θα καθόμαστε σαν τους ραγιάδες??? Ας ερθουν οι συνταξιούχοι και οι άνεργοι φιλοξενούμενοι στο γραφείο για το μέρισμα . Οι πρώτοι τους ψηφίζουν και οι δεύτεροι, όταν θα έπρεπε να είναι στους δρόμους , πίνουν καφέ .... Οι περισσότεροι από αυτούς.......Έχουμε ότι μας αξίζει. Τέλεια και παύλα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μην ξεχνάμε, αμοιβή για κάθε αίτηση , για την πιο απλή τουλάχιστον 10 ευρώ... Αλλιώς ας τις κάνουν μόνοι τους. Δεν θα πεθάνουμε εμείς δουλεύοντας τσάμπα για τον κάθε Θεοχαρη .....Ήδη μας έχουν πρήξει στα τηλέφωνα τις τελευταίες ημέρες. Αρκετά πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...