Προς το περιεχόμενο
  • 0

Προβλημα με Υποβολή Δήλωσης Πληροφοριακών Στοιχείων Μισθώσεων Ακίνητης Περιουσίας


tassisvagelis

Ερώτηση

Εχω φτιαξει κανονικα την αιτηση και οταν παω να την στειλω μου βγαζει  :

Ο ΑΦΜ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΦΜ ΕΚΜΙΣΘΩΤΩΝ 

Εχω συμπληρωσει τα στοιχεια της και εχει πληρη κυριοτητα.Θα εκτιμουσα μια βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Η μόνη φορά που μου βγήκε κάτι τέτοιο, ήταν όταν προσπάθησα να το στείλω μέσω των κωδικών του συζύγου!!!! Αλλιώς δε μπορώ να το εξηγήσω!!! Ο γενικός κανόνας, αν είναι η πρώτη φορά που στέλνεις μισθωτήριο, είναι ο κάθε ιδιοκτήτης στέλνει ηλεκτρονικά μισθωτήρια από την προσωπική του "καρτέλα" στο gsis!!! Όχι μέσω συζύγων!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ηλεκτρονικα ειναι η πρωτη φορα που της στελνω.Δηλαδη  θα πρεπει να της βγαλω δικους της κωδικους για να μπορει να κανει το μισθωτηριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ηλεκτρονικα ειναι η πρωτη φορα που της στελνω.Δηλαδη  θα πρεπει να της βγαλω δικους της κωδικους για να μπορει να κανει το μισθωτηριο?

Δυστυχώς ναι..Θα πρέπει να βάλεις δικούς της κωδικούς ή να πας να βγάλεις κλειδάριθμο για την σύζυγο για να κάνεις την δουλειά σου.Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και αναγκάστικα να βγάλω κωδικούς για την σύζυγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πρόσφατα θέλησα να περάσω στο τέλος και στοιχεία απο το ενεργειακο πιστοποιητικο (που είχε βγεί.) Όμως τα στοιχεία που ζητούσε το  taxis  δεν μπορούσα να τα βρώ επάνω στο έγγραφο που τους είχαν δώσει. Τελικά το έστειλα χωρίς τα στοιχεία του ενεργειακού. Τέλος απαραίτητος είναι ο αριθμός κτηματολογίου.  Σε περιοχές όπου δεν υπάρχει κτηματολόγιο πως το έχετε αντιμετωπίσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τέλος απαραίτητος είναι ο αριθμός κτηματολογίου.   ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

H δήλωση δεν υποβαλλόταν αν δεν αναγραφόταν ο αρ. κτηματολογίου του ακινητου .

όχι δεν είναι υποχρεωτικός ο ΚΑΕΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

όχι δεν είναι υποχρεωτικός ο ΚΑΕΚ  ΜΑ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΚΑΕΚ ΠΑΝΤΑ . ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα ,γραφω σε αυτό το νημα γιατι δεν βρηκα σχετικο..

εχω πελατη ιδιοκτητη ακινητου και συναψαμε με ΝΠ υπο συσταση συμφωνητικο μισθωσης...μπηκα στην εφαρμογή κλικαρα το ΝΠ υπο συσταση,εγραψα την επωνυμια του ΝΠ καθως και το ΑΦΜ του νομιμου εκροσωπου και αφου συμπληρωσα τα αλλα στοιχεια το οριστικοποιησα.Μηνυμα όμως δεν απεσταλη στο αφμ του νομιμου εκροσωπου.Η διαφωνια με τον λογιστη του αλλου πελατη είναι ότι επρεπε να γραψω μονο το αφμ του αλλου πελατη και στις σημειώσεις ότι είναι νομιμος εκπρόσωπος ώστε να του αποσταλει μηνυμα και να κανει αποδοχή.Επικοινωνησα με το ταξις και μου ανεφεραν ότι η διαδικασια είναι όπως την εκανα εγω και όταν παρει ΑΦΜ το ΝΠ και κανω συμβολαια τοτε θα εμφανιστεί το μηνυμα στην εταιρεια.Ποια είναι η θεση σας σε αυτό το θεμα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα ,γραφω σε αυτό το νημα γιατι δεν βρηκα σχετικο..

εχω πελατη ιδιοκτητη ακινητου και συναψαμε με ΝΠ υπο συσταση συμφωνητικο μισθωσης...μπηκα στην εφαρμογή κλικαρα το ΝΠ υπο συσταση,εγραψα την επωνυμια του ΝΠ καθως και το ΑΦΜ του νομιμου εκροσωπου και αφου συμπληρωσα τα αλλα στοιχεια το οριστικοποιησα.Μηνυμα όμως δεν απεσταλη στο αφμ του νομιμου εκροσωπου.Η διαφωνια με τον λογιστη του αλλου πελατη είναι ότι επρεπε να γραψω μονο το αφμ του αλλου πελατη και στις σημειώσεις ότι είναι νομιμος εκπρόσωπος ώστε να του αποσταλει μηνυμα και να κανει αποδοχή.Επικοινωνησα με το ταξις και μου ανεφεραν ότι η διαδικασια είναι όπως την εκανα εγω και όταν παρει ΑΦΜ το ΝΠ και κανω συμβολαια τοτε θα εμφανιστεί το μηνυμα στην εταιρεια.Ποια είναι η θεση σας σε αυτό το θεμα;;;

προφανώς αυτό που σου είπε το τάξις είναι ορθότερο από αυτό που σου είπε ο λογιστής του άλλου πελάτη(του Ν.Π. δηλαδή).Μένει να δούμε όταν πάρει και αφμ το νομικό πρόσωπο αν θα γίνει αυτό που σου είπε το τάξις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εμένα που μου έχει τύχει, στο taxis μου είπαν να υποβάλλει νεα γνωστοποίηση ο εκμισθωτής με το ΑΦΜ του νομικού προσώπου μετά την έναρξη (με αναφορά στην αρχική γνωστοποίηση) - και να γίνει νέα αποδοχή από το ΝΠ. Και, δεν ξέρω αν άλλαξαν τελευταία τα πράγματα, περίμενα και εγώ (ματαίως) τρία τέρμινα για το μήνυμα στον νόμιμο εκπρόσωπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...