Προς το περιεχόμενο

ΞΕΝΟΔΟΧΟΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΙΚΑ ....


cathy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ

ΈΧΕΙ ΑΛΛΆΞΕΙ ΚΆΤΙ ΣΤΙΣ ΕΙΣΦΟΡΈΣ ΤΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΟΫΠΑΛΛΉΛΩΝ ΚΑΙ ΑΠΌ ΠΌΤΕ ;;;

ΤΟ ΣΎΣΤΗΜΑ ΤΩΝ ΥΠΟΒΟΛΏΝ ΑΠΔ ΤΟΥ ΙΚΑ ΜΟΥ ΒΓΆΖΕΙ ΆΛΛΑ ΠΟΣΟΣΤΆ .

ΕΎΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ

ΈΧΕΙ ΑΛΛΆΞΕΙ ΚΆΤΙ ΣΤΙΣ ΕΙΣΦΟΡΈΣ ΤΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΟΫΠΑΛΛΉΛΩΝ ΚΑΙ ΑΠΌ ΠΌΤΕ ;;;

ΤΟ ΣΎΣΤΗΜΑ ΤΩΝ ΥΠΟΒΟΛΏΝ ΑΠΔ ΤΟΥ ΙΚΑ ΜΟΥ ΒΓΆΖΕΙ ΆΛΛΑ ΠΟΣΟΣΤΆ .

ΕΎΧΑΡΙΣΤΩ.

ναι :angry: προς τα πισω!!!

http://www.ika.gr/gr...1_10-4-2012.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή κορόιδο άλλαζε ξανά κωδικοποίηση για όλους τους εργαζόμενους και βγάλε ξανά μισθοδοσίες & ΑΠΔ.

Γιατί υπάρχει ένας ιερός σκοπός : η απλούστευση της διαδικασίας και η διευκόλυνση εργοδοτών, ασφαλισμένων αλλά και των οργάνων της υπηρεσίας μας

Mιλάμε για απλούστευση όπως πριν 4 χρόνια που τα άλλαξαν ξανά.

Και φυσικά θα τα κάνεις τζάμπα όλα αυτά όπως τότε. Γιατί προέχει η διευκόλυνση όλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή κορόιδο άλλαζε ξανά κωδικοποίηση για όλους τους εργαζόμενους και βγάλε ξανά μισθοδοσίες & ΑΠΔ.

Γιατί υπάρχει ένας ιερός σκοπός : η απλούστευση της διαδικασίας και η διευκόλυνση εργοδοτών, ασφαλισμένων αλλά και των οργάνων της υπηρεσίας μας

Mιλάμε για απλούστευση όπως πριν 4 χρόνια που τα άλλαξαν ξανά.

Και φυσικά θα τα κάνεις τζάμπα όλα αυτά όπως τότε. Γιατί προέχει η διευκόλυνση όλων.

ακριβως!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή κορόιδο άλλαζε ξανά κωδικοποίηση για όλους τους εργαζόμενους και βγάλε ξανά μισθοδοσίες & ΑΠΔ.

Γιατί υπάρχει ένας ιερός σκοπός : η απλούστευση της διαδικασίας και η διευκόλυνση εργοδοτών, ασφαλισμένων αλλά και των οργάνων της υπηρεσίας μας

Mιλάμε για απλούστευση όπως πριν 4 χρόνια που τα άλλαξαν ξανά.

Και φυσικά θα τα κάνεις τζάμπα όλα αυτά όπως τότε. Γιατί προέχει η διευκόλυνση όλων.

ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΗΛΑΔΗ ΠΧ ΣΕ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ 251100 ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΛΥΨΗΣ 4109. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΣ

ΕΤΣΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΑΣΦΑΛΙΖΟΥΝ Η ΕΣΤΩ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ, ΓΙΑΤΙ ΣΥΓΝΩΜΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΥΛ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ, ΟΥΤΕ ΜΙΑ, ΜΙΚΡΑ ΜΕΓΑΛΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ, Η ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΥΝΝΕΦΟ ΑΠΟ ΤΟ 1995 ΚΑΙ ΜΕΤΑ, ΜΕ ΜΙΣΘΟΥΣ ΟΥΓΚΑΝΤΑΣ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΤΑΚ ΒΑΛΑΝΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΣΑΥΡΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ (ΜΟΝΟ) ΣΕ ΕΜΜΕΣΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ. ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ Η ΑΠΑΤΗ ΤΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΩΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ, ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΝΕΥ ΑΣΦΑΛΙΣΕΩΣ, ΟΙ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΕΝΩ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ ΟΤΙ Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΑ, ΚΑΙ Η ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΕΙ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΚΑΔΟΡΟΣ ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ HIV, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΛΟΣΩΡΙΖΕΙΣ ΤΟ ΗΙV ΚΑΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΕ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΡΩΣΟΥΣ ΤΣΕΤΣΕΝΟΥΣ, ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΥΓΙΕΙΝΗ ΤΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΩΝ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ ΨΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ, ΣΙΧΑΜΕΝΑ ΣΚΟΥΛΗΚΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΙΠΕΙ ΝΑ ΣΑ ΚΡΕΜΑΣΟΥΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 months later...

Σας παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας γιατί δεν βρ'ισκω λύση.

Προσπαθώ να υποβάλω ΑΠΔ για ξενοδοχείο , για καμαριέρα και μου βγάζει πως ο συνδιασμός ΚΑΔ - ΚΩΔ.ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ-ΠΑΚΕΤΟΥ ΚΑΛΥΨΗΣ είναι λάθος.

 

ΚΑΔ:5512

Κωδ.ειδικότητας:513010

πακετο:115

 

Η ΑΠΔ Ιανουαρίου δεν μου είχε βγάλει πρόβλημα. Τι άλλαξε; Μετα την Γ99/1/91 (10/4/2012) εγκύκλιο του ΙΚΑ έτσι τις στέλνω.Ηταν 4115 το κάνανε 115 και δεύτερο πακετο πάντα 4172. Κάνω λάθος;

 

(σημειώνω πως υπάρχει και 2ος κωδ.ειδικότητας 423220 και 2ο πακ.καλυψης 4172 και δεν μου βγάζει πρόβλημα.)

 

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ  ΚΑΝΕΙΣ  ΛΑΘΟΣ  ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΕΧΩ  ΚΑΙ  ΕΓΩ   ΠΙΘΑΝΩΣ  ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΜΕ  ΤΟ  ΙΚΑ  .

 

 

ΕΧΩ  ΣΤΗΛΕΙ  ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ  ΙΚΑ  ΑΠΟ  ΤΗΝ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ   ΚΑΙ  ΠΕΡΙΜΕΝΩ  ΑΠΑΝΤΗΣΗ    ( ΑΝ  ΜΟΥ  ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ)

 

 

ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ   ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ  ΚΑΝΕΙΣ  ΛΑΘΟΣ  ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΕΧΩ  ΚΑΙ  ΕΓΩ   ΠΙΘΑΝΩΣ  ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΜΕ  ΤΟ  ΙΚΑ  .

 

 

ΕΧΩ  ΣΤΗΛΕΙ  ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ  ΙΚΑ  ΑΠΟ  ΤΗΝ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ   ΚΑΙ  ΠΕΡΙΜΕΝΩ  ΑΠΑΝΤΗΣΗ    ( ΑΝ  ΜΟΥ  ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ)

 

 

ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ   ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 

Σε ευχαριστώ!

Αν σου είναι εύκολο ενημέρωσε για την απάντηση που θα λάβεις.

Καλή εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ  ΚΑΝΕΙΣ  ΛΑΘΟΣ  ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΕΧΩ  ΚΑΙ  ΕΓΩ   ΠΙΘΑΝΩΣ  ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΜΕ  ΤΟ  ΙΚΑ  .

 

 

ΕΧΩ  ΣΤΗΛΕΙ  ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ  ΙΚΑ  ΑΠΟ  ΤΗΝ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ   ΚΑΙ  ΠΕΡΙΜΕΝΩ  ΑΠΑΝΤΗΣΗ    ( ΑΝ  ΜΟΥ  ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ)

 

 

ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ   ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 

Ομοίως...

ευτυχως εχουν απλοποιηθεί οι καταστάσεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ  ΚΑΝΕΙΣ  ΛΑΘΟΣ  ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΕΧΩ  ΚΑΙ  ΕΓΩ   ΠΙΘΑΝΩΣ  ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΜΕ  ΤΟ  ΙΚΑ  .

 

 

ΕΧΩ  ΣΤΗΛΕΙ  ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ  ΙΚΑ  ΑΠΟ  ΤΗΝ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ   ΚΑΙ  ΠΕΡΙΜΕΝΩ  ΑΠΑΝΤΗΣΗ    ( ΑΝ  ΜΟΥ  ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ)

 

 

ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ   ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 

 

 

Ομοίως...

ευτυχως εχουν απλοποιηθεί οι καταστάσεις!!!

Με ανησυχεί που μόνο εμείς τα simple members το έχουμε διαπιστώσει όμως...

Οι εμπειρότεροι silver και πάνω στο φόρουμ δεν έχουν το ίδιο πρόβλημα;

Για εμάς τους νέους τέτοια προβλήματα δυστυχώς μας αγχώνουν πολύ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 καλημερα!!

 

5512              καδ οκ

513010          κωδικος ειδικοτητας οκ

115                πακετο καλυψης      οκ  ?

 

   μηπως πρεπει να βαλετε ειδικη περιπτωση 21 γιατι εχει εξαιρεθει απ τα βαρεα η ειδικοτητα της καμαριερας και

 

το πακετο καλυψης γινεται 109 ? εκτος αν εως το 2015 συμπληρωνει  τα απαραιτητα ενσημα για συνταξη ? 

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/8874

 

 

http://www.ika.gr/gr/infopages/yphr/searchOsyk2.cfm

 

 

http://www.ika.gr/gr/infopages/yphr/searchOsyk4.cfm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δειτε το απο www.ika.gr-ηλεκτρονικες υπηρεσιες προς εργοδοτες-επιλογη 4-νεο δραστηριοτητες-καδ ικα-εταμ (οσυκ)

 

02/2013

5512

ειδικη περιπτωση 21

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φεύγει με κανένα απο τους παραπάνω συνδιασμούς.

 

Ούτε με 5512-21-513010-115

Ούτε με 5512-21-513010-109

 

Μπορείτε να παραθέσετε την εγγραφή; Δηλαδή αποδοχές, ποσοστό κρατήσεων, κρατήσεις κλπ. 

Ο εργαζόμενος έχει τις προϋποθέσεις για να είναι στα ΒΑΡΕΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αυτό με το 21 το παντρευτήκαμε τελικά? Από το site του ικα πως μπορώ να βγάλω άκρη ποιες ειδικότητες εξαιρέθηκαν από τα βαρέα και ποιες όχι, γιατί οι καμαριέρες για παράδειγμα μου ξέφυγαν σε φετινή πρόσληψη και το πρόγραμμα μισθοδοσίας μου δεν με βοηθάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΣΟΙ  ΕΧΟΥΝ   Α.Π.Δ.  ΓΙΑ  ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ   ΝΑ  ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ   ΑΠΟ  ΑΥΡΙΟ  ΤΟ  ΙΚΑ  ΘΑ  ΦΙΑΞΕΙ  ΤΗΝ  ΕΦΑΡΜΟΓΗ   ΚΑΙ 

Η Α.Π.Δ. ΘΑ  ΜΠΟΡΕΙ  ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ    ΑΥΤΑ  ΜΕΤΑ  ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ  ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΙΑ  ΜΕ  ΤΟ  ΙΚΑ

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ  ΣΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αυτό με το 21 το παντρευτήκαμε τελικά? Από το site του ικα πως μπορώ να βγάλω άκρη ποιες ειδικότητες εξαιρέθηκαν από τα βαρέα και ποιες όχι, γιατί οι καμαριέρες για παράδειγμα μου ξέφυγαν σε φετινή πρόσληψη και το πρόγραμμα μισθοδοσίας μου δεν με βοηθάει.

 

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/13626

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...