Προς το περιεχόμενο
  • 0

με τι μισθο θα γινει η προσληψη υπαλληλου σε φαρμακειο


MARINA

Ερώτηση

ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ ΝΕΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟ. Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΦΑΡΜΑΚΕΙΩΝ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ. ΜΕ ΤΙ ΜΙΣΘΟ ΘΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΑΒΟΥΜΕ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 25 ΕΤΩΝ. ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΓΣΣΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΤΑ 32%? (ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 25?) 'Η 22%? ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ? Ο ΕΠΟΠΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ "ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ" ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΟΙ ΝΕΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ ΝΕΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟ. Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΦΑΡΜΑΚΕΙΩΝ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ. ΜΕ ΤΙ ΜΙΣΘΟ ΘΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΑΒΟΥΜΕ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 25 ΕΤΩΝ. ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΓΣΣΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΤΑ 32%? (ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 25?) 'Η 22%? ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ? Ο ΕΠΟΠΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ "ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ" ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΟΙ ΝΕΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ!!!!!!!!!

Καλημέρα,

όπως έγραψα και στο άλλο παρόμοιο θέμα, σήμερα μίλησα με ΣΕΠΕ και μου είπαν ότι μέχρι τη Πέμπτη που θα βγει ενημερωτική εγκύκλιος για όλες τις νέες προσλήψεις ισχύουν οι κλαδικές.

Τώρα αν σε κάθε πόλη το ΣΕΠΕ λέει άλλα δε ξέρω, επιφυλλάσσομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΡΟΝΙΜΟ..ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΕΣ. ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. "ΙΣΩΣ"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΡΟΝΙΜΟ..ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΕΣ. ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. "ΙΣΩΣ"....

Καλημέρα σας, χθες μου έφερε νεοπροσλαμβανόμενος την πρόσληψή του και την σύμβασή του για να του πω τι υπέγραψε πριν 10 μέρες που έγινε η πρόσληψή του. Επάνω η σύμβαση έλεγε πρόσληψη με την ΣΣΕ Εμπορικών Επιχειρήσεων -10% Βάσει Νόμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

βασει ποιου νομου???? θεωρω οτι πρεπει να περιμενουμε για να μη τρεχουμε να διορθωνουμε τα ασυμμαδευτα τους!

Δεν την έκανα εγώ την πρόσληψη απλά ο εργαζόμενος είναι πελάτης μου και την έφερε να την δω γιατί τον έβαλαν να υπογράψει βιαστικά εν ώρα δουλειάς.Ο λόγος που το ανέφερα είναι αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω.Ακόμα δεν έχω πειράξει καμία σύμβαση εργαζομένου περιμένω κι εγώ την ερμηνευτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μπορει κ να καταστει ακυρη η συμβαση αυτη γιατι πουθενα δεν διευκρινιζεται - λεει οτι ισχυει μια τετοια μειωση.... αφου τον προσελαβε με την σσε εμπορικων επιχ. θεωρω οτι ο βασικος μισθος επρεπε να ειναι η βαση της συγκεκριμενης συμβασης... τεχνασματα εργοδοτων μεσα στη δινη αυτη, αποδιοργανωνουν περισσοτερο τη κατασταση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μπορει κ να καταστει ακυρη η συμβαση αυτη γιατι πουθενα δεν διευκρινιζεται - λεει οτι ισχυει μια τετοια μειωση.... αφου τον προσελαβε με την σσε εμπορικων επιχ. θεωρω οτι ο βασικος μισθος επρεπε να ειναι η βαση της συγκεκριμενης συμβασης... τεχνασματα εργοδοτων μεσα στη δινη αυτη, αποδιοργανωνουν περισσοτερο τη κατασταση....

Εχεις δίκιο δεν είχα δει πάλι κάτι τέτοιο αλλά το ΣΕΠΕ πώς το δέχθηκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...