Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗΣ ΕΠΕ


frabala

Ερώτηση

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου στειλεί υπόδειγμα εγκρισης οικονομικών καταστασεων μον/πης επε?δυσκολεύομαι λίγο στην σύνταξη!μετά αυτό το πρακτικό πρέπει να μου το υπογράψει συμβολαιογράφος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Ο ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟΥ

 

………………. ΕΠΕ

ΙΧΘΥΟΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΕΣ

Λ.ΕΙΡΗΝΗΣ 27 ΠΡΕΒΕΖΑ

ΑΦΜ  ………………….

Δ.Ο.Υ. ΠΡΕΒΕΖΑΣ

 

 

 

 

 

ΠΡΑΚΤΙΚΟ  Δ.Σ.

 

 

 

Στην   Πρέβεζα  σήμερα την  15-03-2010 , ημέρα Τρίτη και  ώρα  10:00 π.μ. συνήλθε  το  Διοικητικό  Συμβούλιο  της  εταιρείας με  την επωνυμία  « …………….. Μ. ΕΠΕ.»

στα  γραφεία  της  εταιρείας τα οποία βρίσκονται στην Πρέβεζα  στην οδό Λ.Ειρήνης 27 μετά από πρόσκληση του  Διαχειριστή Κου …………………. , προκειμένου να συζητήσει  και να  λάβει  απόφαση επί του μοναδικού θέματος:

 

ΘΕΜΑ: « ΄Έγκριση οικονομικών  καταστάσεων 2010 (01/01/2010 – 31/12/2010) & διανομής  Κερδών ».

 

Παραστάθηκαν τα  μέλη του Διοικητικού συμβουλίου ήτοι:

 

1. …………………………                               Διαχειριστής 

2. …………………………………                    Εκπρόσωπος ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ ΑΕ

 

Διαπιστωθείσης νόμιμης απαρτίας σύμφωνα  με το καταστατικό και το νόμο o Διαχειριστής της εταιρείας   υπέβαλε στα υπόλοιπα  μέλη του Διοικητικού

Συμβουλίου τον Ισολογισμό & τα Αποτελέσματα  Χρήσης  2010 (01/01/2010 –31/12/2010) .

Μετά  από  διαλογική συζήτηση το Διοικητικό Συμβούλιο αποφασίζει ομόφωνα

Α) Εγκρίνει τις  οικονομικές καταστάσεις της χρήσεως 2010 (01/01/2010-31/12/2010).

Β) Από την εκμετάλλευση της χρήσης  2010  προκύπτουν κέρδη ύψους  402.986,87 ευρώ 

και αφού αφαιρεθούν από το υπόλοιπο ζημιών προηγούμενης χρήσης ευρώ 548.655,71 και αφαιρεθούν και οι διαφορές φορολογικού ελέγχου προηγούμενων χρήσεων προκύπτει ζημιά 147.608,81 η οποία και μεταφέρεται σε υπόλοιπο ζημιών εις νέο.

 

 

 

Μη υπάρχοντος άλλου θέματος λύεται η συνεδρίαση περί την 11ην 5.μ. ώρα της ίδιας ημέρας.

 

 

 

 

 

                                                                                                       Ο ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ

     Ο ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ          

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ ακόμη ψάχνω να βρω από που προβλέπεται Διοικητικό Συμβούλιο στις Ε.Π.Ε... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχεις δικιο κανονικσα θα επρεπε να λεγεται  ετησια τακτικη συνελευση των εταιρων αλλα και ετσι πειραζει καποιον..... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου στειλεί υπόδειγμα εγκρισης οικονομικών καταστασεων μον/πης επε?δυσκολεύομαι λίγο στην σύνταξη!μετά αυτό το πρακτικό πρέπει να μου το υπογράψει συμβολαιογράφος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επαναφέρω το θέμα για μια διευκρίνηση. Στο παραπάνω υπόδειγμα, δεν θα έπρεπε να αναφέρεται και η φράση παρουσία του Συμβολαιογράφου? (οναματεπώνυμο, στοιχεία κλπ)? Και μια πιο "ουσιαστική" ερώτηση. Η παρουσία του Συμβολαιογράφου σε μια έκτακτη ή τακτική συνέλευση (σε μια λήψη απόφασης τέλος πάντων), είναι μια πράξη η οποία καταχωρείται στο Ευρετήριο Συμβολαίων του Συμβολαιογράφου ή απαιτείται μόνο η παρουσία η οποία βεβαιώνεται με μια απλή υπογραφή επί του πρακτικού?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων εάν κάποιος γνωρίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το πρακτικό συνέλευσης δεν καταχωρείται στα βιβλία των συμβαλλομένων των συμβολαιογράφων, απλά ο συμβολαιογράφος εκδίδει ΤΠΥ με αιτιολογία "παράσταση σε  Τακτική ή Γενική Συνέλευση και επικύρωση πρακτικού". Συνήθως το χρεώνουν 60,00€ + ΦΠΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπάρχει κάποοις συνάδελφος να μου υποδείξει που να βρω πράκτικο έγκρισης ΓΣ καταστάσεων ΙΚΕ ΕΠΕ? 

Το πιο πάνω ανηρτημένο στο θέμα είναι οκ? 

Ευχαριστώ, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

Σε έκτακτη Γ.Σ για έναρξη υποκαταστήματος είναι απαραίτητη η παρουσία συμβολαιογράφου? Δεν θα γίνει τροποποίηση καταστατικού καθώς προβλέπεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...