Προς το περιεχόμενο

ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ "ΦΥΣΑΕΙ" ΦΕΤΟΣ ΤΟ TAXISNET......


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντίστροφη μέτρηση για την εκκίνηση του εθνικού υπερυπολογιστή......http://tech.in.gr/news/article/?aid=1500000303

 

Πληροφορίες που αναφέρουν ότι θα "τρέχει" λειτουργικό σύστημα DOS ver. 6.22, ελέγχονται ως ανακριβείς... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, ρε κάτι πασιέντζες που θα παίζονται τώρα. Με ταχύτητα φωτός.

 

Ολα τά'χε η Μαριορή....

 

Βρισκόμαστε τέλος Μαΐου, δηλώσεις δεν τολμάμε να στείλουμε, οι εταιρείες ακόμα δεν ξέρουν τι φόρο θα πληρώσουν και ποιες δαπάνες εκπίπτουν, οι πρώτες εκκαθαρίσεις φόρου βγάζουν άλλα αντ'άλλων προκαλώντας εμφράγματα σε λογιστές, άνεργους φορολογούμενους με τεκμήρια και τόκους, σε 10 μέρες πρέπει ν'αναρτήσουμε ισολογισμούς δίχως να έχουμε υποβάλλει ακόμα δήλωση αλλααααααά .... έχουμε pc που φυσάει. !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφορίες που αναφέρουν ότι θα "τρέχει" λειτουργικό σύστημα DOS ver. 6.22, ελέγχονται ως ανακριβείς... :)

που το θυμήθηκες ρε φίλε..

 

εγώ είχα αδυναμία στο DR-DOS και το χρησιμοποιούσα σ έναν samsung 8088 που είχα αγοράσει το 1990.. 

 

α ρε χρόνια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που το θυμήθηκες ρε φίλε..

 

εγώ είχα αδυναμία στο DR-DOS και το χρησιμοποιούσα σ έναν samsung 8088 που είχα αγοράσει το 1990.. 

 

α ρε χρόνια..

 

Commodore 64 ;

ZX Spectrum ;

Drive και δισκέτες 5.25 ίντσες, οι χάρτινες ;

 

Σου θυμίζουν τίποτα αυτά φίλε ; :rolleyes:

 

Υ.Γ.

Κρύβε λόγια. Θα μας αρχίσει πάλι ο Κρητικός...  :angry: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που το θυμήθηκες ρε φίλε..

 

εγώ είχα αδυναμία στο DR-DOS και το χρησιμοποιούσα σ έναν samsung 8088 που είχα αγοράσει το 1990.. 

 

α ρε χρόνια..

 

 

Commodore 64 ;

ZX Spectrum ;

Drive και δισκέτες 5.25 ίντσες, οι χάρτινες ;

 

Σου θυμίζουν τίποτα αυτά φίλε ; :rolleyes:

 

Υ.Γ.

Κρύβε λόγια. Θα μας αρχίσει πάλι ο Κρητικός...  :angry:

 

 

Και με σκληρό δίσκο στον Amstrad 512, μόλις 250ΜΒ, "έβγαζες" γκόμενα... :P

 

 

Του πότε είστε ρε σεις.....??????

 

Και γω που νόμιζα ότι είστε μόνο 55 χρονώ.............

 

 

Υγ: Μα μη μου πείτε ότι ήστασταν γεννημένοι και στην εφεύρευση του eniac................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του πότε είστε ρε σεις.....??????   

 

Και γω που νόμιζα ότι είστε μόνο 55 χρονώ.............

 

 

Υγ: Μα μη μου πείτε ότι ήστασταν γεννημένοι και στην εφεύρευση του eniac................

 

Τι σου έλεγα Τζιμάκο ; :angry:

Δεν πρόλαβα να "ολοκληρώσω" και τσουπ... :angry:

Ο ληξίαρχος... :P:D

μη δίνεις σημασία..

 

είναι γνωστή η ζήλια του.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Commodore 64 ;

ZX Spectrum ;

Drive και δισκέτες 5.25 ίντσες, οι χάρτινες ;

 

Σου θυμίζουν τίποτα αυτά φίλε ; :rolleyes:

 

Υ.Γ.

Κρύβε λόγια. Θα μας αρχίσει πάλι ο Κρητικός...  :angry:

 

Στο γραφείο έχουμε ένα μικρό "τεχνολογικό μουσείο" χάρη στα κειμήλια που φύλαξε ο πατέρας... Ανάμεσα σε όλα δύο υπολογιστές της cromemco '79 και φυσικά πολλές τέτοιες δισκέτες των 5.25 ιντσών!!!

 

Υ.Γ. Τελικά δεν είναι απαραίτητο να είσαι ιδιαίτερα μεγάλος για να έχεις δει τέτοια τεχνολογία  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γραφείο έχουμε ένα μικρό "τεχνολογικό μουσείο" χάρη στα κειμήλια που φύλαξε ο πατέρας... Ανάμεσα σε όλα δύο υπολογιστές της cromemco '79 και φυσικά πολλές τέτοιες δισκέτες των 5.25 ιντσών!!!

 

Υ.Γ. Τελικά δεν είναι απαραίτητο να είσαι ιδιαίτερα μεγάλος για να έχεις δει τέτοια τεχνολογία  ;)

 

Να τα λέτε αυτά αγαπητή συναδέλφισσα.

Να τ' ακούνε μερικοί, μερικοί...

Ζηλιάρηδες... :D

 

Καλησπέρα λέμεεεεεεεε

Καλή δύναμηηηηηηηηη :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γραφείο έχουμε ένα μικρό "τεχνολογικό μουσείο" χάρη στα κειμήλια που φύλαξε ο πατέρας... Ανάμεσα σε όλα δύο υπολογιστές της cromemco '79 και φυσικά πολλές τέτοιες δισκέτες των 5.25 ιντσών!!!

 

Υ.Γ. Τελικά δεν είναι απαραίτητο να είσαι ιδιαίτερα μεγάλος για να έχεις δει τέτοια τεχνολογία  ;)  το πιασε το υπονοούμενο ..ξέρει αυτός.. :P 

καλημέρα σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα λέτε αυτά αγαπητή συναδέλφισσα.

Να τ' ακούνε μερικοί, μερικοί...

Ζηλιάρηδες... :D

 

Καλησπέρα λέμεεεεεεεε

Καλή δύναμηηηηηηηηη :) :) :)

 

Μα γι' αυτό το είπα αγαπητέ!!!!!!!  ;)  :D

 

Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σου έλεγα Τζιμάκο ; :angry:

Δεν πρόλαβα να "ολοκληρώσω" και τσουπ... :angry:

Ο ληξίαρχος... :P:D

 

 

μη δίνεις σημασία..

 

είναι γνωστή η ζήλια του.. :D

 

 

 

kok08.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός μίλησε για παλιό Υπολογιστή;;;;;;;

 

 

Μη μου πείς συνάδελφε !!!!!!!

κι εγώ νόμιζα ότι είμαι ο μεγαλύτερος εδώ μέσα !!!

 

Μου θύμησες το ανέκδοτο στο οποίο κάποιος νυχτώθηκε σε ένα χωριό που είχε τη φήμη του στοιχειωμένου.

Τον φιλοξενεί μια γριά και εκείνος της λέει:

Λένε για το χωριό σας πως είναι στοιχειωμένο και τις νύχτες κυκλοφορούν φαντάσματα.

και η γριά απαντά:

Μην ακούτε καλέ τις φήμες. 800 χρόνια ζώ εδώ και δεν έχω δεί κανένα φάντασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίστροφη μέτρηση για την εκκίνηση του εθνικού υπερυπολογιστή......http://tech.in.gr/news/article/?aid=1500000303

 

Γράφουμε και ξαναγράφουμε αλλά μόλις παρατήρησα ότι στο άρθρο δεν αναφέρεται πουθενά το υπουργείο Οικονομικών! 

 

"Μετά την διεξαγωγή των δοκιμών τον Ιούνιο, θα έχουν πρόσβαση σε αυτό όλοι οι ερευνητές από όλα τα Πανεπιστήμια, τα ΤΕΙ και τα Ερευνητικά Κέντρα, μέσω του πανελλαδικού οπτικού δικτύου νέας γενιάς ΕΔΕΤ. Η ΕΔΕΤ Α.Ε. με την τεχνογνωσία που διαθέτει, θα εξασφαλίσει την απρόσκοπτη λειτουργία της υποδομής και θα παρέχει συστηματική υποστήριξη στους χρήστες.  

Ο τομέας  Έρευνας και Καινοτομίας του ΥΠΟΠΑΙΘ επιδιώκει το υπερσύγχρονο αυτό σύστημα να παίξει σημαντικό ρόλο στην περαιτέρω ανάπτυξη και προαγωγή της επιστημονικής έρευνας και γνώσης  στη χώρα και   ευρύτερα στη Νοτιοανατολική Ευρώπη.   "

 

 

Πάλι στην απ' έξω μας αφήνουν δηλαδή!!!  :angry: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου πείς συνάδελφε !!!!!!!

κι εγώ νόμιζα ότι είμαι ο μεγαλύτερος εδώ μέσα !!!

 

Μου θύμησες το ανέκδοτο στο οποίο κάποιος νυχτώθηκε σε ένα χωριό που είχε τη φήμη του στοιχειωμένου.

Τον φιλοξενεί μια γριά και εκείνος της λέει:

Λένε για το χωριό σας πως είναι στοιχειωμένο και τις νύχτες κυκλοφορούν φαντάσματα.

και η γριά απαντά:

Μην ακούτε καλέ τις φήμες. 800 χρόνια ζώ εδώ και δεν έχω δεί κανένα φάντασμα.

Aχα,χα καλό.Όχι, όχι συνάδελφε δεν είμαι ο μεγαλύτερος εδώ, ένας olivetti Pc1 ήταν ο πρώτος μου Υπολογιστής.Ανέφερα τον Υπολογιστή των Αντικυθύρων από δέος για το μεγαλείο των Αρχαίων που μας εκφράζει πιστεύω όλους εδώ μέσα και μας "μεγαλώνει" ψυχικά.

post-4612-0-15921000-1432873682_thumb.jp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβαστε να ομολογησετε οτι δουλευετε ολοι στο Τaxis εεεεε? Μονο εκει εχουν τετοια μηχανηματα.

 

Εργαζομενος στη ΓΓΔΕ μου εξηγησε οτι το Oliveti που αναφερθηκε προηγουμενως εχει επανω του ΟΛΗ την εφαρμογη του Ε9 , αλλα οι χαρτες κανουν "γεφυρα" με τον Amstrad 128 , γι αυτο αργει να ανοιξει ο χαρτης.

Επισης, οι δηλωσεις ανεργων αποθηκευονται στον ZX Spectum, και τα εκκαθαριστικα βγαινουν σε ΔΡΑΧΜΕΣ. Γι αυτο , μη ταραζεστε :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...