Προς το περιεχόμενο

DATA COMMUNICATION VS EPSILONET


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

έχω από το 2006 epsilonet αλλά καλοβλέπω την data λόγω και της συνεργασίας της με τον κόμβο.

 

Εάν κάποιος έχει δουλέψει και τις δύο εταιρείες μπορεί να μου γράψει μερικές πληροφορίες? (περιβάλλον, χρήση, παραμετροποίηση από εμάς τους ίδιους, updates, έντυπα, αυτόματες υποβολές, μισθοδοσία, τηλεφωνική υποστήριξη, τιμές κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

έχω από το 2006 epsilonet αλλά καλοβλέπω την data λόγω και της συνεργασίας της με τον κόμβο.

 

Εάν κάποιος έχει δουλέψει και τις δύο εταιρείες μπορεί να μου γράψει μερικές πληροφορίες? (περιβάλλον, χρήση, παραμετροποίηση από εμάς τους ίδιους, updates, έντυπα, αυτόματες υποβολές, μισθοδοσία, τηλεφωνική υποστήριξη, τιμές κλπ)

 

σου στέλνω ΠΜ για να μην θεωρηθεί διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου στέλνω ΠΜ για να μην θεωρηθεί διαφήμιση.

 

Ναι, μας υποχρέσες του υπόλοιπους....

 

Να πάτε να πιείτε ένα καφέ να τα πείτε οι δυό σας...

 

Ακούς εκεί, θέτε και φόρουμ.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οι 2 όπως και άλλες 3-4 που υπάρχουν είναι όλες καλές γιατί είναι α) Ελληνικές δηλ. δίνουν ψωμάκι εντός -όταν μένει εντός κάτι τσιμπάς και συ είτε άμεσα είτε έμμεσα- β) είναι μικρές και ευέλικτες και γ) σχετικές με το αντικείμενο.

 

 

οπότε αφού έχεις να επιλέγεις μεταξύ 5-6 να είσαι ευχαριστημένος που υπάρχει υγιής ανταγωνισμός.

 

πως επιλέγεις ? μια δοκιμή θα σε πείσει.

 

 

Απορώ που ΚΑΜΙΑ κυβέρνηση δεν τους δίνει υποέργα του taxis!

 

και μεις δεν θα είχαμε πρησμένα συκώτια και το χρήμα θα ΄φερνε γύρα.

 

Και ύστερα ψάχνουμε να δούμε τι φταίει καλώντας σωτήρες εξωτερικού ...για να φέρουν τις δικές τους! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μας υποχρέσες του υπόλοιπους....

 

Να πάτε να πιείτε ένα καφέ να τα πείτε οι δυό σας...

 

Ακούς εκεί, θέτε και φόρουμ.................

 

Είμαι ντροπαλός γι΄ αυτό. :huh:

 

Θα σου στείλω κι εσένα ένα ΠΜ για να μην στεναχωριέσαι.  B)  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ντροπαλός γι΄ αυτό. :huh:

 

Θα σου στείλω κι εσένα ένα ΠΜ για να μην στεναχωριέσαι.  B)  B)

 

2 πράγματα έχω να σου πω εσένα....

 

1ον ότι είσαι μεγάλος τεντυμπόης και

 

2ον οι κακές παρέες (babis) σε χαλάσανε............

 

 

Υγ: δεν μπορείτε να φανταστείτε τι μου έγραψε ο αθεόφοβος στο ΠΜ............................ Ξεδιάντροπος τελείως.......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διακόψω λίγο το... φλερτ με κάτι άσχετο με τη σύγκριση των δύο εταιρειών? :ph34r:;)

 

Απευθύνομαι σε όσους έχουν DATA...

 

Μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις, κατά την αυτόματη σύνδεση στο GSIS από την προσωποποιημένη πληροφόρηση μέσω του προγράμματος, μου βγάζει ένα μύνημα ο Firefox περί σφάλματος και αναφορά στη Microsoft κλπ κλπ κλπ με αποτέλεσμα να πρέπει να πατήσω "να μην αποσταλεί" και να κάνει δεύτερη φορά προσπάθεια να καταχωρήσει τους κωδικούς και να κάνει εισαγωγή στο GSIS.

Το έχει άλλος συνάδελφος αυτό το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διακόψω λίγο το... φλερτ με κάτι άσχετο με τη σύγκριση των δύο εταιρειών? :ph34r:;)

 

Απευθύνομαι σε όσους έχουν DATA...

 

Μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις, κατά την αυτόματη σύνδεση στο GSIS από την προσωποποιημένη πληροφόρηση μέσω του προγράμματος, μου βγάζει ένα μύνημα ο Firefox περί σφάλματος και αναφορά στη Microsoft κλπ κλπ κλπ με αποτέλεσμα να πρέπει να πατήσω "να μην αποσταλεί" και να κάνει δεύτερη φορά προσπάθεια να καταχωρήσει τους κωδικούς και να κάνει εισαγωγή στο GSIS.

Το έχει άλλος συνάδελφος αυτό το πρόβλημα?

ναι κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διακόψω λίγο το... φλερτ με κάτι άσχετο με τη σύγκριση των δύο εταιρειών? :ph34r:;)

 

Απευθύνομαι σε όσους έχουν DATA...

 

Μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις, κατά την αυτόματη σύνδεση στο GSIS από την προσωποποιημένη πληροφόρηση μέσω του προγράμματος, μου βγάζει ένα μύνημα ο Firefox περί σφάλματος και αναφορά στη Microsoft κλπ κλπ κλπ με αποτέλεσμα να πρέπει να πατήσω "να μην αποσταλεί" και να κάνει δεύτερη φορά προσπάθεια να καταχωρήσει τους κωδικούς και να κάνει εισαγωγή στο GSIS.

Το έχει άλλος συνάδελφος αυτό το πρόβλημα?

 

Συγνώμη αλλά στους δύο τρίτος δεν χωρεί !!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

έχω από το 2006 epsilonet αλλά καλοβλέπω την data λόγω και της συνεργασίας της με τον κόμβο.

 

Εάν κάποιος έχει δουλέψει και τις δύο εταιρείες μπορεί να μου γράψει μερικές πληροφορίες? (περιβάλλον, χρήση, παραμετροποίηση από εμάς τους ίδιους, updates, έντυπα, αυτόματες υποβολές, μισθοδοσία, τηλεφωνική υποστήριξη, τιμές κλπ)

 

Data γιατί δεν έχει καμία σχέση με το παρελθόν. Σε ξέρουν και τους ξέρεις. Πολύ γρήγοροι στις αναβαθμίσεις. Ευέλικτοι με τις τιμές (σε παλιούς πελάτες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 πράγματα έχω να σου πω εσένα....

 

1ον ότι είσαι μεγάλος τεντυμπόης και

 

2ον οι κακές παρέες (babis) σε χαλάσανε............

 

 

Υγ: δεν μπορείτε να φανταστείτε τι μου έγραψε ο αθεόφοβος στο ΠΜ............................ Ξεδιάντροπος τελείως.......................

 

1ον άργησα να στείλω γιατί πέρασα από την αστυνομία για ένα κουρεματάκι ... 

 

 

2ον θα συμφωνήσω! 

 

 

Υ.Γ.: Σε έπεισα όμως ε?  ^_^  ^_^  ^_^  ^_^  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Ποιά έκδοση των windows χρησιμοποιείς? (σκέφτομαι μήπως είναι από εκεί το πρόβλημα...)

 

θα το δουν είπαν ,προς το παρόν πατάς να γίνει έλεγχος του στοιχείου και προχωράει ανάλογα και με το λειτουργικό το μήνυμα.

 

κάποια ασφάλεια ενεργοποιείται από τον firefox.

 

αφού τα μισά δουλεύουν με firefox ,άλλα με google και άλλα με ΙΕ.  άλλα το ΙΚΑ ,άλλα το taxis  kai άλλα επιμέρους εφαρμογές στον ίδιο φορέα.

 

Τα ανεξάρτητα κρατίδια της Ελλάδας! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

έχω από το 2006 epsilonet αλλά καλοβλέπω την data λόγω και της συνεργασίας της με τον κόμβο.

 

Εάν κάποιος έχει δουλέψει και τις δύο εταιρείες μπορεί να μου γράψει μερικές πληροφορίες? (περιβάλλον, χρήση, παραμετροποίηση από εμάς τους ίδιους, updates, έντυπα, αυτόματες υποβολές, μισθοδοσία, τηλεφωνική υποστήριξη, τιμές κλπ)

Έχω δουλεψει και τις δύο εταιρείες. Θεωρώ ότι η data είναι ένα κλικ παραπάνω. Υπάρχει απλότητα στην δομή των προγραμμάτων της που εξοικειώνεσε γρήγορα. Για παράδειγμα να αναφέρω την μισθοδοσία της epsilon που με τις τόσες καρτέλλες και ο τρόπος που έχουν δομήσει το πρόγραμμα και έχουν κατανήμει τα ζητούμενα στοιχεία σου δυσκολεύουν την ζωή.

Δεν θα μιλήσω για το τι αποτελέσματα βγάζει το κάθε πρόγραμμα , θεωρώ ότι επειδή είναι από τις κορυφαίες το προσεγγίζουν σχεδόν ακριβώς.

Τα update γίνονται αυτόματα απλά με ένα κλικ . οι αυτόματες υποβολές είναι πιστεύω το κορυφαίο χαρτί της data , (έχω δει κολλήματα ατην υποβολή εντύπων της epsilon) , εξαιρετική τηλεφωνική υποστήριξη (το ανώτερο που έχω περιμένει είναι 4 λεπτά) , παραμετροποίηση από ελάχιστη ως καθόλου (κάνεις εγγραφή και έχεις έτοιμα Ε3 , ΦΠΑ , εκτύπωση βιβλίου εσόδων εξόδων,..) , μισθοδοσία απλά κάνει τα πάντα (όπως και της epsilon αλλά είπαμε η δομή της με έχει απογοητεύσει).

 

Όσον αφορά το περιβάλλον πιστεύω ότι πρέπει να το βελτιώσουν. Ειδικά στα έσοδα έξοδα και μισθοδοσία. Στην γενική λογιστική το έχουν φτιάξει. Με έχουν ενημερώσει ύστερα από ερωτήσεις ότι ήδη δουλεύουν το καινούργιο περιβαλλόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διακόψω λίγο το... φλερτ με κάτι άσχετο με τη σύγκριση των δύο εταιρειών? :ph34r:;)

 

Απευθύνομαι σε όσους έχουν DATA...

 

Μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις, κατά την αυτόματη σύνδεση στο GSIS από την προσωποποιημένη πληροφόρηση μέσω του προγράμματος, μου βγάζει ένα μύνημα ο Firefox περί σφάλματος και αναφορά στη Microsoft κλπ κλπ κλπ με αποτέλεσμα να πρέπει να πατήσω "να μην αποσταλεί" και να κάνει δεύτερη φορά προσπάθεια να καταχωρήσει τους κωδικούς και να κάνει εισαγωγή στο GSIS.

Το έχει άλλος συνάδελφος αυτό το πρόβλημα?

Αγαπητέ συνεργάτη,

δεν έχουμε θέμα με την προσωποποιημένη πληροφόρηση. Παρακαλώ καλέστε στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης για να ελέγξουμε τα αρχεία σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 πράγματα έχω να σου πω εσένα....

 

1ον ότι είσαι μεγάλος τεντυμπόης και

 

2ον οι κακές παρέες (babis) σε χαλάσανε............

 

 

Υγ: δεν μπορείτε να φανταστείτε τι μου έγραψε ο αθεόφοβος στο ΠΜ............................ Ξεδιάντροπος τελείως.......................

 

30cx8i1.jpg

 

1ον άργησα να στείλω γιατί πέρασα από την αστυνομία για ένα κουρεματάκι ... 

 

 

2ον θα συμφωνήσω! 

 

 

Υ.Γ.: Σε έπεισα όμως ε?  ^_^  ^_^  ^_^  ^_^  :lol:

 

Κι εσύ τέκνον Βρούτε  ; :angry:

Το νου σου...

 

qq1ueh.jpg

 

Σε βλέπω λέμεεεεεε... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δουλεψει και τις δύο εταιρείες. Θεωρώ ότι η data είναι ένα κλικ παραπάνω. Υπάρχει απλότητα στην δομή των προγραμμάτων της που εξοικειώνεσε γρήγορα. Για παράδειγμα να αναφέρω την μισθοδοσία της epsilon που με τις τόσες καρτέλλες και ο τρόπος που έχουν δομήσει το πρόγραμμα και έχουν κατανήμει τα ζητούμενα στοιχεία σου δυσκολεύουν την ζωή.

Δεν θα μιλήσω για το τι αποτελέσματα βγάζει το κάθε πρόγραμμα , θεωρώ ότι επειδή είναι από τις κορυφαίες το προσεγγίζουν σχεδόν ακριβώς.

Τα update γίνονται αυτόματα απλά με ένα κλικ . οι αυτόματες υποβολές είναι πιστεύω το κορυφαίο χαρτί της data , (έχω δει κολλήματα ατην υποβολή εντύπων της epsilon) , εξαιρετική τηλεφωνική υποστήριξη (το ανώτερο που έχω περιμένει είναι 4 λεπτά) , παραμετροποίηση από ελάχιστη ως καθόλου (κάνεις εγγραφή και έχεις έτοιμα Ε3 , ΦΠΑ , εκτύπωση βιβλίου εσόδων εξόδων,..) , μισθοδοσία απλά κάνει τα πάντα (όπως και της epsilon αλλά είπαμε η δομή της με έχει απογοητεύσει).

 

Όσον αφορά το περιβάλλον πιστεύω ότι πρέπει να το βελτιώσουν. Ειδικά στα έσοδα έξοδα και μισθοδοσία. Στην γενική λογιστική το έχουν φτιάξει. Με έχουν ενημερώσει ύστερα από ερωτήσεις ότι ήδη δουλεύουν το καινούργιο περιβαλλόν.

 

Σε ευχαριστώ συνάδελφε,

 

Ελπίζω να μην κουράσω. Ένα από τα προσόντα της υποστήριξης της epsilon είναι πιστεύω ότι τους βρίσκεις και απογευματινές ώρες αλλά και Σάββατα έως 14:00 . Στην  data πως έχουν τα ανάλογα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ συνάδελφε,

 

Ελπίζω να μην κουράσω. Ένα από τα προσόντα της υποστήριξης της epsilon είναι πιστεύω ότι τους βρίσκεις και απογευματινές ώρες αλλά και Σάββατα έως 14:00 . Στην  data πως έχουν τα ανάλογα? 

 

Β. Τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης Πελατών

Δευτέρα – Παρασκευή 9:00 με 19:00

Σάββατο 9:00 με 14:00

Κυριακή 10:00 με 15:00 (ισχύει μόνο κατά τους μήνες αιχμής και προηγείται πάντοτε ειδοποίηση)

 

http://www.datacomm.gr/datacommunication/SiteResources/Data/Templates/1Template1_DC.asp?DocID=549&v1ID=0&RevID=1077&lang=2&ch=1&S0=S0_17&S1=S1_549

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30cx8i1.jpg

 

 

Κι εσύ τέκνον Βρούτε  ; :angry:

Το νου σου...

 

qq1ueh.jpg

 

Σε βλέπω λέμεεεεεε... :rolleyes:

θυμάσαι που σου λεγα να μην τους μιλάς αυτούς γιατί είναι παλιοχαρακτήρες?

 

δεν με ακούς όμως..δεν με ακούς.. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμάσαι που σου λεγα να μην τους μιλάς αυτούς γιατί είναι παλιοχαρακτήρες?

 

δεν με ακούς όμως..δεν με ακούς.. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Κι εσύ τέκνον Βρούτε  ; :angry:

Το νου σου...

 

qq1ueh.jpg

 

Σε βλέπω λέμεεεεεε... :rolleyes:

Ωραία εικόνα .... 

 

Μόνο σε 1 μέρος στον κόσμο θα μπορούσε να είναι....  Μονεμβάσια  !!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία εικόνα .... 

 

Μόνο σε 1 μέρος στον κόσμο θα μπορούσε να είναι....  Μονεμβάσια  !!!  :)

 

Ναι Κώστα μου, είναι Μονεμβασιά αλλά επίτρεψέ μου να μη συμφωνώ με το "ένα μέρος στο κόσμο μόνο"... :P

 

the-venetian-castle-of.jpg

 

the-venetian-castle-of.jpg

 

the-venetian-castle-of.jpg

 

4369012.jpg

 

Και βουνό και θάλασσα και ότι "τραβά" η ψυχή σου... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...