Προς το περιεχόμενο
  • 0

Εξοφλούμε το χρέος της Ελλάδας


επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Ερώτηση

  • Απαντήσεις 240
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Έχω πάει αρκετές φορές. Το ΚΚΕ μπορεί εύκολα να ηγηθεί ενός ευρέος αριστερού μετώπου. Αρκεί να πάει αυτό προς τον λαό, να κάνει πραγματικό άνοιγμα, να ακούσει, να συνδιαλλαγεί και να μην θεωρεί τους άλλους λεπρούς της Σπιναλόγκας.

Ένα κλικ θέλει ο κόσμος για να ακολουθήσει ένα ισχυρό αριστερό μέτωπο, και ναι, υπάρχουν πολλοί αριστεροί στο ΠΑΣΟΚ που βλέπουν ότι βρίσκονται μέσα σε ένα ακραίο νεοφιλελεύθερο κόμμα. Το ΚΚΕ έχει μία μεγάλη ιστορική ευκαιρία να πάρει πίσω τον κόσμο που του έκλεψε το ΠΑΣΟΚ.

Θεωρώ τις αλληλοφαγωμάρες αυτές ως πολυτέλεια στην παρούσα φάση. Ας ενωθούμε να ξεβρωμίσει ο τόπος από τους τοκογλύφους και τους εδώ συνεργάτες τους (ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΛΑΟΣ) και μετά τα βρίσκουμε... Οι εχθροί δεν είναι προ των πυλών.... αλλά ...μπήκαν στην πόλη οι εχθροί...

Όλοι όσοι αντιτίθενται σε αυτή την λαίλαπα πρέπει να ενωθούν, κι ας είναι διαφορετικοί. ΕΘΝΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ. Αυτό ήταν το σύνθημα του Ε.Α.Μ., αυτό πρέπει να είναι και τώρα.

Τα κοράκια παραμονεύουν και διψούν για αίμα. Γι'αυτό ας κόψουμε όλοι τις μαλακίες...

Όποιος τον αγώνα δεν μοιραστεί, θα μοιραστεί την ήττα.

ΈΞΩ ΟΙ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΥΙΣΓΛΙΓΚΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

Δεν θα διαφωνήσει κανείς εύκολα μαζί σου σ΄αυτά.

Σε καλό δρόμο είσαι.

Απλά πρόσεχε μην κυλήσεις στον αριστερισμό. :)

Κι ο Ανδρέας το 1980 έβγαινε πιό αριστερός από την αριστερά για να πει μετά στον Πάγκαλο σε σχέση με την πολιτική του έναντι της ΕΟΚ:

«Μα, Θόδωρε, πιστεύεις ότι αν πράγματι επίστευαν ότι θα φύγουμε από το ΝΑΤΟ και την ΕΟΚ θα μας έδιναν τόσο μεγάλη πλειοψηφία;» είπε ο Ανδρέας. Ρώτησα αφελώς «Τότε γιατί χειροκροτούσαν;», «Μα γιατί τους άρεσε να το λέμε τότε», μου απάντησε «Tώρα όμως δεν θα ηθελαν με κανένα τρόπο να το κάνουμε».

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.article&id=4676

Γιάννη κι εγώ το ίδιο 'αξίωμα" ασπάζομαι.. αλλά αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί και χρησιμοποιείται για να απαξιωθεί κάθε κριτική..

που πολλές φορές είναι καλοπροαίρετη.

................

Δεν διαφωνώ αλλά και η καλοπροαίρετη κριτική δεν είναι και η πιό συνηθισμένη......

Αλλο να κάνουμε κριτική εσύ κι εγώ κι άλλο να αναμασάμε τις επικρίσεις των ΜΜΕ για να καταλήξουμε πως "όλοι ίδιοι είναι"

Τέλος πάντων.......

Να παραθέσω άλλο ένα κατεβατό για όσους δεν βλέπουν σχέση με τα στημένα.......

Γιώργος Δελαστίκ: "«Θέατρο» Παπανδρέου για να περάσει νέα μέτρα

Δραματικές σκηνές έζησε η χώρα το απόγευμα του περασμένου Σαββάτου. Έντρομος ο ελληνικός λαός μάθαινε από τα τη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κι ένα κείμενο που μπορεί στο μέλλον να χρησιμοποιηθεί ως "επικήδειος" της κυβέρνησης.

Το γοργόν και χάριν έχει

Η Κυβέρνησή μας 29/09/11

Κυβέρνηση αχρήστων, ανίκανων πολιτικών, ξεδιάντροπων προσώπων, αδίστακτων, που δεν διστάζουν να «βάλουν χέρι», στις συντάξεις, στους ανέργους, στους χαμηλόμισθους.

Κυβέρνηση μειοδοσίας και υποτέλειας. Κυβέρνηση ξεφτιλισμένων, τιποτένιων επιδιώξεων, ξεπουλήματος ιδεών και αξιών. Κυβέρνηση, δοσίλογων, αχρείων τύπων, δούλων της τρόικας και της εκάστοτε Μέρκελ.

Κυβέρνηση απαξιωμένων συνταγών, απαξιωμένων πρακτικών απαξιωμένων μελών. Κυβέρνηση βδέλλα, που ρουφάει το αίμα του λαού, καταστροφική για κάθε τι δημιουργικό, υπήρξε στον τόπο. Κυβέρνηση απάνθρωπων υπηρετών των ξένων τραπεζών, υπαλλήλων των ξένων οργανισμών.

Κυβέρνηση αρπακολλατζήδων, ψευτών, λαϊκιστών, ξετσίπωτων, ανάλγητων, μοιραίων, καταστροφέων των ονείρων εκατομμυρίων ελλήνων. Κυβέρνηση στίγμα της νεότερης ελληνικής ιστορίας, κυβέρνηση μοιραίων προσώπων, ξεχασμένων από τη ζωή και την ευτυχία.

Κυβέρνηση αθλίων, αυλοκολάκων, σάπιων, υπηρετών ενός αισχρού και αχόρταγου συστήματος. Κυβέρνηση αγέλαστων, ξενέρωτων, ανέραστων, κομπλεξικών, ανολοκλήρωτων, νάνων. Κυβέρνηση ελάχιστων, επικίνδυνων, ηθικών αυτουργών της εξόντωσης ενός λαού, δολοφόνων των ελπίδων ενός έθνους.

Κυβέρνηση μαριονέτα, μικρών ανθρώπων, ίσκιων του χείριστου και αποτρόπαιου εαυτού τους. Κυβέρνηση ανδρείκελων του νεοφιλελευθερισμού, εξαρτημένων ατόμων από την ματαιοδοξία τους. Κυβέρνηση κενοτάφιο. Κυβέρνηση ατόμων με αμφίβολο ψυχισμό και κλονισμένο εγώ.

Κυβέρνηση γλειφτών, οσφυοκαμπτών, ασπόνδυλων. Κυβέρνηση ντροπή, ανάξια, αναίσχυντη, κακών και πρόστυχων προθέσεων, αντιδραστική. Κυβέρνηση αυταρχική, αντιδημοκρατική, καταπιεστική, εγκληματική.

Κυβέρνηση σημερινών υπόπτων και αυριανών ενόχων. Κυβέρνηση εκμαυλισμένων, κηλίδα στις σελίδες της ιστορίας. Κυβέρνηση ξένη. Κυβέρνηση κατάντιας. Κυβέρνηση σκοτεινή.

Κυβέρνηση ανεπαρκής, απεχθής, αντεθνική, μισελλήνων, ολέθρια, καταστροφική, μισητών ατόμων, κενών ανθρώπων.

Κυβέρνηση προδοτών.

Κυβέρνηση προσβολή για κάθε έλληνα και ελληνίδα.

(Μερικοί από τους χαρακτηρισμούς που μου ήρθαν στο μυαλό, ακούγοντας τον τρέχοντα πρωθυπουργό και αντιπρόεδρο στους συνήθεις θλιβερούς μονολόγους τους.)

Θύμιος Καλαμούκης

http://www.ellinofreneia.net/details.php?id=917

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

:D

Το πήρα εγώ.. και βέβαια διαπίστωσα το "αυτονόητο".. :)

ότι το μεγαλύτερο μέρος ήταν αφιερωμένο στην "αποκαθήλωση" των απόψεως του Τόλιου..

Τόλιος ?

Τι εστί Τόλιος αρχηγέ μου

Και γω γιατί στο άρθρο για τις δομές ψυχικής υγείας δεν βλέπω Τόλιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλές οι συζητήσεις , και έχουν πολύ ενδιαφέρον όλες οι απόψεις , άλλα θα κάνω μια πρόταση να προχωρήσουμε παραπέρα .Πρέπει να δημιουργήσουμε ένα νέο κομμα ΠΧ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ , 200 ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΣΤΟΝ ΑΡΕΙΟ ΠΑΓΟ .

Πιστέυω θα βγούμε παμψηφει και αυτοδύναμοι, μιας και ελεγχουμε το συνολο της ελληνικής επιχειματικότητας .και ξέρουμε και θέλουμε να ελεγξουμε τα πάντα , τραπεζες, φοροδιαφυγη, υπεράκτιες, εμβάσματα, κυπριακες ΚΤΛ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τόλιος ?

Τι εστί Τόλιος αρχηγέ μου

Και γω γιατί στο άρθρο για τις δομές ψυχικής υγείας δεν βλέπω Τόλιο ?

Από κάτω βρε Γιάννη.. και μην μου πεις πως ξέχασες τον σύντροφο Τόλιο.. εγώ τουλάχιστον μ'αυτόν μεγάλωσα.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Η Κυβέρνησή μας 29/09/11

Κυβέρνηση αχρήστων, ανίκανων πολιτικών, ξεδιάντροπων προσώπων, αδίστακτων, που δεν διστάζουν να «βάλουν χέρι», στις συντάξεις, στους ανέργους, στους χαμηλόμισθους.

Κυβέρνηση μειοδοσίας και υποτέλειας. Κυβέρνηση ξεφτιλισμένων, τιποτένιων επιδιώξεων, ξεπουλήματος ιδεών και αξιών. Κυβέρνηση, δοσίλογων, αχρείων τύπων, δούλων της τρόικας και της εκάστοτε Μέρκελ.

Κυβέρνηση απαξιωμένων συνταγών, απαξιωμένων πρακτικών απαξιωμένων μελών. Κυβέρνηση βδέλλα, που ρουφάει το αίμα του λαού, καταστροφική για κάθε τι δημιουργικό, υπήρξε στον τόπο. Κυβέρνηση απάνθρωπων υπηρετών των ξένων τραπεζών, υπαλλήλων των ξένων οργανισμών.

Κυβέρνηση αρπακολλατζήδων, ψευτών, λαϊκιστών, ξετσίπωτων, ανάλγητων, μοιραίων, καταστροφέων των ονείρων εκατομμυρίων ελλήνων. Κυβέρνηση στίγμα της νεότερης ελληνικής ιστορίας, κυβέρνηση μοιραίων προσώπων, ξεχασμένων από τη ζωή και την ευτυχία.

Κυβέρνηση αθλίων, αυλοκολάκων, σάπιων, υπηρετών ενός αισχρού και αχόρταγου συστήματος. Κυβέρνηση αγέλαστων, ξενέρωτων, ανέραστων, κομπλεξικών, ανολοκλήρωτων, νάνων. Κυβέρνηση ελάχιστων, επικίνδυνων, ηθικών αυτουργών της εξόντωσης ενός λαού, δολοφόνων των ελπίδων ενός έθνους.

Κυβέρνηση μαριονέτα, μικρών ανθρώπων, ίσκιων του χείριστου και αποτρόπαιου εαυτού τους. Κυβέρνηση ανδρείκελων του νεοφιλελευθερισμού, εξαρτημένων ατόμων από την ματαιοδοξία τους. Κυβέρνηση κενοτάφιο. Κυβέρνηση ατόμων με αμφίβολο ψυχισμό και κλονισμένο εγώ.

Κυβέρνηση γλειφτών, οσφυοκαμπτών, ασπόνδυλων. Κυβέρνηση ντροπή, ανάξια, αναίσχυντη, κακών και πρόστυχων προθέσεων, αντιδραστική. Κυβέρνηση αυταρχική, αντιδημοκρατική, καταπιεστική, εγκληματική.

Κυβέρνηση σημερινών υπόπτων και αυριανών ενόχων. Κυβέρνηση εκμαυλισμένων, κηλίδα στις σελίδες της ιστορίας. Κυβέρνηση ξένη. Κυβέρνηση κατάντιας. Κυβέρνηση σκοτεινή.

Κυβέρνηση ανεπαρκής, απεχθής, αντεθνική, μισελλήνων, ολέθρια, καταστροφική, μισητών ατόμων, κενών ανθρώπων.

Κυβέρνηση προδοτών.

Κυβέρνηση προσβολή για κάθε έλληνα και ελληνίδα.

(Μερικοί από τους χαρακτηρισμούς που μου ήρθαν στο μυαλό, ακούγοντας τον τρέχοντα πρωθυπουργό και αντιπρόεδρο στους συνήθεις θλιβερούς μονολόγους τους.)

Θύμιος Καλαμούκης

http://www.ellinofre...ails.php?id=917

Ναι Γιάννη αλλά όπως λέει και ο γιατρός μας

Ρε συ John ωραία τα γράφει ο Μπογιόπουλος. Διαπιστώσεις κάνει που ο κάθε νοήμων άνθρωπος γνωρίζει και φυσικά συμφωνεί. Προτείνει όμως κάτι; ..............................................................................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από κάτω βρε Γιάννη.. και μην μου πεις πως ξέχασες τον σύντροφο Τόλιο.. εγώ τουλάχιστον μ'αυτόν μεγάλωσα.. :D

Δηλαδή αρχηγέ εσένα αμα σου πέσει ο ριζοσπάστης στα χέρια σου τον ξεκοκαλίζεις, από κάτω, από πάνω, από δίπλα.

Και να μα τον Θεό , δεν τον θυμάμαι τον Τόλιο

Είμαι και μεγαλύτερος σου μην το ξεχνάς και ΑΒΣΘ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

............................

Το πήρα εγώ.. και βέβαια διαπίστωσα το "αυτονόητο".. :)

ότι το μεγαλύτερο μέρος ήταν αφιερωμένο στην "αποκαθήλωση" των απόψεως του Τόλιου..

Αυτό είπα να το σχολιάσω μόνο του.........

Αυτό το όντως "αυτονόητο" είναι ο κακός δαίμονας του χώρου......

Και αν ήταν από τη μιά πλευρά θα έλεγε κανείς (ως συνήθως) ότι είναι αρτηριοσκληρωτισμός και περιχαράκωση.

Όμως δεν είναι ........

Υπάρχουν άνθρωποι σε όλα τα κόμματα της αριστεράς που μπορεί να πεί κανείς ότι αποτελούν ως σύνολο την "διανόηση" του χώρου.

Κι όλοι τους η ενέργεια και η γνώση τροφοδοτεί έναν αλληλοσπαραγμό.

Δες και την κόντρα κκε και Ρούση

Δεν καταλαβαίνω γιατί σε ένα άρθρο που γράφεται για να απαντήσει απο θεωρητικής πλευράς στην πολιτική της κυβέρνησης ο συντάκτης (όχι κανένας τυχαίος δημοσιογράφος) αισθάνεται την ανάγκη να απαντήσει δημόσια και επί προσωπικού στην κριτική του ριζοσπάστη μέσα από τις σελίδες της ελευθεροτυπίας.

Δεν λέω ότι δεν πρέπει να απαντήσει αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί εκεί. Στον επίλογο και σ΄αυτό το έντυπο.

http://www.iskra.gr/...deia&Itemid=177

Στον αναγνώστη τελικά τι μένει;

Ίσως είναι το επακόλουθο της διάσπασης του ενιαίου συνασπισμού. Όμως έχουν περάσει 20 χρόνια και η πληγές στο κίνημα πρέπει να κλείνουν πιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλές οι συζητήσεις , και έχουν πολύ ενδιαφέρον όλες οι απόψεις , άλλα θα κάνω μια πρόταση να προχωρήσουμε παραπέρα .Πρέπει να δημιουργήσουμε ένα νέο κομμα ΠΧ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ , 200 ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΣΤΟΝ ΑΡΕΙΟ ΠΑΓΟ .

Πιστέυω θα βγούμε παμψηφει και αυτοδύναμοι, μιας και ελεγχουμε το συνολο της ελληνικής επιχειματικότητας .και ξέρουμε και θέλουμε να ελεγξουμε τα πάντα , τραπεζες, φοροδιαφυγη, υπεράκτιες, εμβάσματα, κυπριακες ΚΤΛ !!

Όπα

Όπα παλικάρια

Όπα , ξαναλέω

Ωραία να κουβεντιάζουμε, να τα λέμε, αλλά μέχρι εκεί

…… κόμμα λογιστών ……

Και να πω ότι κανει ζέστη ……

Μια ψυχρούλα την έχει γαμώτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο Γιάννης Τόλιος γεννήθηκε στη Λαμπεία Ηλείας. Απόφοιτος Πανεπιστημίου Πειραιά, με μεταπτυχιακές σπουδές στο Πανεπιστήμιο Λονδίνου (Berkbeck College) και στο Πανεπιστήμιο «Λομονόσοφ» της Μόσχας. Διδάκτωρ Οικονομικών Επιστημών (Ph.D.) στο Πάντειο Πανεπιστήμιο Αθήνας. Μιλάει αγγλικά και ρωσικά. Είναι παντρεμένος και έχει δύο παιδιά. Εργάστηκε ως ειδικός επιστήμονας-οικονομολόγος στη Δ/ση Μελετών και Προγραμματισμού της Αγροτικής Τράπεζας (ΑΤΕ), στο Κέντρο Μαρξιστικών Ερευνών-(ΚΜΕ) και μετακλητός υπάλληλος στην Ελληνική Βουλή. Την περίοδο της χούντας πήρε ενεργό μέρος στον αντιδικτατορικό αγώνα και για τη δράση του συνελήφθη, βασανίστηκε και φυλακίστηκε. Μετά τη μεταπολίτευση συμμετείχε δραστήρια σε πολιτικούς και κοινωνικούς αγώνες. Εκλεγμένος για χρόνια στη Σ.τ.Α του Οικονομικού Επιμελητηρίου Ελλάδος, συμμετέχει στο «Workshop» των Ευρωπαίων Οικονομολόγων για μια «Εναλλακτική Οικονομική Πολιτική στην Ευρώπη», στο «Ευρωπαϊκό Δίκτυο Αυτοδυναμίας Τροφίμων», κά. Συγγραφέας πολλών άρθρων και βιβλίων, σε επίκαιρα οικονομικά και κοινωνικά θέματα. Κυριότερες επιστημονικές εργασίες, «Κατανομή και ανακατανομή Εθνικού Εισοδήματος» (1983), «Σύγχρονος Καπιταλισμός, τάσεις ανάπτυξης και αντιθέσεις» (1991), «Συγκέντρωση Κεφαλαίου, Οικονομικοί Όμιλοι και Οικονομική Ελίτ» (1999), «Συγκέντρωση Κεφαλαίου, Βιομηχανικοί Όμιλοι και Βιομηχανική Πολιτική» (2003), κά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Χειρότερα από το ΠΑΣΟΚ και τη ΝΔ δεν πρόκειται να τα πάει κανένας.

Ούτε καν ο "κανένας"...

Συμφωνώ με τον φοροτεχνικό. Το άλλο πλαστό ζήτημα είναι η καταστροφολογία περί της επιστροφής στη δραχμή. Μη και αφήσουμε τον "παράδεισο" του ευρώ που ζούμε τώρα, ή λες και έχουμε το ευρώ εδώ και 100 χρόνια ή λες και η Ελλάδα πριν το 2002 δεν υπήρχε...

Είχε η βενζίνη πριν την κρίση 0,80 και τώρα πήγε 1,80 ευρώ. Ενώ με τη δραχμή θα τα πήγαινε χειρότερα...

Κόψτε την έκθεση στην προπαγάνδα αυτών των αθλίων κατεστημένων Μ.Μ.Ε. που καλλιεργούν μαζί με τους συνεργάτες των Γερμανών την υποταγή, τον τρόμο, τον φόβο, την υποτέλεια και την σύνθλιψη κάθε έννοιας αξιοπρέπειας και υπερηφάνειας.

Θα έμενα νηστικός για πολλές μέρες, θα έτρωγα από το στρατιωτικό συσσίτιο, θα έβαζα βενζίνη με το δελτίο στο αυτοκίνητό μου, αν ήταν να ξεκουμπιστεί η τρόικα και αυτά τα καθίκια που μας κυβερνάνε. Θα έμενα νηστικός διότι η εθνική υπερηφάνεια κύριοι θέλει θυσίες και αγώνα. Ευτυχώς που ο Γιωργάκης δεν γεννήθηκε το 1821 ή το 1940. Ευτυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Χειρότερα από το ΠΑΣΟΚ και τη ΝΔ δεν πρόκειται να τα πάει κανένας.

Ούτε καν ο "κανένας"...

Συμφωνώ με τον φοροτεχνικό. Το άλλο πλαστό ζήτημα είναι η καταστροφολογία περί της επιστροφής στη δραχμή. Μη και αφήσουμε τον "παράδεισο" του ευρώ που ζούμε τώρα, ή λες και έχουμε το ευρώ εδώ και 100 χρόνια ή λες και η Ελλάδα πριν το 2002 δεν υπήρχε...

Είχε η βενζίνη πριν την κρίση 0,80 και τώρα πήγε 1,80 ευρώ. Ενώ με τη δραχμή θα τα πήγαινε χειρότερα...

Κόψτε την έκθεση στην προπαγάνδα αυτών των αθλίων κατεστημένων Μ.Μ.Ε. που καλλιεργούν μαζί με τους συνεργάτες των Γερμανών την υποταγή, τον τρόμο, τον φόβο, την υποτέλεια και την σύνθλιψη κάθε έννοιας αξιοπρέπειας και υπερηφάνειας.

Θα έμενα νηστικός για πολλές μέρες, θα έτρωγα από το στρατιωτικό συσσίτιο, θα έβαζα βενζίνη με το δελτίο στο αυτοκίνητό μου, αν ήταν να ξεκουμπιστεί η τρόικα και αυτά τα καθίκια που μας κυβερνάνε. Θα έμενα νηστικός διότι η εθνική υπερηφάνεια κύριοι θέλει θυσίες και αγώνα. Ευτυχώς που ο Γιωργάκης δεν γεννήθηκε το 1821 ή το 1940. Ευτυχώς...

Συμφωνω απολυτως....Γιατι αγωνιστηκαν οι προγονοι μας??? Για να μας ελευθερωσουν απ' ολους αυτους στους οποιους ΕΜΕΙΣ σημερα ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ

.....ΣΚΛΑΒΩΘΗΚΑΜΕ .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όπα

Όπα παλικάρια

Όπα , ξαναλέω

Ωραία να κουβεντιάζουμε, να τα λέμε, αλλά μέχρι εκεί

…… κόμμα λογιστών ……

Και να πω ότι κανει ζέστη ……

Μια ψυχρούλα την έχει γαμώτο

Μάλλον κόλλησα πυρετό απο τον doctor ? Aλλά κάποια στιγμή θα γίνουμε καλά θα φύγει ο πυρετός !

Εσυ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο Γιάννης Τόλιος γεννήθηκε στη Λαμπεία Ηλείας. ....

tongue.gif

όλοι οι άλλοι "σφάζονται" κι ο Σούλης μου θυμίζει αυτό που λένε στο χωριό μου ... " το τυρί κουμπάρε" laugh.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...