Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΜΗ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΑΦΜ ΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΣΤΟ ΝΕΟ ΤΑΧΙς


LILY

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΕ, ΚΑΝΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΛΟΓ/ΣΜΟΥ, ΠΑΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΟ ΦΠΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΕΠΕ (2ο ΜΗΝΑ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟς Ο ΑΦΜ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΘΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΘΩ; ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ; ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΝΑΡΞΗ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΗς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΕ, ΚΑΝΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΛΟΓ/ΣΜΟΥ, ΠΑΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΟ ΦΠΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΕΠΕ (2ο ΜΗΝΑ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟς Ο ΑΦΜ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΘΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΘΩ; ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ; ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΝΑΡΞΗ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΗς!

την άδεια την ανανέωσες; έχεις πληρώσει το ΟΕ-Ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

την άδεια την ανανέωσες; έχεις πληρώσει το ΟΕ-Ε;

Η ΑΔΕΙΑ ΜΟΥ ΛΗΓΕΙ 31/03/2011 ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΑ ΩΣ 31/03/2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟΝ ΚΒΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΡΗΣΗ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΜΟΥ.... ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΑ ΑΚΟΜΗ... ΕΙΝΑΙ ΝΕΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εσύ ώς λογιστής έχεις ενεργοποιήθεί στο ΝΕΟ taxisnet (με κλειδάριθμο)?

Από οτι έχω καταλάβει για να εξουσιοδοτήσεις κάποιον έιτε ώς εκπρόσωπο ή σαν λογιστή νομικού προσώπου, πρέπει αυτός (ο εξουσιοδοτούμενος) να έχει ενεργοποιήσει νέους κωδικούς με κλειδάριθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εσύ ώς λογιστής έχεις ενεργοποιήθεί στο ΝΕΟ taxisnet (με κλειδάριθμο)?

Από οτι έχω καταλάβει για να εξουσιοδοτήσεις κάποιον έιτε ώς εκπρόσωπο ή σαν λογιστή νομικού προσώπου, πρέπει αυτός (ο εξουσιοδοτούμενος) να έχει ενεργοποιήσει νέους κωδικούς με κλειδάριθμο.

ΝΑΙ ! ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΤΟ ΝΕΟ ΤΑΧΙΣ ΝΕΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

WELCOME TO THE CLUB!!! ευτυχως είσαι τυχερή, που είναι ΕΠΕ. Εγώ εχω πληρωσει το ΟΕΕ απο τον προηγουμενο μηνα και ακομη, μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με το επιμελητηριο, δεν εχουν ενημερωσει το ΤΑΧΙS!!!! Ακου τι θα κανεις. Θα ορισεις εσενα εκπροσωπο οχι λογιστη, το αφμ σου κανονικα, με τον κλειδαριθμο της ΕΠΕ. Μετα, θα μπαινεις με τον δικο σου κλειδαριθμο, θα κανεις αποδοχη της εξουσιοδοτησης, και θα στειλεις το φπα κανονικα απο το δικο σου λογαριασμο, μεσα απο την "επιλογη ρολου". Σε κανενα χρονο, που θα εχει ενημερωθει το ταξις, ισως να μπορεις να εξουσιοδοτηθεις ως λογιστης. Ελπιζω να χεις υπογραψει την επιστολη διαμαρτυριας!!!!!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ; Η ΜΕ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΗ ΔΟΥ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΡΟΥΣΣΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

WELCOME TO THE CLUB!!! ευτυχως είσαι τυχερή, που είναι ΕΠΕ. Εγώ εχω πληρωσει το ΟΕΕ απο τον προηγουμενο μηνα και ακομη, μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με το επιμελητηριο, δεν εχουν ενημερωσει το ΤΑΧΙS!!!! Ακου τι θα κανεις. Θα ορισεις εσενα εκπροσωπο οχι λογιστη, το αφμ σου κανονικα, με τον κλειδαριθμο της ΕΠΕ. Μετα, θα μπαινεις με τον δικο σου κλειδαριθμο, θα κανεις αποδοχη της εξουσιοδοτησης, και θα στειλεις το φπα κανονικα απο το δικο σου λογαριασμο, μεσα απο την "επιλογη ρολου". Σε κανενα χρονο, που θα εχει ενημερωθει το ταξις, ισως να μπορεις να εξουσιοδοτηθεις ως λογιστης. Ελπιζω να χεις υπογραψει την επιστολη διαμαρτυριας!!!!!

[/quote

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΕ ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ΤΟ ΚΑΤΕΘΕΣΑ!

ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΙΑΣ ΩΣ ΡΟΥΣΣΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα!

Επιλέγω να εξουσιοδοτήσω το λογιστή αλλά δεν αποδέχεται το ΑΦΜ του.

Πώς θα ορίσω τον εκπρόσωπο από τον λογαριασμό της εταιρείας; Είναι διαφορετική διαδικασία;

Ούτε την επιλογή ρόλου βρίσκω... Το ντεκαπάζ φταίει ή έχω αρχίσει και τα χάνω;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

υπάρχει περίπτωση να μην μπορεί κάποιος λογιστής να εξουδιοδοτηθεί επειδη δεν έχει εξοφλήσει το ΤΕΒΕ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...