Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΝΟΙΓΜΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΙΣΘΩΜΕΝΟ ΧΩΡΟ ΝΕΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ


επισκέπτη Επισκέπτης

Ερώτηση

επισκέπτη Επισκέπτης

ΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΙΣΘΩΜΕΝΟ ΧΩΡΟ.ΤΟ ΟΤΙ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΧΘΕΙ ΣΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΥΠΕΡΑΞΙΑΣ,ΑΦΟΥ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ,ΕΚΑΝΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ,ΠΑΓΙΩΝ ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΩΝ ΚΤΛ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη ΤΑΚΗΣ ΤΖ.

ΕΔΩ ΔΕΝ ΣΥΝΤΕΛΕΣΘΗΚΕ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ.ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΑΝ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ.Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΟΙΞΕ ΜΕΝ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΠΡΟΥΠΗΡΧΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΥΠΕΡΑΞΙΑ Η ΔΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ,ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΜΕΓΕΘΩΝ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα υπολογίσει υπεραξία (αν το ποιάσουν) με τα οικονομικά στοιχεία της προυγούμενης.

Δεν είμαι σίγουρος για το χρονικό διάστημα που πρεπει να περασει αλλα νομίζω ειναι 6 μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=6755

και

Yπ. Oικ. 1052699/30.5.2003

....

2. O φόρος υπεραξίας υπολογίζεται σε περίπτωση διακοπής των εργασιών επιχείρησης (ατομικής ή εταιρίας) και έναρξης στον ίδιο χώρο με το ίδιο αντικείμενο εργασιών άλλης επιχείρησης (ατομικής ή εταιρίας) μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα έξι (6) μηνών.

Επεξεργασμένο από pao
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Θα υπολογίσει υπεραξία (αν το ποιάσουν) με τα οικονομικά στοιχεία της προυγούμενης.

Δεν είμαι σίγουρος για το χρονικό διάστημα που πρεπει να περασει αλλα νομίζω ειναι 6 μήνες

Xρήστο ισχύει το εξάμηνο και εδώ σε μας οι ΔΟΥ το κυνηγάνε με ιδιαίτερη επιμονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...