Προς το περιεχόμενο

Ελεγχος χρηματικών ποσών που έχουν μεταφερθεί στο εξωτερικό.. καλά κρασιά!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

συνάδελφοι καλησπέρα,ξέρω ότι το θέμα έχει αναλυθεί υπερβολικά αλλά ο ελεγκτής στη Δ.Ο.Υ μου ζητάει για αμιγώς εμπορικά εμβάσματα να τα δικαιολογήσω με ανάλωση κεφαλαίου,(έχω πάρει παράταση εως Παρασκευή) και δε μου δέχεται τη χεΙρόγραφη κατάσταση δίχως την ανάλωση.Δηλαδή ακόμα κι αν μπορέσω να τα καλύψω με ανάλωση φαντάζομαι πως μελλοντικά δε θα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω.Έχασα κάτι?

πως προκύπτει αυτή η μ@@@@@@@@@@@@??????????? μήπως και εγώ έχασα κάτι??????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη η πεφε ελεγε τελικα λαθος?

Δεν επρεπε να το λενε με τοση σιγουρια.

Ας προσεχουν λιγο παραπανω

 

Εσείς δεν μας λέγατε ότι ο... πρώην βουλευτής δεν θα ρίσκαρε τη φήμη του και πως τον πιστεύετε γιατί "κάτι παραπάνω θα ξέρει";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς δεν μας λέγατε ότι ο... πρώην βουλευτής δεν θα ρίσκαρε τη φήμη του και πως τον πιστεύεις γιατί "κάτι παρπάνω θα ξέρει";

 

Tι εννοεις? Οτι λογικα θα ανοιξει η εφαρμογη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι εννοεις? Οτι λογικα θα ανοιξει η εφαρμογη?

 

Εσείς λέγατε πως αφού το έλεγε ο πρώην βουλευτής θα έχει δίκιο... Γιατί δεν ρωτάτε αυτόν να ενημερώσετε κι εμάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ουτε η εφαρμογη θα ανοιξει ουτε χειρογραφα δεχονται?

Μα απο το υπουργειο ελεγαν οτι θα δεχονται χειρογραφα, κ επισης οτι δινουν παρατασεις απο τον εφορο.

Παγιδεψαν κοσμο, απο το ιδιο το υπουργειο?

Και τωρα τι θα κανουν ελεγχους?

Ας κανουν? ΓΙατι ολοι ξερουν οτι ο κοσμος πληρωνει 100 ευρω για ενα χαρτι απο μια τραπεζα, Φαντασου απο πολλες. Ας τα βρουνε μονοι τους να μην πληρωνει ο κοσμος. Να τελειωνουμε.

Ελεος με τους εκβιασμους και τις απειλες απο το κρατος.

Ας κοιταξει να καθαρισει το ιδιο. Ας κοιταξει να ελεγξει το εσωτερικο του.

Και αντε ρε παιδια κ φανε κ τις καταθεσεις.

Μετα τι?

Μετα ποιος θα πληρωσει?

Ποιος? Νομιζουν οτι θα υπαρχουν παντα καποιοι να τους βαζουν φορους και να τους κλεβουν τις καταθεσεις?

Πρεπει παση θυσια να ισοσκελιστουν τα εσοδα κ τα εξοδα του κρατους. Δεν μπορει ενα αδηφαγο κρατος να τρωει ολα τα αλλα κ να θεωρειται κ νομιμο. Εχει χαθει καθε ιχνος λογικης και αυτο οδηγει σε ακραιες καταστασεις που παρατηρουνται σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα λεγε οτι θες. Πες κ κανενα επιχειρημα. Να βριζουν ξερουν ολοι.
Σε λιγο θα ακουσεις τα ομορφα.
Τωρα που φακελωσαν οσους φακελωσαν, θα τους ξυρισουν.
Θα ξυρισουν και τις καταθ.... οποτε ολα καλα.
Θα τελειωσουν ολα ομορφα.

Θα την γλυτωσουν τελικα οχι οσοι τα εχουν εξω, αλλα οσοι οι ιδιοι ειναι εξω. Πολεμος ερχετε. Αυτο θελουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον... ανοιξε η Αναίρεση της Δήλωσης για αυτους που ειχαν υποβαλλει ... εχουν παρει Παραταση απο τον έφορο για την Υποβολή κ θελουν να υποβαλλουν διορθωμένο χειρόγραφο τον Πίνακα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......  Απ ότι βλεπω το πληκτρο μόνο της Αναίρεσης είναι ενεργο σε όσους .... ανταποκριθηκαν στη  Πρόσκληση κ ενημερωσαν την εφαρμογή !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΑΝΑΙΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΑΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ  ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΝΑ ΕΜΠΕΝΕ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΑΦΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕΤΑ? ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν παιρνει καποιος βεβαιωσεις τοκων και αυτες ειναι σε πολλα ονοματα, μπορει ολους τους τοκους να τους δηλωσει ενα απο τα ονοματα, σαν δικο του εισοδημα? Ή ειναι καλο να μοιραστουν δια τον αριθμο των ονοματων που υπαρχουν στις βεβαιωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν παιρνει καποιος βεβαιωσεις τοκων και αυτες ειναι σε πολλα ονοματα, μπορει ολους τους τοκους να τους δηλωσει ενα απο τα ονοματα, σαν δικο του εισοδημα? Ή ειναι καλο να μοιραστουν δια τον αριθμο των ονοματων που υπαρχουν στις βεβαιωσεις?

 

Ειστε λογιστης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Η απολυτη δικαιωση

Θυμαστε τι φωναζαμε μηνες τωρα?

Τα ιδια λεει κ το ΔΝΤ

ΔΝΤ: Φεύγουν λεφτά απ την Ευρώπη ΔΝΤ: Πακτωλός κεφαλαίων πάει στην Ασία Αποδημεί από την Ευρώπη λόγω χαμηλών επιτοκίων και αδυναμίας υπολογισμού του ρίσκου

http://www.freemoney.gr/newsletter/tl.php?p=1ma/1ks/rs/27b/s0/rs//http%3A%2F%2Fwww.sofokleousin.gr%2Farchives%2F131819.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τοκοι απο καταθεσεις  στην αναλωση κεφαλαιου σε ποιο πεδιο μπαινουν?

"Αφορολογητα και φορολογουμενα κατ' ειδικο τροπο"

ή στο πεδίο

"Αναλωση κεφαλαιου που ηδη φορολογηθηκε"

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Λοιπόν λίγο εκτός χρόνου αλλά για να δούμε γνώμες...και τρόπους χειρισμού....

Σε δυο-τριτες πελάτες (διαφορετικών ΔΟΥ) είχαμε κανει τωρα τον Φεβρουάριο-Μάρτιο-Απρίλιο εκπροθεσμες Δηλώσεις Γονικών Παροχών ή Κληρονομιών.

Στις δυο ΔΟΥ καναμε τροποποιητικη δήλωση Ε1 και εγιναν ΑΠΟΔΕΚΤΕΣ απο τις ΔΟΥ κ ουτε γατα ουτε ζημια.....όλα οκ !!!!

Σε μια ΔΟΥ η προισταμενη ΟΡΘΩΣ δεν απεδεχθη συμπληρωματική δήλωση Ε1 για το 2010 με μεταβολη στο Κωδ 781 αλλα υποβάλλαμε Υπόμνημα -για χρηση του τυχον ελέγχου.....άμα δείτε έλεγχο να μου πειτε κι εμενα- που αναφεραμε οτι Κυριοι ΝΑΙ μεν δεν παει το ποσο στον 781 διοτι η δηλωση υποβαλλεται Εκπροθεσμα όμως συμφωνα με την 1033/21.2.13 θα πρεπει εσεις κατα τον έλεγχο σας να λαβετε υπόψη το ποσόν....

Αυτααααα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προοδευτικη γιατι ορθως δεν εκανε δεκτη την εκπροθεσμη? επειδη ηταν δωρεα ή δανειο που δεν δηλωθηκε?Σε πελατη μου (ειμαι δικηγορος) που εκανε εκπροθεσμη δηλωση κληρονομιας στο ε1 που είχε αποκτησει το 2004, εκανε εκπροθεσμη αποδοχη (βεβαια ηταν αφορλογητο κοινοσ τραπεζικος λογαριασμος  με τον προβλεπομενο ορο)και πληρωσε ενα προστιμο μονο 200 ευρς) και  δεν ειχαμε κανενα προβλημα....επισης γιατι δεν πιστευεις οτι θα γινει καποιος ελεγχος? μεχρι ποτε ο πελατης μου να πεεριμενει ελεγχο αν γινει ποτε?θελει να αγορασει σπιτι και φοβαται μην του επιβαλλοθν κανενα προστιμο και περιμενει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...