Προς το περιεχόμενο

Νεος κλειδαριθμος για δηλωση ηλεκτρονικα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

Εκανε περυσι εγγραφη σ'εναν πελατη μου στο taxis ωστε να παει να παρει κλειδαριθμο και να του στειλω την φορολογικη δηλωση ηλεκτρονικα.

Δεν πηγε τελικα να παρει τον κλειδαριθμο και η δηλωση δεν εγινε ηλεκτρονικα αλλα κατατεθηκε στην εφορια.

Τωρα για φετος τι πρεπει να γινει:

1. πρεπει να κανω αλλη εγγραφη στο taxis με νεους κωδικους και να παει να παρει τον κλειδαριθμο

2. μπορει να παει να τους παρει χωρις να κανω τιποτα (πολυ χλωμο το κοβω)

3.υπαρχει καμια αλλη περιπτωση?

Ας μου απαντησει καποιος αν μπορει οσο πιο αμεσα γινεται.

Ευχαριστ εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω να κανω εγγραφη και μου λεει οτι υπαρχει ηδη αιτηση αγγραφης για τον συγκεκριμενο Α.Φ.Μ.

Πως γινεται αυτο ισχυουν οι περσινοι οι κωδικοι απο την αρχικη εγγραφη και απλα πρεπει να παει να παρει τον κλειδαριθμο?

Ξερει κανεις τι γινεται σ'αυτην τη περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ελευθερια

Παω να κανω εγγραφη και μου λεει οτι υπαρχει ηδη αιτηση αγγραφης για τον συγκεκριμενο Α.Φ.Μ.

Πως γινεται αυτο ισχυουν οι περσινοι οι κωδικοι απο την αρχικη εγγραφη και απλα πρεπει να παει να παρει τον κλειδαριθμο?

Ξερει κανεις τι γινεται σ'αυτην τη περιπτωση?

κανε επανεγραφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω να κανω και μου βγαζει: ''Δεν υπάρχει εγγεγραμένος χρήστης με ΑΦΜ 151868719. Πρέπει να υποβάλετε αίτηση αρχικής εγγραφής''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω να κανω και μου βγαζει: ''Δεν υπάρχει εγγεγραμένος χρήστης με ΑΦΜ 151868719. Πρέπει να υποβάλετε αίτηση αρχικής εγγραφής''.

Πιθανώς να εχει γινει αίτηση εγγραφής και να απαιτείται η έκδοση κλειδαρίθμου,

Κωδικοί υπάρχουν, γνωρίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΛΗΦΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥ Ο ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΣ, ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ,

ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕ ΝΕΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ, ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΝΕΟ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ (ΔΕΥΤΕΡΟ)

ΔΕΝ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανώς να εχει γινει αίτηση εγγραφής και να απαιτείται η έκδοση κλειδαρίθμου,

Κωδικοί υπάρχουν, γνωρίζεις?

Ναι κανονικα τους εχω τους κωδικους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΛΗΦΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥ Ο ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΣ, ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ,

ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕ ΝΕΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ, ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΝΕΟ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ (ΔΕΥΤΕΡΟ)

ΔΕΝ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ.

Απο την ωρα που κανεις την εγγραφη αν θυμαμαι καλα σου δινει ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα για να πας να παρεις τον κλειδαριθμο ετσι δεν ειναι?

Αυτο το διαστημα εχει περασει ομως.

Παρ'ολο που εχει περασει μπορει να παει και να παρει τον κλειδαριθμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΜΑΡΑΚΙ

Καλησπερα κ απο μενα....

εχω την περιπτωση φορολογουμενου όπου ο συζυγος συγχωρεθηκε μεσα στο 2011 ....αφου εγιναν ολα τα απαραιτητα ( ληξιαρχ θανατου κλπ στο μητρωο) πηγε κ εβγαλε η συζυγος κλειδαριθμο....

παω λοιπον να στειλω την δηλωση κ μου εμφανιζει για επιβεβαιωση σαν υποχρεο τον συζυγο...

τι πρεπει να κανω για να τον διαγραψω??και να βαλω μονη υποχρεο την συζυγο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ πως αν είχαν απενεργοποιηθεί οι κωδικοί θα σε άφηνε να κάνεις αρχική εγγραφή

Αν θυμαμαι καλα επρεπε να παει να παρει κλειδαριθμο μεχρι 06/08/2011.

Απο τη στιγμη που εχει περασει η ημερομηνια δεν πρεπει λογικα να γινουν τα βηματα απ'την αρχη?

Οι κωδικοι που εχω τωρα ετσι κι αλλιως δεν χρησιμευουν σε κατι.Εννοω οτι δεν μπορω να μπω μεσα στο taxis

με τους κωδικους αυτους τωρα.Μονο για την ενεργοποιηση θα χρειαστουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι καλα επρεπε να παει να παρει κλειδαριθμο μεχρι 06/08/2011.

Απο τη στιγμη που εχει περασει η ημερομηνια δεν πρεπει λογικα να γινουν τα βηματα απ'την αρχη?

Οι κωδικοι που εχω τωρα ετσι κι αλλιως δεν χρησιμευουν σε κατι.Εννοω οτι δεν μπορω να μπω μεσα στο taxis

με τους κωδικους αυτους τωρα.Μονο για την ενεργοποιηση θα χρειαστουν.

Αν μιλάμε για τοσο καιρό πριν εχουν απενεργοποιηθεί σίγουρα . Δεν σου χρησιμεύουν πουθενά.

Σίγουρα δεν μπορείς να κάνεις αρχική εγγραφή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για τοσο καιρό πριν εχουν απενεργοποιηθεί σίγουρα . Δεν σου χρησιμεύουν πουθενά.

Σίγουρα δεν μπορείς να κάνεις αρχική εγγραφή ?

Παω να κανω εγγραφη και μου λεει οτι υπαρχει ηδη αιτηση αγγραφης για τον συγκεκριμενο Α.Φ.Μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα η ημερομηνία που ανέφερες μπορεί να είναι λάθος ,

Οι κωδικοί ισχύουν .

Πάρε κλειδάριθμο και κανε ενεργοποίηση

Αν δεν γίνει και έτσι ,σηκώνω τα χέρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα η ημερομηνία που ανέφερες μπορεί να είναι λάθος ,

Οι κωδικοί ισχύουν .

Πάρε κλειδάριθμο και κανε ενεργοποίηση

Αν δεν γίνει και έτσι ,σηκώνω τα χέρια!

Εγινε φιλε μου ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έτυχε και εμένα με μία εταιρεία αλλοδαπή που ενώ είχε κάνει από πέρυσι αίτηση εγγραφής για να στείλει την δήλωση Φ01-10 ηλεκτρονικά και εντέλει την έστειλαν χειρόγραφα δεν πήγαν ποτέ να πάρουν κλειδάριθμο.

Τελικά επικοινώνησα με το τη ΓΓΠΣ και είδαν ότι εκκρεμεί η λήψη κλειδάριθμου για την ενεργοποίηση των κωδικών και μου είπαν να πάω να πάρω τον κλειδάριθμο. Στην παρατήρησή μου ότι έχει λήξει η προθεσμία που έγραφαν στο μήνυμα όταν έγινε η αίτηση εγγραφής μου απάντησαν ότι δεν ισχύει η προθεσμία και να πάω να πάρω κανονικά τον κλειδάριθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την ανακοίνωση ότι θα σταλούν ταχυδρομικά κλειδάριθμοι σε όσους δεν έχουν, μου παροσιάσθηκε το φαινόμενο σε δυο πελάτες μου (επαγγελματία και μισθωτό) που είχαν κωδικούς , να μη μπορώ να μπώ με τους κωδικούς που είχαν. Αναρωτιέμαι μήπως - λέως μήπως - το υπουργείο διαγράφει τους παλιούς κωδικούς για να στείλει τον κλειδάριθμο ; Πάντως δεν άλλαξαν οι πελάτες μου τους κωδικούς, ούτε καν ξέρουν πως γίνεται. Ετυχε σε άλλο συνάδελφο αυτλη η περίπτωση; Θα ήθελα να ξέρω, γιατί αν είναι έτσι , ανοίγει πολύ μεγάλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την ανακοίνωση ότι θα σταλούν ταχυδρομικά κλειδάριθμοι σε όσους δεν έχουν, μου παροσιάσθηκε το φαινόμενο σε δυο πελάτες μου (επαγγελματία και μισθωτό) που είχαν κωδικούς , να μη μπορώ να μπώ με τους κωδικούς που είχαν. Αναρωτιέμαι μήπως - λέως μήπως - το υπουργείο διαγράφει τους παλιούς κωδικούς για να στείλει τον κλειδάριθμο ; Πάντως δεν άλλαξαν οι πελάτες μου τους κωδικούς, ούτε καν ξέρουν πως γίνεται. Ετυχε σε άλλο συνάδελφο αυτλη η περίπτωση; Θα ήθελα να ξέρω, γιατί αν είναι έτσι , ανοίγει πολύ μεγάλο θέμα.

αν μπορείτε να επικοινωνήσετε με την αρμόδια ΔΟΥ να σας πουν αν τους έχει χορηγηθεί κλειδάριθμος.

Μπορούν να δουν αν τους έχει αποσταλεί από το taxisnet.

Σήμερα ανακάλυψα ότι πελάτης μου είχε πάει στην ΔΟΥ όχι μία αλλά δύο φορές

δεν έφερε σε μένα καμία βεβαίωση.Δεν μου είπε τίποτα όταν του έκανα εξουσιοδότηση και με γνήσιο υπογραφής για να πάρω τον τρίτο κατά σειρά.

τι να πεις...ίσως να άλλαξαν αν γνώριζαν τους κωδικούς και τους "ξέχασαν" ας βρει την άκρη ο λογιστής θα λένε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΓΙΩΤΑ

'έλαβα σήμερα απο το taxisnet.συστημένο τους κωδικούς πρόσβασης και τον κλειδάριθμο.Δεν με αφήνει να ενεργοποιήσω τον λογαριασμό μου,μου λέει λάθος κωδικός πρόσβασης.είμαι σιγουρη 100% ότι το έχω σωστό.Τι άλλο πρέπει να κάνω΄΄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...