Προς το περιεχόμενο
  • 0

Αντίγραφο του εντύπου Ε9 του έτους 1997


επισκέπτη alexbous

Ερώτηση

Παρακαλώ όπως με ενημερώσετε τι δικαιολογητικά χρειάζετai προκειμένου να μου χορηγηθεί: Αντίγραφο του εντύπου Ε9 του έτους 1997 (χρήσης 1996) επικυρωμένο από την αρμόδια ΔΟΥ.

Σημειώνω ότι απαιτείται ως δικαιολογητικό προκειμένου να μου χορηγηθεί επιδότηση στεγαστικού δανείου για αγορά πρώτης κατοικίας.

(Τονίζω ότι στο εν λόγω Ε9 δηλώνω ότι δεν έχω καμία ακίνητη περιουσία).

Επίσης, ζητείται το Ε9 της συζύγου μου, η οποία όμως είναι αλλοδαπή και κάνουμε από κοινού φορολογική δήλωση.

Υπάρχει δυνατότητα να αιτηθώ και να μου χορηγηθεί ηλεκτρονικά ή με φαξ και να μη χρειαστεί να πάω στην εφορία μου;

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

H εφορία δεν δίνει ακριβές αντίγραφο.

Βγάλε φωτοτυπία το αντίγραφό σου και υπεύθυνη δήλωση οτι δεν έχει επέλθει μεταβολή στα έντυπο Ε9 που έχεις υποβάλει.

Αν ο γάμος σου έγινε μετά το 1996 έπρεπε να είχες υποβάλει νέο Ε9 στη δήλωση με τα τυχών ακίνητα της συζύγου σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

H εφορία δεν δίνει ακριβές αντίγραφο.

Βγάλε φωτοτυπία το αντίγραφό σου και υπεύθυνη δήλωση οτι δεν έχει επέλθει μεταβολή στα  έντυπο Ε9 που έχεις υποβάλει.

ΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Ε9 ΤΟΥ 1996 ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ;

Αν ο γάμος σου έγινε μετά το 1996 έπρεπε να είχες υποβάλει νέο Ε9  στη δήλωση με τα τυχών ακίνητα της συζύγου σου

Ο ΓΑΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ ΤΟ 96 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΑΜΕ ΝΕΟ Ε9 ΜΕ ΤΗ ΣΥΖΥΓΟ (ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΑΚΙΝΗΤΑ). ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

ΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΟΥ Ε9 ΤΟΥ 1996 ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ;

Ο ΓΑΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ ΤΟ 96 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΑΜΕ ΝΕΟ Ε9 ΜΕ ΤΗ ΣΥΖΥΓΟ (ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΑΚΙΝΗΤΑ). ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

-Αίτηση στην εφορία για χορήγηση αντιγράφου του Ε9 από τον φάκελο σου.

-Συμπληρωματική δήλωση του έτους που παντρεύτηκες για να συμπεριλάβεις το Ε9 μεταβολή λόγω γάμου, με την ληξιαρχική πράξη γάμου, στο οποίο θα φαίνεται ότι και η σύζυγος δεν έχει ακίνητα. Κατόπιν αντίγραφο του συμπληρωματικού Ε9 που κατέθεσες. Η πιό πάνω συμπληρωματική δήλωση με πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...